Ja laulībā vairs nav seksa, tas liecina par dziļākām problēmām – emocionālas tuvības trūkumu, neapmierinātību, pat garlaicību. Lai kāds būtu iemesls, tas norāda uz nopietnu problēmu, kuru nevajadzētu ignorēt. Ko darīt, ja jūsu laulībā nav vietas seksam? Portāls Fatherly sniedz seksologu un pāru psihoterapeitu padomus.
Pirmkārt, uzziniet, kāpēc jūsu laulībā vairs nav seksa. “Stereotipiska situācija, kad vīrietis vēlas seksu vairāk nekā sieviete, jau sen ir kļuvis par mītu,” apgalvo pāru konsultants Maikls Mūrs. “Arvien biežāk pāri runā par pretēju situāciju. Pētījumi rāda, ka testosterona hormona līmenis vīriešiem gadu desmitu laikā ir samazinājies, kas daļēji var izskaidrot šo tendenci.”
Neatkarīgi no tā, kāpēc jūs vairs nemīlējaties, vispirms ir jāizprot problēma – cik ilgi tā pastāv. Nemeklējot izeju, lēmumi nenāks paši.
Noskaidrojiet, kur slēpjas problēma
“Pastāv neskaitāmi iemesli, kāpēc laulībā nav seksa, un ļoti bieži tam nav nekāda sakara ar pašu seksu,” skaidro pāru konsultante Sāra E. Klārka.
Pēc S. E. Klārkas teiktā, izeja no laulības bez seksa ir atklāta komunikācija: “Meklējot risinājumus, kā atgriezt laulībā seksuālo aspektu, ir jāatklāj galvenā problēma katra pāra dzīvē. Ja viņi vairs nemīlējas, jo sekss savā starpā vairs nesagādā prieku, ir jāsaprot, kas guļamistabā vairs nav piemērots, un jāatrod jaunas, abiem pieņemamas stratēģijas.”
Izvairieties no pasīvas agresijas
Pāru konsultante Elizabete Mandela Goldberga pastāvīgi strādā ar pāriem, kuri meklē palīdzību, jo laulībā vairs nav seksa. “Es domāju, ka bieži šādos gadījumos kādam no partneriem ir bijis romāns vai viņš joprojām ir neuzticīgs,” skaidro speciāliste. Pēc E. M. Goldbergas domām, aukstums guļamistabā ir uzticams rādītājs, ka kāds drīz sāks meklēt seksu ārpus laulības gultas.
“Tas ir nopietni. Pārim vajadzētu atklāti izteikt savas vajadzības, lai nebūtu kārdinājuma ķerties pie pasīvas agresijas, kas ir ļoti kaitīga lielākajai daļai cilvēku,” viņa uzsver.
Atcerieties vecos labos laikus
“Mūsu dzimumtieksmi ietekmē daudzas lietas, kuras patiesībā ne vienmēr ir viegli pamanīt,” skaidro psihoterapeite Erina Parisi. “Daudziem pāriem kopumā ir atšķirīgs seksuālais temperaments.” Psihoterapeite iesaka sev uzdot jautājumu: “Kurā spektra daļā es atrodos?” Viņa iesaka šo jautājumu uzdot arī savam partnerim. Atcerieties, kāds bija sekss iepriekš, kāda izskatījās jūsu seksuālā dzīve tajā laikā. “Pajautājiet savam partnerim, vai viņš/viņa ir apmierināts ar pašreizējo situāciju. Ko viņš/viņa mainītu, ja varētu? Atrodiet laiku, lai atjaunotu saikni, flirtētu, izmēģinātu jaunas lietas, jokotu, teiktu komplimentus, izvirzītu jaunus mērķus,” stāsta speciāliste.
Negaidiet, ka viss būs tā, kā bija agrāk
“Kad es strādāju ar pāriem, kuriem ir bērni, un kuru laulībā vairs nav seksa, es nesaku viņiem tā vienkārši iet un mīlēties. Pirmais solis ir runāt par seksu. Partneri, kuriem ir mazi bērni, bieži saskaras ar seksuālām problēmām, ir svarīgi tās pārrunāt ar mīlestību, radoši un produktīvi, saka seksoloģe Dana Meijera. Parasti ir sagaidāms, ka pāri vienkārši atgriežas pie agrākā dzimumdzīves biežuma, intensitātes un kvalitātes. Bet, kad ģimenē ir bērni, viss mainās. No otras puses, seksuālā dzīve atkal var būt lieliska – ar atklātu komunikāciju sekss var būt vēl labāks, sniedzot lielāku prieku nekā pirms bērniem.”
Pēc Meijeras teiktā, cilvēki vienkārši tērē laiku, sakot, ka laulībā ir ļoti maz vietas seksam. Viņa iesaka vienkārši rīkoties un runāt savā starpā, un, ja jums ir grūti atrast izeju, meklējiet profesionālu palīdzību.
Mēģiniet atjaunot emocionālo tuvību
“Pirmais solis ir nosaukt visu, ar ko esat neapmierināti attiecībās, mēģināt atjaunot emocionālo tuvību, pavadot vairāk laika kopā, runājot par intīmām lietām, parādot viens otra uzmanību,” iesaka pāru psihoterapeits Dr. Vaijats Fišers. Viņasprāt, seksuālā dzīve ir laba, ja cilvēki jūtas atviegloti. Trauksme un spriedze iznīcina dzimumtieksmi, pēc tam mazina seksu. Viņš iesaka sastādīt mīlas grafiku: “Lielākajai daļai partneru ir dažāds libido, tāpēc nav regulāra seksa. Lielisks risinājums ir izveidot sava veida grafiku, kurā sekss tiek plānots vienu vai trīs reizes nedēļā.”
Nesalīdziniet savu seksuālo dzīvi ar to, kas ir redzams kinofilmās
Nekādā gadījumā nesalīdziniet savu seksuālo dzīvi ar seksu filmās, it īpaši, ja vēlaties atgūt dzirkstelīti laulības gultā. Pēc seksologu domām, cilvēki bieži salīdzina savu seksuālo dzīvi ar to, kas tiek rādīts filmās vai televīzijas seriālos, pornogrāfijā, vai ar to, ko stāsta draugi. Cilvēki kļūdaini domā, ka visiem, izņemot viņus, patīk pārsteidzošs, kaislīgs sekss. Seksologi iesaka – ja jūtat satraukumu, ka guļamistabas lietas ir atdzisušas, sāciet atklātu, patiesu sarunu. Lai arī nebūs viegli runāt par tik smalkām lietām, no otras puses, tā ir iespēja attīstīt jaunas prasmes. Ja jūs izvairīsities runāt par seksu, jo jums ir neērti, jūs problēmu neatrisināsit.
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā