Tehnoloģijas  
0
261

Eksperimentā tika atklāti lielākie baudas punkti: stimulēšana divos dažādos veidos izraisa spēcīgu reakciju

Jauns laboratorijas pētījums atklāja, ka tā sauktie Krauses ķermeņi, kas atrodas klitorā un dzimumloceklī, reaģē gan uz vibrāciju, gan uz maigu pieskārienu. Tie ir ļoti svarīgi baudas punkti laimīgai seksuālajai dzīvei.

Tā sauktie Krauses asinsķermenīši (latīņu: Corpuscula bulboideum), kurus pirmo reizi aprakstīja vācu anatoms Vilhelms Krause 1860. gadā, ir specializēti sensori ādā un gļotādās, piemēram, dzimumorgānos, lūpās, mēlē un acs konjunktīvā. Dzimumloceklī un klitorā tie ir olveida vai cilindriski, ar nerviem vai nervu galiem iekšpusē. Zinātniekiem izdevās izveidot sava veida šo ķermeņu karti – precīza to funkcija līdz šim ir bijusi neatrisināta mīkla.

“Mūsu pētījums palīdzēs atbildēt uz 160 gadus veco jautājumu par to, kā darbojas tā dēvētie Krauses ķermeņi dzimumorgānos,” portālam livescience.com stāsta Hārvardas Medicīnas skolas doktora grāda kandidāts Lidžuns Cji.

Lai atbildētu uz šo sarežģīto jautājumu, doktorants Lidžuns un viņa kolēģi Hārvardas Medicīnas skolā precīzi saskaitīja tā saukto Krauses ķermeņu skaitu peļu tēviņu un mātīšu dzimumorgānos. Dzimumloceklī un klitorā konstatēto asinsķermenīšu skaits krasi neatšķiras, taču atšķiras to izvietojuma blīvums – asinsķermenīšu blīvums klitorā ir pat 15 reizes lielāks nekā dzimumloceklī. Turklāt analizētie peles neironi pēc struktūras ir ļoti līdzīgi cilvēku neironiem.

Corpuscula bulboideum

Pētījums pirmo reizi parādīja, ka šīs šūnas ir ļoti adaptīvi un ļoti jutīgi sensori, kas nodrošina atgriezenisko saiti pat tad, ja tiek pakļauti minimālai mehāniskai stimulācijai. Pētnieki atklāja, ka divu dažādu veidu sensorie neironi, kas apkalpo Krauses ķermeņus klitorā vai dzimumloceklī, ir jutīgi pret maigu pieskārienu un mehāniskām vibrācijām 40-80 hercu frekvencē.

Viens no diviem Krauses ķermeņu veidiem nereaģēja uz temperatūras izmaiņām. Akadēmiķi pašlaik pārbauda cita veida Krauses ķermeņa neitronu jutību pret temperatūras izmaiņām.

Šie sensorie neironi pieder unikālam muguras smadzeņu reģionam, kas atrodas netālu no centra, kas ir atbildīgs par ejakulāciju.

Lai noskaidrotu, kā Krauses ķermeņi ietekmē seksuālo uzvedību, pētnieki ģenētiski modificēja peles tā, lai neironi tiktu aktivizēti ar lāzera gaismas impulsiem. Gaismas impulsi aktivizēja viena veida nervu un izraisīja erekciju. Ģenētiski samazinot Krauses ķermeņu funkcionalitāti, peļu tēviņi vairs nemeklēja kopulāciju un ejakulācija nenotika. Peļu mātītes arī nemeklēja pārošanos un nereaģēja uz vīriešu iniciatīvām.

Šis jaunais pētījums ir īsts izrāviens šajā jomā, saka profesors Hosē A. Vega no Morfoloģijas un šūnu bioloģijas katedras Ovjedo Universitātē Spānijā. Tikpat interesants ir fakts, ka pētījuma autori izmantoja gan “tehnoloģijas, gan instrumentus”, lai uzzinātu vairāk par šo specializēto struktūru darbību: “Šie elektrofizioloģiskie un uzvedības eksperimenti ir oriģināli un jauni.”

Interesanti, ka frekvences, uz kurām reaģēja nervu šūnas, ir līdzīgas vibratoros izmantotajām frekvencēm.

Eksperimenta laikā tika atklāti jutīgākie dzimumorgānu punkti

Neskatoties uz to, šī pētījuma rezultāti ir piesardzīgi jāvērtē kontekstā ar cilvēka fizioloģiju un šo nervu šūnu saistīšanu ar seksuālo uzvedību, uzsver H. A. Vega: “Es teiktu, ka tie ir saistīti ar pārošanās refleksiem, nevis seksuālo uzvedību. Nedrīkst aizmirst smadzeņu lomu cilvēka seksuālajā uzvedībā.”

0/ 0

Lasītākie

Tehnoloģijas  
2
7975
Viedā erotika – mūsdienu seksa tehnoloģiju izpēte
Tehnoloģijas  
3
828
Top 9 – labākās pieaugušo spēles 2020
Padomi  Tehnoloģijas  Aktualitātes  
2
765
Labākās lietotnes intimitātes uzlabošanai
Tehnoloģijas  
0
711
Sievietei piemērotākā seksa rotaļlieta – kā izvēlēties?

Komentētākie

Tehnoloģijas  
8
299
Sekss tiešsaistē – drošība, nauda un autonomija
Tehnoloģijas  
6
579
Ētiskā pornogrāfija – labākās vietnes, kur to skatīties
Tehnoloģijas  
5
615
Harmony 3.0 – mākslīgā intelekta seksa lelle
Tehnoloģijas  
5
305
Labākās videospēļu seksa ainas

Visbiežāk kopīgotie

Tehnoloģijas  
1
443
Labākās Android lietotnes, kas paredzētas tikai pieaugušajiem
Tehnoloģijas  
2
161
Jaunās seksa tehnoloģijas rada kaudzi neskaidrību
Tehnoloģijas  
3
297
Kā izvēlēties pirmo vibratoru sev vai kādam citam?
Tehnoloģijas  
0
509
Tiešsaistes forums tiem, kas krāpj savu partneri