Aktualitātes  
0
520

Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā

Gulta ir piemērota divām lietām: miegam un seksam (lai gan šīs abas aktivitātes var notikt arī citās vietās). Guļamistaba ir šo divu darbību atrašanās vieta, turklāt izrādās, ka sekss un miegs ir cieši saistīti. Jauns pētījums liecina, ka slikta miega kvalitāte var radīt problēmas guļamistabā, proti, seksuālo disfunkciju sievietēm.

Mayo Clinic pētnieki aptaujāja vairāk nekā 3400 sieviešu Amerikas Savienotajās Valstīs par viņu miega paradumiem un seksuālo uzvedību. Pētījumā tika mērīta seksuālā vēlme, uzbudinājums, mitrums, orgasms, apmierinātība un sāpes seksa laikā.

Tika atklāts, ka sievietēm, kuras slikti gulēja, biežāk bija nelaimīga seksuālā dzīve. 63,3 procentiem sieviešu, kuras ziņoja, ka katru nakti guļ mazāk nekā 5 stundas, bija augstāks seksuālās disfunkcijas līmenis, un seksuālās funkcionēšanas indeksa rādītāji bija ievērojami zemāki nekā sievietēm, kuras gulēja 7 vai vairāk stundas naktī. Seksuāli aktīvas sievietes biežāk ziņoja par labu miega kvalitāti, salīdzinot ar seksuāli neaktīvām sievietēm.

“Šis pētījums izceļ saikni starp sliktu miega kvalitāti un seksuālo disfunkciju. Šīs ir divas izplatītas problēmas pusmūža sievietēm, kuras var risināt, lai uzlabotu dzīves kvalitāti,” sacīja pētījuma autore Dr. Stefānija Fabiona.

Pētnieki nemeklēja konkrētu skaidrojumu šai saiknei starp labu seksuālo dzīvi un labu miegu. Viņi atrada korelāciju, nevis cēloņsakarību. Turklāt pētījumam ir vairāki ierobežojumi, kas jāņem vērā. Tās dalībnieces pārsvarā bija gaišas ādas krāsas, izglītotas un attiecībās esošas sievietes, tāpēc atklājumi var nepatiesi atspoguļot vispārējo populācijā. Pētījumā arī netika pieminēta dalībnieku seksuālā orientācija.

Tomēr daudzi labklājības un veselības aspekti ir cieši saistīti ar miega kvalitāti, ko mēs baudām katru dienu. Citi pētījumi ir saistījuši miega trūkumu ar depresiju, neirodeģenerāciju un Alcheimera slimību. Papildu pētījumi liecina, ka slikts miegs var ietekmēt arī vīriešu seksuālo funkciju. Kādā 2011. gada pētījumā atklājās, ka miega trūkums jauniem, veseliem vīriešiem izraisīja zemāku testosterona līmeni, hormonu, kas ir atbildīgs par lielāko daļu mūsu dzimumtieksmes.

Citā pētījumā konstatēts, ka vīriešiem, kurus nomoka miega apnoja, (miega traucējumi, kad uz brīdi apstājas elpošana), biežāk bija erektilā disfunkcija un vispārēja seksuālās aktivitātes samazināšanās.

Laba seksuālā dzīve acīmredzami ir sarežģīta lieta, kas atšķiras no cilvēka uz cilvēku un no attiecībām uz attiecībām. Tas attiecas arī uz visu citu, sākot ar veselību un labsajūtu līdz personīgām izvēlēm un dzīvesveidu. Tomēr, ja vēlaties uzlabot savu seksuālo dzīvi, mēs iesakām biežāk izgulēties.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7249
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
4604
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
2
3166
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
1784
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
443
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
685
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
533
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
308
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
3
4604
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
325
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
318
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Aktualitātes  
0
502
Kā pareizi sniegt kunilingu? 2 svarīgākās lietas, kas jāpatur prātā