Tehnoloģijas  
2
85

Jaunās seksa tehnoloģijas rada kaudzi neskaidrību

Vai sekss ar robotiem pēc dažiem gadiem patiešām būs pilnīgi normāla parādība, kā apgalvo mākslīgā intelekta eksperts Deivids Levijs? Viņš uzskata, ka apmēram pēc 30 gadiem seksa tehnoloģijas būs attīstījušās tādā mērā, ka cilvēki varēs veidot intīmas attiecības ar robotiem, un tiek uzskatīts, ka pat tiks legalizēta laulība starp cilvēku un robotu. Ir arī citi eksperti, kas piekrīt viņa viedoklim, kas nav pārsteidzoši, ņemot vērā straujās tehnoloģiskās inovācijas seksualitātes jomā.

Pirmais advancētais seksa robots, kas ir aprīkots ar mākslīgo intelektu, jau tika izstrādāts pirms vairākiem gadiem. Šāda robota iegādei tagad ir nepieciešams diezgan pabiezs maciņš, taču paredzams, ka tas nākotnē mainīsies. Ja pieprasījums palielināsies, cena samazināsies. To, ka ir pieprasījums, pierāda bordeļi, kuros var izpriecāties ar seksa lellēm un seksa robotiem.

Ētikas normu pārkāpšana

Kritiķi norāda uz daudzām ētiskām un filozofiskām dilemmām, kas saistītas ar šo robotu izmantošanu. Piemēram, ir roboti, kas īpaši paredzēti pretošanās izrādīšanai, lai seksuālais kontakts liktos kā izvarošana. Pārdošanā ir arī roboti, kas izskatās kā bērni. Arī pretinieki, piemēram, robotu ētikas profesore Ketlīna Ričardsone, uzskata, ka priekšstats par sievietēm kā iekāres objektiem tiek normalizēts tieši tādēļ, ka tiek izmantoti seksa roboti. Lai to novērstu un radītu lielāku izpratni par seksa robotu riskiem, Ričardsone nodibināja kampaņu pret seksa robotiem (CASR – Campaign Against Sex Robots). Par to tika diskutēts tiešsaistes pasākuma “Sekss, roboti un mākslīgā intimitāte: draudi vai nākamā labākā lieta?” laikā, kas norisinājās 31. maijā Nīderlandes tehnoloģiju nedēļas laikā. Lekcijas ieraksts ir skatāms Youtube – šeit.

https://static.techspot.com/images2/news/bigimage/2017/09/2017-09-12-image-4.jpg

Seksa tehnoloģiju priekšrocības

Par jauno seksa tehnoloģiju iespējamām priekšrocībām tiek teikts, ka tās var kalpot kā seksa terapija cilvēkiem, kuri ir smagi slimi vai invalīdi un tāpēc nevar satikties ar reālu partneri. Turklāt seksa roboti vai citas seksa tehnoloģijas var būt noderīgas cilvēkiem, kuriem ir seksuāla trauma vai citas seksuālas problēmas. Daži autori pat ir izteikuši domu, ka bērnu seksa roboti var būt veids, kā mainīt pedofīlo dzimumnoziedznieku vēlmes un uzvedību. Tas, protams, ir ļoti pretrunīgi. Vēl viens iespējamais ieguvums ir tas, ka cilvēki, kuri vēlas nodarboties ar seksu savā starpā, var to darīt attālināti. Tas padara iespējamas visa veida attiecības, kuras šķir lielāks attālums.

Taču viens jautājums paliek neskaidrs – vai nākotnē cilvēku starpā būs kāda mijiedarbība? Vai arī mēs pakāpeniski priekšroku dosim seksa robotiem? Jau tagad ir cilvēki, kuri dod priekšroku virtuālajam seksam, seksa lellēm vai robotiem, nevis seksam ar cilvēkiem. Nav grūti iedomāties, ka arvien vairāk cilvēku izvēlēsies tieši seksa robotus, jo tehnoloģijas kļūst pieejamas plašākai auditorijai.

https://cdn.images.dailystar.co.uk/dynamic/1/photos/159000/620x/5b69587f2946c_sexdoll1.jpg

Beznosacījumu mīlestība

Jāsaprot arī tas, ka roboti nenoliedzmi sniedz vieglu pieejamību un ērtības. Cilvēkam vairs nav jāuztraucas par otra piekrišanu vai nepiekrišanu nodarboties ar seksu. Tas nāk komplektā ar “beznosacījumu mīlestību”, kuru kāds, iespējams, neatradīs attiecībās ar citu cilvēku. Turklāt robotus var pielāgot saviem mērķiem un programmēt tos, lai apmierinātu katra unikālās vēlmes. Cilvēki savas seksuālās vēlmes var izpētīt tādā veidā, kas citādi nebūtu bijis iespējams. To darot, nav jāuztraucas par sekām reālajā pasaulē.

https://dailyasianage.com/library/2017/07/05/1499265631_4.jpg

Partnera izvēle

Tomēr joprojām ir vesela virkne cilvēku īpašību, kuras, domājams, nekad netiks atkārtotas robotā. Vai roboti var mūs novērtēt tādā nozīmē, kā mēs varam novērtēt viens otru? Ja nē, tad cilvēka seksam ar robotu nav tādas pašas vērtības kā seksam ar citu cilvēku. Un vai roboti tiešām var mūs izvēlēties par partneriem? Ja viņi to nevar, jautājums ir par to, kā roboti vispār var būt partneri. Partnerība bieži ietver sarunas, uzupurēšanos un kopīgus mērķus. Nav skaidrs, kā robots var būt īsts partneris sarunās, faktiski kaut ko upurēt mūsu labā vai dalīties ar mums mērķos.

2 komentāri

0/ 0

Lasītākie

Tehnoloģijas  
2
4665
Viedā erotika – mūsdienu seksa tehnoloģiju izpēte
Tehnoloģijas  
3
660
Top 9 – labākās pieaugušo spēles 2020
Tehnoloģijas  
0
588
Sievietei piemērotākā seksa rotaļlieta – kā izvēlēties?
Padomi  Tehnoloģijas  Aktualitātes  
2
545
Labākās lietotnes intimitātes uzlabošanai

Komentētākie

Tehnoloģijas  
8
175
Sekss tiešsaistē – drošība, nauda un autonomija
Tehnoloģijas  
6
307
Ētiskā pornogrāfija – labākās vietnes, kur to skatīties
Tehnoloģijas  
5
475
Harmony 3.0 – mākslīgā intelekta seksa lelle
Tehnoloģijas  
5
217
Labākās videospēļu seksa ainas

Visbiežāk kopīgotie

Tehnoloģijas  
1
322
Labākās Android lietotnes, kas paredzētas tikai pieaugušajiem
Tehnoloģijas  
0
162
Labākie vibratori, kas darbināmi ar tālvadības pulti – TOP 7
Tehnoloģijas  
0
388
Slavenību seksa roboti un citas lietas, kas mūs sagaida nākotnē
Tehnoloģijas  
1
131
Kā noris seksa leļļu ražošana – foto