Aktualitātes  
5
318

30 ievērības cienīgi ieguvumi, ko sniedz sekss

Nesamākslots un pasakains sekss bieži ir tabu tēma. Daudzi cilvēki neapzinās, ka līdztekus jautrībai, sekss sniedz arī daudz ieguvumu veselībai – precīzāk, 30!

Ja tev pietrūkst seksa, tālāk sniegtā informācija vienkārši iedvesmos tevi atrast vairāk laika šai nodarbei. Sākot ar sāpju mazināšanu un samazinātu stresa līmeni līdz miega un prāta spēju uzlabojumiem, lasi tālāk, lai uzzinātu, kā aktīva seksuālā dzīve var padarīt tevi par laimīgāku, veselīgāku cilvēku.

Piezīme: Šis raksts ir paredzēts tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, un tas nav paredzēts kā individuālas medicīniskās vai garīgās veselības konsultācijas aizstājējs.

1. Sekss paildzina cilvēka mūžu

ieguvumi, ko sniedz sekss

Pētījumi atklāj, ka cilvēki, kuriem ir vairāk seksa, mēdz dzīvot ilgāk. Tas varētu būt saistīts ar vairākiem faktoriem:

 • Cilvēki, kuriem ir biežas dzimumattiecības, parasti ir arī ciešās attiecībās ar kādu. Daudzi eksperti uzskata, ka cilvēki, kas uztur ciešas attiecības, dzīvo laimīgāk, veselīgāk un ilgāk.
 • Cilvēki, kas nodarbojas ar seksu, ir fiziski aktīvi. Pats sekss ir sirds un asinsvadu treniņš, un fiziskās aktivitātes ir viens no galvenajiem optimālās vispārējās veselības elementiem.
 • Sekss ir stresa pārvaldīšanas tehnika. Seksuālās nodarbes ļauj cilvēkam atpūsties no citādi drudžainās dzīves. Individuāļiem, kuriem nav efektīvu stresa pārvarēšanas mehānismu – piemēram, seksa -, visticamāk, rodas veselības problēmas un pat samazinās dzīves ilgums.

2. Sekss padara tevi gudrāku

Personas, kurām ir regulārs sekss, ir augstāk intelektuāli attīstītas. Saskaņā ar Merilendas universitātes pētnieku 2014. gada pētījumu sekss var izraisīt jaunu neironu veidošanos smadzenēs un uzlabot kognitīvo funkciju. Un kas ir pats labākais – sekss faktiski var novērst atmiņas zudumu un demenci!

3. Sekss mazina stresu

Stress ir neizbēgams. Mēs to piedzīvojam katru dienu, un tas var iezagties visās mūsu dzīves jomās, ieskaitot attiecības. Iespējams, ka tas nav pārsteigums, taču regulārs sekss samazina stresu, jo seksuālās aktivitātes laikā samazinās kortizola – ķermeņa stresa hormona – līmenis.

Sekss var arī uzlabot attiecības un palīdzēt vieglāk tikt galā ar ikdienas stresa faktoriem.

4. Sekss var mazināt trauksmi un depresijas simptomus

Seksa laikā mūsu ķermenis ražo endorfīnus, dopamīnu un oksitocīnu, kam piemīt garastāvokli uzlabojošas īpašības. Intīmas nodarbes kopā ar savu partneri neārstēs garīgās veselības problēmas, taču dos labu pašsajūtu un kaut vai īslaicīgu laimes sajūtu.

Paturi prātā, ka cilvēkiem, kuri cieš no depresijas un citām garīgās veselības problēmām, var būt samazināta dzimumtieksme un/vai seksuāla disfunkcija. Daži antidepresanti var saasināt šīs problēmas. Konsultējies ar savu ārstu par visiem jautājumiem vai bažām par seksu, garīgās veselības apstākļiem un medikamentiem.

