Padomi  
11
895

Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums

Ikreiz, kad tu sniedz vīrietim orālo seksu, pienāk brīdis, kad tavs partneris gatavojas kulminācijai, un tev ir jāizlemj, ko ar to darīt. Daži dod priekšroku partnera beigšanai ārpus mutes; citi izdara izvēli starp “izspļaut vai norīt”.

Daudzi cilvēki izjūt nevajadzīgu spiedienu uz pēdējo lēmumu. Patiesībā tas varētu būt iemesls, kāpēc tu nonāci pie šī stāsta lasīšanas. Mūsu kultūra ir piešķīrusi noteiktas dīvainas, seksuālas nozīmes tam, vai tu pēc mineta izspļauj vai norij spermu. Pastāv šī ideja, ka “nerātni” cilvēki, kuriem ļoti patīk sekss (un lieliski to pieprot!), izvēlas norīt, turpretī kautrīgāki cilvēki izvēlas izspļaut. Tas ir nonācis tik tālu, ka tam, kurš vienmēr izvēlas norīt, tiek bezmaz vai galvā likts kronis. Patiesība ir tāda, ka, ja vien tu un tavs partneris neesat īpaši aizrautīgi šīs tehnikas piekopēji, norīšana vai izspļaušana īpaši nemainīs vispārējo orālā seksa pieredzi.

Par spermas norīšanu ir arī daudz pretrunīgas informācijas. No vienas puses, no tā pilnīgi noteikti neviens nepaliks stāvoklī. Otrkārt, tas neliks tev pieņemties svarā. Men’s Health portālā teikts, ka lielākā daļa aprēķinu pierāda, ka vienā “spermas porcijā” ir 1 līdz 5 kalorijas. Tas nav arī īpaši labs proteīna kokteiļa aizstājējs. Kādā pētījumā tika atklāts, ka vidējā olbaltumvielu koncentrācija spermā ir 5,040 miligrami (mg) uz 100 ml. Tā kā vidēji orgasma laikā izšaujas aptuveni 5 ml spermas, tas nozīmē, ka vienā “porcijā” ir aptuveni 250 mg.


Atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem, kas saistītas ar izspļaušanu vai norīšanu, sniedz urologs Džeds Kamintskijs

Kas ir pats svarīgākais – izspļaušana un norīšana ir vienādi riskants pasākums. Nekas nav 100% drošs, ja runa ir par seksu, un tas attiecas arī uz orālo seksu. Neatkarīgi no tā, ar kādu seksu tu nodarbojies, tāpat ir jāveic veselības pārbaudes, un droša seksa praktizēšana ir labākais variants, kā samazināt iespēju saslimt ar STI. Urologs skaidro, ka orālais sekss palielināta rīkles vēža iespējamību; tiek uzskatīts, ka to izraisa saslimšana ar rīkles HPV neatkarīgi no tā, vai ir notikusi ejakulācija mutē vai bez tās, tāpēc esiet uzmanīgi un regulāri pārbaudiet savu veselību.

Vai spermas izspļaušana un norīšana ir saistīta ar kādu risku veselībai? Vai kāds no variantiem ir riskantāks?

Ja tev un tavam partnerim ir monogāmas attiecības un ir pārbaudītas STI (seksuāli transmisīvas infekcijas) un HPV, ir ļoti maz risku, kas saistīti ar spermas spļaušanu vai norīšanu. Tomēr, ja neesi pārliecināts, var pastāvēt iespēja, ka to var nodot orālā seksa laikā (neatkarīgi no tā, vai tu izspļauj vai norij).

Vai sperma mutē palielina varbūtību iegūt noteiktas STI, piemēram, perorālo gonoreju? Vai ir drošāk sniegt orālo seksu un likt ejakulēt ārpus mutes?

Gonoreja tiek izplatīta tikai caur ķermeņa šķidrumiem. Ja sperma nonāktu mutē, pastāv iespēja ar to saslimt. Taču ar herpēm un HPV var inficēties tikai sniedzot orālo seksu (bez spermas). Ar spermu var pārnēsāt arī hlamīdijas.

Vai spermas norīšana var izraisīt gremošanas traucējumus?

Nē, tai nevajadzētu izraisīt gremošanas traucējumus.

Vai spermas norīšana dod labumu veselībai?

Spermas norīšana nedod nekādu labumu.

