Ir dabiski, ja cilvēka seksuālā dzīve mainās atkarībā no dažādiem dzīves apstākļiem: stress, grūtniecība, dzemdības, bērni un daudzi citi iemesli to nenoliedzami ietekmē. Tomēr tas nav vienīgais iemesls. Kas jums jādara katru dienu, lai intīmajā dzīvē uzturētu dzirkstelīti? Pētnieki norāda uz kādu ļoti svarīgu faktoru – miegu.
Izrādās, ka tieši slikta miega dēļ sievietes visbiežāk piedzīvo seksuālo disfunkciju. Tātad viss ir ļoti vienkārši – ja neguļat labi, cieš jūsu seksuālā dzīve. Ziemeļamerikā veiktais pētījums atklāja, ka sievietes, kuras guļ slikti, divreiz biežāk ziņo par tādām problēmām kā seksuālās intereses vai baudas trūkums nekā tās, kuras ikdienā ir pietiekami izgulējušās.
“Šis pētījums izceļ saikni starp sliktu miegu un seksuālo disfunkciju. Šīs ir divas visbiežāk sastopamās problēmas pusmūža sievietēm, kas varētu uzlabot viņu dzīves kvalitāti,” sacīja pētījuma autore Stefānija Faubiona.
Un otrādi, laba miega kvalitāte ir saistīta ar normālu seksuālo aktivitāti. Tam nevajadzētu būt pārsteigumam, vai ne? Ja nogurušai sievietei ir jāizvēlas starp seksu vai miegu, dabiski, ka miegs būs pirmā izvēle. Tomēr, ja esat pietiekami atpūties, jūs, visticamāk, vēlēsities nodarboties ar seksu.
Turklāt sekss var arī palīdzēt uzlabot miega kvalitāti. “Lielākā daļa sieviešu bauda labāku miegu pēc seksa, jo pēc orgasma izdalās tādi hormoni kā oksitocīns un prolaktīns,” saka miega pētnieks Veins Ross.
Miega trūkums var samazināt par uzbudinājumu atbildīgo hormonu daudzumu
Kā saka eksperti, miegs ir būtisks hormonu izdalīšanai un regulēšanai, ieskaitot hormonus, kas ir atbildīgi par seksuālo funkciju un libido. “Pazemināts dzimumhormonu līmenis un paaugstināts stresa hormonu līmenis var krasi ietekmēt libido,” saka Čelsija Roršeiba, neirozinātniece un miega speciāliste.
Viņa skaidro, ka dzimumtieksmi regulē veģetatīvā nervu sistēma, un kvalitatīvs miegs ir būtisks, lai tā darbotos pareizi. “Pasliktinoties miega kvalitātei, mūsu nervu sistēma ne tikai nefunkcionē tā, kā vajadzētu, bet arī paaugstinās stresa līmenis, kas liek nervu sistēmai darboties izdzīvošanas režīmā. Kad mēs atrodamies šādā izdzīvošanas režīmā, seksuālā vēlme un uzbudinājums tiek nostumti malā,” viņa skaidro.
Ko jūs varat darīt, lai uzlabotu miega kvalitāti un tajā pašā laikā seksuālo dzīvi?
Neirozinātniece Čelsija Roršeiba saka, ka katru nakti, pat brīvdienās, ir jāievēro stingrs miega režīms. Ieteicams arī izveidot gulētiešanas rutīnu, kas palīdzēs vieglāk atslābināties: tā var būt lasīšana, mūzikas klausīšanās, meditācija vai vanna.
Izvairieties no ekrāniem pirms gulētiešanas un pārtrauciet lietot kofeīnu sešas stundas pirms gulētiešanas. Katru nakti guliet 7-9 stundas. “Zinātne ir parādījusi, ka miegs mazāk nekā septiņas stundas kaitē mūsu smadzenēm un ķermenim,” apgalvo Čelsija Roršeiba.
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
avene
Visur sekss ir izdaudzināts kā labākās miegazāles, lai pēc tā atslēgtos nemanot. Bet man ir tik traki, ka pēc TĀ tieši palieku visu nakti nomodā, ja mīlējas pirms došanās gulēt.
Jāpaiet vismaz 4 h, lai varētu iemigt.
P.s.tas notiek tikai tad, ja sekss vainagojas ar orgasmu.
Apnicis ir vienmēr plānot seksu, jo tas nosit visu spontanitāti un dzirksteli, taču man ir tikai 2 izvēles – miegs vai sekss.
Vēl kādam ir tāpat…
Vecis
Vispār Tev nav tikai 2 izvēles. Tu te runā par spontanitāti seksā, un spontanitāte noteikti nav tikai 2 izvēles. Sāc spontāni dzīvot arī ārpus gultas priekiem, un problēma atrisināsies pati no sevis.
Jolanta
Iedegt dzirksteliti attiecibas nizimee tas pasu ka piecelt mironi no kapiem