Aktualitātes  
1
301

Sievietēm, kuras biežāk nodarbojas ar seksu, menopauze iestājas vēlāk

Vidēji visā pasaulē sievietes menopauzi piedzīvo apmēram 50 gadu vecumā, bet šis vecums svārstās arī atkarībā no valsts, kurā dzīvojam. Pēdējos gados zinātnieki ir atklājuši vēl citus faktorus, kas ietekmē šo dažādību. Agrāka menopauze var iestāties, piemēram, no regulāras smēķēšanas, un tā var būt atkarīga arī no mēnešreižu sākšanās vecuma.

Kāds jauns pētījums ir atklājis, ka arī sieviešu seksuālā uzvedība ir saistīta ar menopauzes iestāšanās vecumu. 11 gadus ilgušajā pētījumā tika noskaidrots, ka sievietēm, kuras nodarbojas ar seksu reizi nedēļā vai vismaz reizi mēnesī, menopauze iestājas vēlāk, salīdzinot ar sievietēm, kuru seksuālā aktivitāte bija retāka nekā reizi mēnesī.

Dati tika apkopoti sākot no 1996. gada no sievietēm, kas tajā laikā bija 42 līdz 52 gadus vecas, un kuras vēl nebija piedzīvojušas menopauzi. Sievietes tika sagrupētas pēc tā, vai viņas nodarbojas ar seksu katru nedēļu, katru mēnesi vai mazāk nekā reizi mēnesī. Seksuālās aktivitātes ietvēra arī orālo seksu, erotiskus pieskārienus un pašapmierināšanos.

Vērā tika ņemti arī citi uzvedības un fizioloģiskie faktori, piemēram, sievietes ķermeņa masas indekss, dzemdēto bērnu skaits, izglītības līmenis un estrogēna līmenis.

https://images.theconversation.com/files/309983/original/file-20200114-151848-1lrnctk.jpg?ixlib=rb-1.1.0&q=30&auto=format&w=600&h=337&fit=crop&dpr=2

Dārgā ovulācija

Pētnieki uzskata, ka šī saikne rodas tāpēc, ka ķermenis piedzīvo “kompromisu” starp ovulācijas turpināšanos un auglības pārtraukšanu. Kompromisi ir svarīgi bioloģijā, jo enerģijas daudzums, kas ķermenim jātērē fizioloģiskajiem procesiem, ir ierobežots. Citiem vārdiem sakot, enerģiju, ko izmanto vienai lietai, nevar izmantot citai, un, tiklīdz tā ir izmantota, tās vairs nav.

Runājot par menopauzi, var gadīties, ka dzīvē pienāk brīdis, kad ovulācijā ieguldīto enerģiju var labāk izmantot citur. It īpaši, ja nepastāv iespēja, ka ovulācija varētu izraisīt grūtniecību.

Ovulācija prasa diezgan daudz no sievietes ķermeņa. Nepieciešams ne tikai daudz enerģijas, lai uzturētu olšūnas un katru mēnesi tās atbrīvotu, bet ovulācijas laikā tiek traucēta arī ķermeņa imūnā funkcija.

Visa ovulācijas jēga ir tāda, ka ķermenis gatavojas grūtniecībai, bet, ja sieviete tajā laikā nenodarbojas ar seksu, tad, protams, nav iespējams ieņemt bērnu.

Tātad, ja ķermenis nesaņem fiziskas norādes par iespējamo grūtniecību, kāda jēga ieguldīt enerģiju dārgajā ovulācijas procesā?

Tāpēc pētnieki kā kritēriju izvēlējās arī dažādus seksuālās aktivitātes veidus, jo tie visi ir maksts stimulēšanas veidi, kas var ķermeni “apmānīt” un likt tam domāt par iespējamu grūtniecības iestāšanos. Tas nozīmē, ka arī menopauzes vecumu var nedaudz apmānīt.

Pozitīvs kompromiss

Kad ovulācija ir apstājusies, enerģiju var tērēt citur – piemēram, vecvecāku aktivitātēs. Tas ir saistīts ar jau esošajiem pētījumiem, kas liecina, ka menopauze evolūcijas gaitā attīstījās, lai ļautu sievietēm iesaistīties mazbērnu aprūpē.

Ir svarīgi uzsvērt, ka šis pētījums tikai parāda, ka pastāv saistība starp seksuālo aktivitāti un menopauzes vecumu, taču nevar simtprocentīgi apgalvot, ka, biežāk nodarbojoties ar seksu, menopauze iestāsies vēlāk. Jāatceras, ka nav tādu procesu vai medicīnisku iejaukšanos, kas varētu pilnībā aizkavēt menopauzi – tas ir neizbēgams bioloģisks process, kuru nākas piedzīvot visām sievietēm.

1 komentārs

  • 12.07.2021 15:57
    Ainas tante
    0

    Bet reizi nedēļā taču ir reti. Kur nu vēl reizi mēnesī. Esam glābtas 😀

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7535
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5301
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
3705
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
2202
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
470
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
729
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
559
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
333
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3705
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
501
Cik reizes nedēļā pārim vajadzētu mīlēties, lai abi partneri būtu laimīgi?
Aktualitātes  
1
842
Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
Padomi  Aktualitātes  
3
5301
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?