Daži cilvēki apgalvo, ka tas, ko tu ēd, ietekmē tavas spermas garšu, piemēram, ananāsu ēšana padara to saldāku. Vai tā ir taisnība?

Jā, tā ir taisnība. Ananāsu sula var padarīt spermas garšu saldāku. Vēl svarīgāk ir tas, ka labs veselīgs uzturs, ūdens dzeršana un izvairīšanās no cigaretēm var pozitīvi mainīt spermas garšu un kvalitāti. Sasmakusi sperma var liecināt par prostatas dziedzera pietūkumu, un, ja tu domā, ka šis ir tavs gadījums, tev vajadzētu apmeklēt ārstu.

11 komentāri

 • 16.06.2021 19:06
  Olafs
  0

  Izspļaut vai norīt?
  Droši vien atkarīgs no garšas..
  Pag, par ko ir runa? 😀

 • 26.08.2021 02:01
  Vecis
  0

  Fakts – pētījumos ir pierādīts ka sievietes kuras akta beigās spermu norij ir daudz laimīgākas un noturīgākas pret stresu – viņām ir ciešāks miegs un stiprāka imunitāte.

  • 26.08.2021 19:02
   Dūdiņa
   1

   Muļķības.Šito izdomājuši veči kuri domā tik par savu baudu.Pierunā sievietes rīt to pretīgo,lipīgo ,dīvaini smakojošo zampu,lai pašiem lielāka bauda.Tad jau ja tas veselīgi,lūdzu laiziet sievietēm starp kājām,kad tām ir mēnešreizes,arī veselīgi,sārtums būs vaigos un sievietēm nauda ietaupīsies.Nebūs jāperk ne tamponi,ne paketes.

   • 27.08.2021 17:56
    Anna
    0

    Tak spermā daudz vielu, lai tie mazie izdzīvotu līdz olšūnai. Taču proteīns vien ir. Pati vari izvēlēties vai rīt vai nerīt, bet, ja tev tas liekas TIK pretīgi tad tev varbūt jāmaina partneris, jo sportiskam vīrietim, kurš ēd augļus un nedzer, nepīpē sperma nav pretīga

   • 11.11.2021 13:14
    pipars
    0

    Orala laika tacu ari virietim sanak norit sievietes izdalijumus. ko nu? To varetu pielidzinat spermai, bet ne jau asinis haha

    Un seksa vispar viss ir atlauts, ja abas puses ir apmierinatas ar to.

 • 28.08.2021 00:04
  Sofi000
  0

  Iepriekšējais komentārs labi smieklīgs. Domāju Dūdiņa ka tev taisnība. Nekā laba tajā rīšanā nav. Veči tik čakarē prātu sievietēm.

 • 05.11.2021 22:11
  avene
  2

  katram jau ir sava izpratne un sava doma, bet man tas nav pieņemami un tiešām lieki. tās vietas tiek nomazgātas, neiet runa par higiēnu, bet par lietu kā tādu – kāpēc jārij? kas par baudu? nesen lasīju, ka puisis grib meitenei beigt uz sejas, nu kas tik labs tajā var būt? manā skatījumā tikai un vienīgi kkāda pārākuma parādīšana.

 • 11.11.2021 00:26
  žube
  0

  Tikpat labi kāds varētu šausmināties par to, ka kāda VISPĀR veic vīrietim orālo seksu, jo ar to vietu taču čurā un mutē tā nav jāliek! Piedodiet, bet tie ir katra paša aizspriedumi, un ļoti muļķīgi turklāt. Un nekas vairāk.

 • 08.09.2023 23:28
  vienalga
  0

  visveselīgāk un normālāk ir beigt tur, kur pienākas

 • 23.09.2023 15:28
  Artūrs
  0

  vispirms jānorij, un tad var domāt.

 • 04.10.2023 00:29
  AunsPiere
  0

  spermu jāsmērē uz sejas – labi sejas ādai 🙂

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7261
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
4617
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
0
3692
45 labākās seksa pozas – 2. daļa
Padomi  
2
3478
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Padomi  
11
895
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums
Padomi  
9
746
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
9
612
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
8
305
Kailfoto sūtīšana: pamācība vīriešiem, kā to darīt pieklājīgi

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
2
1006
Sekss dušā – drošākās un ērtākās pozas
Padomi  Aktualitātes  
3
4617
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
327
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  
6
439
Pazīmes, kas liecina par to, ka tu masturbē pārāk daudz