Padomi  
1
88

Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums

Ikreiz, kad tu sniedz vīrietim orālo seksu, pienāk brīdis, kad tavs partneris gatavojas kulminācijai, un tev ir jāizlemj, ko ar to darīt. Daži dod priekšroku partnera beigšanai ārpus mutes; citi izdara izvēli starp “izspļaut vai norīt”. Daudzi cilvēki izjūt nevajadzīgu spiedienu uz pēdējo lēmumu. Patiesībā tas varētu būt iemesls, kāpēc tu nonāci pie šī stāsta…

Ikreiz, kad tu sniedz vīrietim orālo seksu, pienāk brīdis, kad tavs partneris gatavojas kulminācijai, un tev ir jāizlemj, ko ar to darīt. Daži dod priekšroku partnera beigšanai ārpus mutes; citi izdara izvēli starp “izspļaut vai norīt”.

Daudzi cilvēki izjūt nevajadzīgu spiedienu uz pēdējo lēmumu. Patiesībā tas varētu būt iemesls, kāpēc tu nonāci pie šī stāsta lasīšanas. Mūsu kultūra ir piešķīrusi noteiktas dīvainas, seksuālas nozīmes tam, vai tu pēc mineta izspļauj vai norij spermu. Pastāv šī ideja, ka “nerātni” cilvēki, kuriem ļoti patīk sekss (un lieliski to pieprot!), izvēlas norīt, turpretī kautrīgāki cilvēki izvēlas izspļaut. Tas ir nonācis tik tālu, ka tam, kurš vienmēr izvēlas norīt, tiek bezmaz vai galvā likts kronis. Patiesība ir tāda, ka, ja vien tu un tavs partneris neesat īpaši aizrautīgi šīs tehnikas piekopēji, norīšana vai izspļaušana īpaši nemainīs vispārējo orālā seksa pieredzi.

Par spermas norīšanu ir arī daudz pretrunīgas informācijas. No vienas puses, no tā pilnīgi noteikti neviens nepaliks stāvoklī. Otrkārt, tas neliks tev pieņemties svarā. Men’s Health portālā teikts, ka lielākā daļa aprēķinu pierāda, ka vienā “spermas porcijā” ir 1 līdz 5 kalorijas. Tas nav arī īpaši labs proteīna kokteiļa aizstājējs. Kādā pētījumā tika atklāts, ka vidējā olbaltumvielu koncentrācija spermā ir 5,040 miligrami (mg) uz 100 ml. Tā kā vidēji orgasma laikā izšaujas aptuveni 5 ml spermas, tas nozīmē, ka vienā “porcijā” ir aptuveni 250 mg.


Atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem, kas saistītas ar izspļaušanu vai norīšanu, sniedz urologs Džeds Kamintskijs

Kas ir pats svarīgākais – izspļaušana un norīšana ir vienādi riskants pasākums. Nekas nav 100% drošs, ja runa ir par seksu, un tas attiecas arī uz orālo seksu. Neatkarīgi no tā, ar kādu seksu tu nodarbojies, tāpat ir jāveic veselības pārbaudes, un droša seksa praktizēšana ir labākais variants, kā samazināt iespēju saslimt ar STI. Urologs skaidro, ka orālais sekss palielināta rīkles vēža iespējamību; tiek uzskatīts, ka to izraisa saslimšana ar rīkles HPV neatkarīgi no tā, vai ir notikusi ejakulācija mutē vai bez tās, tāpēc esiet uzmanīgi un regulāri pārbaudiet savu veselību.

Vai spermas izspļaušana un norīšana ir saistīta ar kādu risku veselībai? Vai kāds no variantiem ir riskantāks?

Ja tev un tavam partnerim ir monogāmas attiecības un ir pārbaudītas STI (seksuāli transmisīvas infekcijas) un HPV, ir ļoti maz risku, kas saistīti ar spermas spļaušanu vai norīšanu. Tomēr, ja neesi pārliecināts, var pastāvēt iespēja, ka to var nodot orālā seksa laikā (neatkarīgi no tā, vai tu izspļauj vai norij).

Vai sperma mutē palielina varbūtību iegūt noteiktas STI, piemēram, perorālo gonoreju? Vai ir drošāk sniegt orālo seksu un likt ejakulēt ārpus mutes?

Gonoreja tiek izplatīta tikai caur ķermeņa šķidrumiem. Ja sperma nonāktu mutē, pastāv iespēja ar to saslimt. Taču ar herpēm un HPV var inficēties tikai sniedzot orālo seksu (bez spermas). Ar spermu var pārnēsāt arī hlamīdijas.

Vai spermas norīšana var izraisīt gremošanas traucējumus?

Nē, tai nevajadzētu izraisīt gremošanas traucējumus.

Vai spermas norīšana dod labumu veselībai?

Spermas norīšana nedod nekādu labumu.

Daži cilvēki apgalvo, ka tas, ko tu ēd, ietekmē tavas spermas garšu, piemēram, ananāsu ēšana padara to saldāku. Vai tā ir taisnība?

Jā, tā ir taisnība. Ananāsu sula var padarīt spermas garšu saldāku. Vēl svarīgāk ir tas, ka labs veselīgs uzturs, ūdens dzeršana un izvairīšanās no cigaretēm var pozitīvi mainīt spermas garšu un kvalitāti. Sasmakusi sperma var liecināt par prostatas dziedzera pietūkumu, un, ja tu domā, ka šis ir tavs gadījums, tev vajadzētu apmeklēt ārstu.

1 komentārs

 • 16.06.2021 19:06
  Olafs
  0

  Izspļaut vai norīt?
  Droši vien atkarīgs no garšas..
  Pag, par ko ir runa? 😀

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
2699
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  
2
1557
10 vienkāršas pozas seksam trijatā
Padomi  
2
1414
Priekšspēles triki, kas ļaus iekarst 5 minūšu laikā
Padomi  Aktualitātes  
1
624
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Padomi  
8
246
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
7
133
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
6
173
Soli pa solim – kā uzbudināt sievieti?
Padomi  Aktualitātes  
6
233
Sekss pirmajā randiņā – perfekts starts attiecībām

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
4
378
6 lietas, kuras vērts izmēģināt katram pārim
Padomi  
4
141
9 padomi, kā uzlabot vēlmi pēc seksa
Padomi  
2
1414
Priekšspēles triki, kas ļaus iekarst 5 minūšu laikā
Padomi  
1
144
Apgūsti draudzenes intīmākās ķermeņa zonas