Pirms pāris gadiem seksa roboti, kas aprīkoti ar mākslīgo intelektu, tika prezentēti tehnoloģiju konferencē “Login”, kas ir lielākā tehnoloģiju apvienība Baltijas valstīs. Lai arī interese par šādām seksa rotaļlietām ir liela, to cena sākas no 1500 eiro un tās nav piemērotas visiem. Šī iemesla dēļ Kanādā un ASV tika atvērti pirmie seksa robotu bordeļi, kas vēlāk, pateicoties “Lumidolls” centieniem, kļuva populāri Eiropā: Barselonā, Turīnā un Parīzē, un turpina paplašināties tālāk – Maskavā un citviet pasaulē.
Vai tas ir likumīgi?
Seksa roboti, kurus bordeļos var iegādāties vidēji par 80 eiro stundā, nedrīkst būt līdzīgi nepilngadīgajiem un tiem jābūt noteiktā augumā. Šie ir vienīgie juridiskie kritēriji robotiem, taču viesu nams, kas tika atvērts Itālijā, pēc deviņām dienām tika apturēts, jo tas neatbilda higiēnas prasībām. Tas ir īpaši svarīgi, jo nepareizi iztīrīti roboti var izraisīt infekcijas.
Interesanti, ka seksa robotu bordeļi Amerikā joprojām netiek klasificēti kā seksuālo pakalpojumu uzņēmumi, jo neatbilst juridiskajai definīcijai. Lai atvērtu seksa robotu bordeli, nepieciešamas vien telpas, kas atbilst drošības un higiēnas standartiem.
Vai seksa robotu bordeļi atrisinās problēmas?
Pēc izstrādātāju domām, silikona roboti ļauj cilvēkiem apmierināt iztēli un fetišus, kurus reāli cilvēki varētu nepiekrist izpildīt. “Aura Dolls” pārstāvji sacīja, ka, viņuprāt, tas var palīdzēt mazināt ar izvarošanu saistītus noziegumus, uzlabot seksu laulībā un, pats galvenais, dot vīrietim un sievietei iespēju apmierināt savas seksuālās vēlmes.
Turklāt seksa roboti atrisinātu pārapdzīvotības problēmu un palīdzētu cilvēkiem, kuriem nav sociālo dotību, tikt galā ar vientulību. Tādās valstīs kā Ķīna tā būtu iespēja novērst nevienlīdzību sieviešu un vīriešu skaita ziņā. Pašlaik attiecība ir 120 pret 100, par labu vīriešu dzimumam, no kā var spriest, ka Ķīnā ir bezgalīgi daudz nelaimīgu vīriešu. Paredzams, ka tas veicinās arī prostitūcijas dekriminalizāciju un darba apstākļu uzlabošanu šajā jomā.
Monētas otra puse
Atverot pirmos seksa robotu bordeļus, sākās liels protestu vilnis. Protestētāji apgalvo, ka seksa roboti izglīto nākotnes izvarotājus, mudinot pret sievietēm izturēties kā pret priekšmetiem. “Ko tālāk? Roboti bērni? Kur ir robeža? ”jautā sieviete, kura cīnās pret prostitūciju.
Hjūstonā vairāk nekā 5800 cilvēku ir parakstījuši petīciju par seksa robotu hosteļu aizliegšanu. Lūgumrakstā uzsvērts, ka tie tikai vēl vairāk pasliktinās vīriešu priekšstatus par seksu un palielinās prostitūciju un pedofiliju. Turklāt, pēc kāda psihologa domām, seksa roboti var vienkārši saasināt situāciju cilvēkiem ar sociālām problēmām, kuriem jau ir grūti integrēties sabiedrībā. Daudzi no šiem cilvēkiem izvēlēsies robotu kā pieņemamāku veidu, kā apmierināt bioloģiskās vajadzības. Tas rada mazāku stresu.
Kā ir patiesībā?
Seksa robotu bordeļi ir nozare, kas parādījās 2018. gadā, tāpēc nav detalizētu pētījumu, kuros būtu aprakstīta likuma progresīvā vai konservatīvā puse. Fakts ir tāds, ka līdz ar šo bordeļu parādīšanos, ar mākslīgo intelektu aprīkoti seksa roboti būs pieejami ikvienam, un tikai turpmāki pētījumi parādīs, vai tie būs labvēlīgi vai kaitīgi cilvēcei.