Seksīgas tenkas nav nekas jauns. Var droši apgalvot, ka tik ilgi, kamēr ir pastāvējis sekss (lasīt: cilvēki), ir pastāvējuši arī dažādi fetiši, dīvainības un visi sulīgie fakti, kas ar to saistīti. Lai arī attieksme pret seksu gadu gaitā ir mainījusies, un tā mainās atkarībā no kultūras un perspektīvas, viena lieta ir nemainīga: cilvēkiem noteikti patīk ar to nodarboties.
Šeit ir apkopoti daži interesanti seksa fakti un sīkumi, par kuriem noteikti nemāca skolā:
1600. gadā p.m.ē.: Ēģiptē sievietes kā spermicīdu izmantoja augļu sulā, medū un dateļu maisījumā mērcētu kokvilnas audumu, ko viņas ievietoja vagīnā.
700. gadā p.m.ē.: senie grieķi, kas devās karā, savām sievām dāvāja maizes dildo jeb ’olisbokollikus’, kas aizstāja viņus prombūtnes laikā.
54. gadā p.m.ē.: Tiek teikts, ka Kleopatra ir piepildījusi papirusa kasti ar bitēm, lai izmantotu to kā vibratoru.
1200. gads:
Turklāt ir reģistrēts fakts par kazu acu plakstiņu lietošanas gadījumiem (ar joprojām pievienotām skropstām, lai, iespējams, veicinātu sieviešu partneru klitora stimulāciju). Galu galā 1600. gados sāka parādīties dzimumlocekļu gredzeni, kas izgatavoti no ziloņkaula un nefrīta, un dažos no tiem pat bija pūķi ar izgrebtām dakšu mēlēm.
1300. gads: Francijā vīriešiem dažreiz lika masturbēt tiesas priekšā, lai pierādītu, ka viņi to var izdarīt.
1450. gads: pirmo reizi tiek pieminēts fakts par kaunuma matu parūkām jeb ‘merkīniem’. Pastāv divas vispārīgas teorijas par to, kāpēc dienas laikā bija nepieciešama kaunumu matu parūka: viena ir tāda, ka prostitūtām šie mati bija jānoskuj, lai izvairītos no kaunuma utīm, bet viņas nevēlējās izskatīties tik ‘atkailinātas’. Otra teorija atzīmē, ka prostitūtas valkāja merkīnus, lai apslēptu jebkādas sifilisa pazīmes.
1790–1809: Napoleons sievai Žozefīnei rakstīja: “Būšu mājas pēc astoņām dienām. Nemazgājies! ” saka Karola Kvīna, PhD, pastāvīgā seksoloģe vietnē Good Vibrations.
1848-1880:
Pirmshipiju seksa komūna ‘Oneida’ tika izveidota Ņujorkas štatā. “Kad mēs iedomājamies par seksu un komūnām, mēs parasti iztēlojamies sešdesmitos gadus, bet arī 19. gadsimtā bija komūnas,” saka seksoloģe Kvīna. Oneidiāņi ticēja “brīvas mīlestības” sistēmai, kurā jebkurš tās biedrs varēja nodarboties ar seksu ar jebkuru citu komūnas dalībnieku, ja vien viņi tam piekrita. Pēc komūnas beigām tika dibināts Oneida sudrablietu uzņēmums, un jā, tas joprojām darbojas.
1894. gads: Mičiganas ārsts Džons Hārvijs Kelloggs, cenšoties ierobežot masturbāciju, izgudroja Kellogg’s brokastu pārslas. Viņš uzskatīja, ka jo garšīgāks ēdiens, jo lielāka iespējamība, ka nebūsit uzbudinājies.
1900. gads: vibratori tika izgudroti, lai ārstētu sievietes ar slimību, ko sauc par “histēriju”, apgalvo seksoloģe Kvīna . Vibratoru dziedinošo iedarbību sauca par “histēriskiem atvieglojuma paroksismiem”. Par laimi, vārds “orgasms” ir īsāks.
1917. gadā Ziemeļamerikā tika uzsāktas pirmās LGBT publikācijas ‘Les Mouches Fantastiques’. Tās veidoja Monreālā dzīvojošā lesbiešu dzejniece Elsa Gidlova un viņas draugs Rosvels Džordžs Millss.
1918. gads: 30 000 sieviešu tika ieslodzītas saskaņā ar Chamberlain-Kahn likumu, kas vēlāk tika dēvēts par Amerikas plānu. Amerikas plāna mērķis bija apkarot STS izplatību starp amerikāņu karavīriem, tieši mērķējot uz amerikāņu sievietēm. Šīs sievietes bija spiestas iziet ginekoloģiskos izmeklējumus, tika ieslodzītas un pakļautas šausminošai “ārstēšanai”, ieskaitot sterilizāciju, kā arī dzīvsudraba un arsēna ārstēšanu, ja viņām tika konstatēts STS. Seksa pakalpojumu sniedzējas, tumšādainās sievietes un imigrantes tika pakļauti pat vēl stingrākai attieksmei.
1970. gadi: divi svingeri uzsāka iefiltrēšanos Centrālajā izlūkošanas pārvaldē jeb CIP. Karls F. Kohers (čehu izlūkdienesta darbinieks un VDK spiegs) un viņa sieva Hanna Kohere izmantoja savas svingeru un laulāto maiņas seksa ballītes, lai iegūtu intīmu piekļuvi noderīgiem cilvēkiem un citai vērtīgai informācijai.