Padomi  Aktualitātes  
0
312

Vai braukšana ar velosipēdu samazina erekciju?

Erektīlā disfunkcija: tas ir katra vīrieša lielākais murgs. Diemžēl tā ir arī diezgan izplatīta problēma. Tiek lēsts, ka Latvijā ir ap ceturtdaļu miljona vīriešu, kas cieš no erektīlās disfunkcijas, kas, protams, nozīmē, ka problēmas skarto ir vismaz divreiz vairāk – erektīlā disfunkcija ir problēma, no kuras cieš abi partneri. Šos traucējumus veicina daudzi faktori, it īpaši nepareizs uzturs, miega trūkums un stress. Taču ir arī viens potenciāls iemesls, kas bieži netiek apspriests: riteņbraukšana.

Pirms sākat satraukties, ir svarīgi atzīmēt, ka, ja jūs, piemēram, dažas reizes nedēļā dodaties izbraucienā ar velosipēdu, tas, visticamāk, neattieksies uz jums. Bet, ja jūs nopietni nodarbojaties ar riteņbraukšanas sportu, laika gaitā sēdēšana uz cietā velosipēda sēdekļa lēnām var nodarīt kaitējumu pudendālajam nervam – vislielākajai iegurņa nervu grupai, kas apņem lielāko daļu apakšējās zarnas, tūpļa, starpenes un apakšējos dzimumorgānus. Tas var izpausties kā pudendāla nerva nosprostošana. Kaut arī reti, šis stāvoklis var izraisīt hroniskas sāpes, nejutīgumu un, jūs jau uzminējāt, seksuālo disfunkciju.

Vīrietis regulē velosipēda sēdekli

“Pudendālā nerva bojājums var izraisīt sajūtu zudumu cirkšņos un starpenē,” saka ārsts MD Azads Džons-Salimi. “Lai arī pudendālais nervs atrodas dziļi ķermeņa iekšienē, nepārtraukts sēdekļa spiediens var izraisīt nervu saspiešanu un arī nervu traumas.”

Vai pie vainas ir tikai riteņa šaurais sēdeklis?

Riteņbraukšana nav vienīgais veids, kā iegūt šī nerva bojājumus: “Pie vainas var būt jebkura darbība, kuras laikā liela daļa ķermeņa masas atrodas uz cietas, šauras virsmas, kā piemēram, sola”, saka seksologs Pols Nelsons. Bet riteņbraukšana, pēc viņa teiktā, ir visizplatītākais vaininieks. (Neuztraucieties, jātnieki vai motociklisti: šie nav tik riskanti procesi, jo sēdekļi ir mīkstāki un platāki.)

Kāds ir risinājums?

Ieguldiet platāka tipa velosipēda sēdeklī, kas var palīdzēt aizsargāt cirkšņus no nervu bojājumiem. “Šie sēdekļi šajā nozarē pastāv tieši šī iemesla dēļ,” saka Lea Bensons, ‘Gladys Bikes’ īpašnieks. Sēdeklis ar izgriezumu var palīdzēt mazināt spiedienu, kas izraisa nervu bojājumus, bet tikai tad, ja izgriezums ir saistīts ar cilvēka personīgo fizioloģiju un ir pareizi pozicionēts uz velosipēda.

Sēdekļu veidi, kas ir piemēroti un kas nav piemēroti vīriešiem, lai nerastos erektīlā disfunkcija

Profesionālajiem velosipēdistiem tiek ieteikts izmēģināt dažādus sēdekļu tipus, pirms tiek atrasts ērtākais. Pat visaugstākās klases smalkākie sēdekļi var izraisīt diskomfortu, nejutīgumu vai pat ilgstošus nerva bojājumus, ja tas nav pareizi pozicionēts.

Ja saskaraties ar erektīlo disfunkciju un jums ir aizdomas par šī nerva bojājumu, būtu ieteicams sazināties ar neirologu. Bet paturiet prātā, ka erekcijas problēma ir pietiekami izplatīta, tāpēc pie vainas varētu būt pavisam kas cits.

Tāpēc, pirms pilnībā izvairāties no riteņbraukšanas, neaizmirstiet, ka pareiza diēta un vingrinājumi ir galvenie faktori, lai nodrošinātu optimālu seksuālo veselību un funkcionalitāti.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
5623
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
2146
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
5
2074
10 vienkāršas pozas seksam trijatā
Padomi  
0
1689
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Aktualitātes  
16
314
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
14
503
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
404
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
384
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
0
193
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  
2
615
Sekss dušā – drošākās un ērtākās pozas
Padomi  
6
260
Pazīmes, kas liecina par to, ka tu masturbē pārāk daudz
Aktualitātes  
7
423
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?