Aktualitātes  
1
211

Erektilā disfunkcija: kāpēc jaunam vīrietim dažreiz ir vairāk problēmu nekā vectēvam?

Erekcijas disfunkcija jeb erektilā disfunkcija ir viena no redzamākajām un apspriestākajām vīriešu veselības problēmām. Lai gan par erekcijas traucējumiem tiek spriests arvien biežāk, daļa vīriešu joprojām neuzdrošinās par to runāt. Tomēr šī problēma ir jārisina ar tādu pašu pārliecību kā jebkura cita medicīniska problēma. Galu galā seksuālās dzīves kvalitāte ir ļoti svarīga vispārējai dzīves labklājībai, vai ne?

Kas ir erektilā disfunkcija?

Erekcijas disfunkcija ir vīrieša nespēja sasniegt un/vai uzturēt dzimumlocekļa erekciju, lai panāktu seksuālu apmierinājumu. Vispārīgi runājot, erektilā disfunkcija neļauj jums izbaudīt pilnvērtīgu seksuālo dzīvi.

Statistika liecina, ka vīrieši ap piecdesmit gadiem diezgan bieži var piedzīvot dažādas īslaicīgas erektilās disfunkcijas – tās rodas 10 līdz 50 procentiem pusmūža seksuāli aktīvo vīriešu. Taču tiek lēsts, ka pat aptuveni 30 procenti šī vecuma vīriešu cieš no smagiem erekcijas traucējumiem vai tādiem erektiliem traucējumiem, kad dzimumlocekļa erekciju nevar sasniegt katra dzimumakta laikā.

Runā, ka vīriešu skaits, kurus skar erektilā disfunkcija, pasaulē nemitīgi pieaug un tā kļūst par arvien aktuālāku veselības problēmu. Tiek uzskatīts, ka šādas negatīvas izmaiņas lielā mērā ietekmē mainīgs dzīvesveids, slikti ieradumi un ļoti augsts stresa līmenis ikdienā.

Kas izraisa erektilo disfunkciju?

Galvenais erektilās disfunkcijas riska faktors ir vīrieša vecums. Tātad, jo vecāks ir vīrietis, jo lielāka ir erektilās disfunkcijas iespējamība. Tomēr tas nav obligāts noteikums – reizēm vīrietis, kuram tikko apritējuši 40 gadi, sūdzas par daudz spēcīgākiem un apgrūtinošākiem erektilajiem traucējumiem nekā nobriedis vīrietis, kurš jau nosvinējis savu 60. dzimšanas dienu.

Erekcijas disfunkciju var iedalīt divās klasēs:

  • Psiholoģiska rakstura problēmas – depresija, trauksme, dažādas garīgas slimības, smagi dzīves satricinājumi, nepatīkamas atmiņas, iekšējās bailes, šaubas par sevi, attiecību problēmas, slikta seksa pieredze utt. Ne velti saka, ka vīrieša dzimumfunkcija lielā mērā ir atkarīga no viņa emocionālā stāvokļa.
  • Organisma reakcija – cukura diabēts, arteriālā hipertensija, ateroskleroze, dislipidēmija, aknu slimības, neiroloģiskas saslimšanas, nieru mazspēja, endokrīnās slimības u.c.

Ir zināms, ka šie un līdzīgi faktori nosaka asinsvadu patoloģijas, kas saistītas ar endotēlija un asinsvadu gludo muskuļu disfunkciju. Biežāk novērojama organiskas izcelsmes erektilā disfunkcija. Tiek lēsts, ka aptuveni 4 gadījumi no 5 ir saistīti ar izmaiņām vīrieša organismā. Taču arī psiholoģiska rakstura problēmas nav tik retas – abi aspekti var arī krustoties, kas nozīmē, ka ir daudz jauktu erekcijas traucējumu.

Ļoti interesanti, ka erektilā disfunkcija var būt agrīna citu nediagnosticētu vai neadekvāti ārstētu slimību pazīme. Šo un citu iemeslu dēļ īpaša uzmanība jāpievērš vīrieša dzimumveselībai no 40 gadu vecuma.

Kas varētu palīdzēt pārvarēt erektilo disfunkciju?

Pirmkārt, vīrietim jāatzīst, ka viņam nepieciešama palīdzība. Vislabāk ir sazināties ar šīs jomas speciālistiem – urologa kabinetā tiek radīta droša un uzticama vide un piedāvātas pārbaudītas ārstēšanas metodes. Pašārstēšanās nav ieteicama ne tikai tāpēc, ka šāda ārstēšana var nebūt efektīva, bet arī tāpēc, ka tā var radīt tikai lielāku kaitējumu. Piemēram, pērkot neuzticamu ražotāju preparātus, iespējams iegādāties ne tikai medikamentus, kuriem pat nav aktīvo vielu, bet arī medikamentus, kas satur kaitīgas vai potenciāli kaitīgas vielas.

Urologs novērtēs iespējamos erektilās disfunkcijas cēloņus. Dažreiz tiek nozīmēta psihoterapija, bet ārstēšanas metodes parasti balstās uz atbilstošu ārstniecisko preparātu izvēli. Var izmantot arī kombinētās ārstēšanas metodes. Ja šāda ārstēšana ir neefektīva, pacientam tiek piedāvātas alternatīvas – vakuumsūkņi, implanti, injekcijas u.c. Vairumā gadījumu var atrast risinājumu. Par savu dzimumveselību ir jārunā pārliecinoši, jo tā ir svarīga vispārējās veselības un dzīves labsajūtas sastāvdaļa.

1 komentārs

  • 06.09.2022 23:03
    Ja kas
    0

    Jaunība, jaunība, sārtais vīna trauks…

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7537
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5312
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
3755
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
2218
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
470
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
729
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
561
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
333
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3755
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Padomi  Aktualitātes  
3
5312
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
351
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
337
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?