Padomi  Aktualitātes  
0
340

Sekss pēc 50 – padomi, ieteikumi un pārsteidzošas atklāsmes

Sekss pusmūža vecumā un arīdzen krietni pēc tā nenoliedzami ir viens no mūsdienu sabiedrības lielākajiem tabu. Taču, neskatoties uz faktu, ka lielākā daļa cilvēku, kas ietilpst šajā vecuma kategorijā, vienkārši izvēlas par to publiski nediskutēt – tas nebūt nenozīmē, ka viņi TO nedara. Dara… un kā vēl dara! Ja arī Tu vēlies iedrošināt savu partneri regulārākam seksam pēc iekāpšanas 50-tajos, velti nedaudz laika, lai uzklausītu Sekss.lv viedo ekspertu ieteikumus.

Pusmūžs nenozīmē seksuālo norietu

Sekss pēc 50

Masturbācija, vaginālais, orālais un pat anālais sekss – šīm patīkamajām nodarbēm nav jāpazūd no Tavas dzīves tikai un vienīgi tāpēc, ka esi sasniedzis konkrētu vecuma posmu. Protams, saskaršanās ar dažnedažādākajiem sabiedrībā valdošajiem aizspriedumiem par seksu pusmūžā var būt nedaudz atbaidoša, taču tam nekādā gadījumā nevajadzētu Tevi apturēt no seksuālās baudas gūšanas.

Lai gan mūsdienu sabiedrības izpratne par intīmo dzīvi pēc 50 ir teju vai neesoša, jaunākie aptauju dati liecina par to, ka pusmūža pāri ir pārsteidzoši aktīvi šajā jomā. Proti, vairāk nekā 55 % pāru vecumā virs 50 gadiem atzīst, ka sekss vēl joprojām ir itin nozīmīga viņu dzīves sastāvdaļa. Vispārsteidzošākā atklāsme gan attiecas uz pāriem vecumā virs 70 gadiem – veseli 35 % no aptaujātajiem pāriem neslēpj, kad mēdz nodoties seksuālajām aktivitātēm vismaz reizi nedēļā! Cepuri nost!

Cīņa ar milzīgo libido kritumu

Sekss pēc 50

Viena no visbiežāk sastopamākajām problēmām, iesoļojot 50 + vecuma grupā, neapšaubāmi ir libido līmeņa straujā samazināšanās. Šī ķibele ir visai dabisks pasākums – jo vecāki mēs kļūstam, jo retāk sekss ierindojas mūsu prioritāšu augšdaļā. Taču kā ar to cīnīties? Šeit vēlama personalizēta pieeja, proti, viens ieteikums nebūs spējīgs palīdzēt visiem gribētājiem. Konkrētās problēmas risināšu būtu vēlams uzsākt ar savstarpēju sarunu. Noskaidrojiet, cik svarīgs jums ir regulārs sekss, kā arī pārrunājiet lietas, kas stāv tam ceļā, piemēram, pārmērīgs nogurums vai hroniskas muguras sāpes.

Seksa eksperti uzsver, ka seksuālajai funkcijai nav derīguma termiņa – viss atkarīgs no paša cilvēka vēlmes iesaistīties šajā procesā!

Papildu libido kritumam pāriem šajā vecuma kategorijā iespējams saskarties arī ar šādām problēmām:

 • Maksts sausums;
 • Erektīlā disfunkcija;
 • Priekšlaicīga ejakulācija;
 • Nespēja uzbudināties;
 • Trauksmes sajūtas līmeņa celšanās;
 • Vagīnas muskulatūras spazmas;
 • Citas ar menopauzi saistītas izmaiņas.

Nekautrējies konsultēties ar seksologu

Seksologs

Par jebkuru no augstāk minētajām ķibelēm nav jēgas celt lielu jezgu – papildu uztraukums Tev un Tavam ķermenim sniegs vien lielākas bailes par nākamajiem seksuālo sakaru nodibināšanas mēģinājumiem. Tā vietā, lai sūkstītos par faktu, ka Tavs ceļš uz baudas virsotnēm tiek bloķēts Tava vecuma dēļ, sniedzies pēc profesionāļa atbalsta un apmeklē seksologa konsultāciju.

Taču ko īsti sagaidīt no seksologa apmeklējuma? Šī amata piepratēja galvenais uzdevums ir iepazīstināt Tevi ar veselīgas mīlēšanās pamatprincipiem jebkurā vecuma kategorijā, kā arī atbalstīt Tevi ceļā uz Tavu nosprausto mērķi. Seksologa galvenā ārstēšanas metode ir savstarpēja saruna – šie ārsti nenodarbojas ar fizisku pacientu ķermeņu vai dzimumorgānu izmeklēšanu!

Noderīgi ieteikumi lieliskam seksam

Noderīgi ieteikumi lieliskam seksam

Balstoties uz pasaulē atzītu amerikāņu seksologu viedokļiem, esam apkopojuši 6 lieliskus ieteikumus, kas noderēs ikvienam pārim konkrētajā vecuma grupā:

 • Ieviesiet savā rutīnā regulāras fiziskās aktivitātes. Tās ne tikai nostiprinās jūsu ķermeņu muskulatūru, bet arī uzlabos garastāvokli un, iespējams, liks noskaņoties arī uz ko intīmāku;
 • Ļaujiet idejām vaļu! Ilgstošās attiecībās ir ļoti būtiski neaizmirst par daudzveidību. Iespējams beidzot ir īstais laiks iegādāties, kādu no izslavētajām seksa rotaļlietām?;
 • Neaizmirstiet par priekšpēles nozīmīgumu! Kaislīgi skūpsti, masāžas eļļu izmantošana, orālais sekss – iespējas ir nebeidzamas! Galvenais ir saprast, ka, atrodoties šajā vecuma grupā, jūsu ķermeņiem nepieciešams ilgāks laiks, lai iekarstu un pilnībā noskaņotos seksam;
 • Gadījumā, ja Tavas partneres vai partnera domas par erotisku seksu nomāc mokošas muguras sāpes, apdomājiet jūsu iecienītākās pozas nomaiņu. Piemēram, mīlēšanās misionāru pozā mugurai var tikai kaitēt – izmēģiniet kādu no mugurai draudzīgajām karotīšu pozām!;
 • Lai uzlabotu savu pašsajūtu un relaksētu savu ķermeni, seksologi iesaka pirms seksa doties siltā vannā. Šī nomierinošā procedūra palīdzēs Tev atslābt, kā arī dos Tev laiku, lai kārtīgi apdomātu savu perfektās priekšspēles stratēģiju;
 • Atcerieties, ka lubrikants ir jūsu labākais sabiedrotais – tā nekad nevar būt par daudz!

Sekss.lv apstiprina, ka sekss pēc 50 un krietni pēc šī vecuma vienmēr ir lieliska ideja. Mīlēšanās liks Tev atkal justies jaunam, kā arī parūpēsies par Tavu spriganumu un možumu tālākajos dzīves gados!

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7514
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5263
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
0
4303
45 labākās seksa pozas – 2. daļa
Padomi  
2
3829
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Aktualitātes  
18
463
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
717
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
554
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Padomi  
11
942
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3613
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
492
Cik reizes nedēļā pārim vajadzētu mīlēties, lai abi partneri būtu laimīgi?
Padomi  
3
194
Diabēts un seksuālas problēmas – vīriešiem
Padomi  Aktualitātes  
3
5263
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?