5. Sekss var padarīt jūsu attiecības stiprākas

ieguvumi, ko sniedz sekss

Ja tavās attiecībās ir iezagušās kādas šaubas, šeit var palīdzēt vienkāršs sekss. Labam seksam ir nepieciešama atklāta un godīga komunikācija.

Daudzi seksuāli aktīvi pāri pēc seksa izvēlas vienkārši sarunāties, kas vēl vairāk raisa tuvību. Tas attiecas gan uz cilvēkiem svaigās attiecībās, gan arī uz pāriem, kas ir kopā ilgāku laiku.

6. Rīta sekss uzlabo visu atlikušo dienu

Sāciet savu rītu ar seksu, un jums, visdrīzāk, būs pārsteidzoša diena! Estrogēna un testosterona maksimums ir no rīta, un vīrieši no rītiem parasti spēj tās lietas darīt ilgāku laiku. Sāc savu dienu ar pamatīgu endorfīnu devu!

Rīta sekss var prasīt papildu priekšspēli, it īpaši, ja pamosties neomā. Ir pieejams arī plašs seksa rotaļlietu klāsts, kas var palīdzēt uzlabot pieredzi un baudu!

7. Sekss uzlabo pašapziņu

Pētījumi rāda, ka sievietes, kurām bieži ir patīkams sekss, ir laimīgākas un viņu pašnovērtējums ir augstāks nekā sievietēm, kuras nenodarbojas ar seksu. Varbūt visiedrošinošākā ziņa ir tā, ka sievietes ar augstāku pašnovērtējumu seksa laikā izjūt lielāku baudu; plus, viņām ir vairāk orgasmu.

8. Sekss padara tevi laimīgāku

ieguvumi, ko sniedz sekss

Labs, biežs sekss ne tikai novērš depresiju; tas patiesībā var padarīt cilvēkus laimīgākus. 2015. gada pētījums atklāja, ka jo vairāk patīkama seksa piedzīvojam, jo laimīgāki esam, savukārt nevēlams sekss pazemina laimes sajūtu. Pētnieki arī atklāja, ka cilvēki ar vienu seksuālo partneri ir vislaimīgākie.

9. Sekss mazina sāpes

Ja tu ciet no sāpēm, orgasms var sniegt īslaicīgu atvieglojumu. Sākot ar galvassāpēm līdz rīta nelabumiem un PMS krampjiem, sekss bieži darbojas labāk nekā zāles, kas mazina sāpes.

Medical Daily orgasmus raksturo kā “brīnumlīdzekli”. Tās pašas ķīmiskās vielas, kas mums sagādā prieku, arī mazina sāpes, teikts publikācijā.

10. Sekss uzlabo tavu fizisko sagatavotību

Aizrautīgas seksa nodarbes var sadedzināt nopietnu kaloriju daudzumu un uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību. Bet ja tu domā iet uz sporta zāli, tad tā ir lieliska ideja. Pētījumi atklāj, ka biežas fiziskās aktivitātes uzlabo seksuālo sniegumu. Ja vēlies seksu ieskaitīt kā kardio treniņu, tev var nākties palielināt ilgumu. Pats sekss ilgst vidēji no 3 līdz 13 minūtēm, taču, pievienojot vairāk priekšspēles un iesaistot iegurņa pamatnes muskuļus seksa laikā, darbība var pagarināties un uzlabot treniņu.

11. Sekss tonizē muskuļus

Couple fitness

Daudzas seksa pozas palīdz tonizēt muskuļus, un sekss ir daudz jautrāks nekā stieņa cilāšana sporta zālē. Izmēģini dažādas pozas, lai tonizētu vēderu, sēžamvietu, augšstilbus un ķermeņa augšdaļu. Seksa šūpoles ir ideāli piemērotas piedzīvojumu meklētājiem, jo tās ne vien uzlabo fizisko sagatavotību, bet arī pārbauda ķermeņu un orgasmu neredzētas robežas!

12. Sekss samazina sirds slimību risku

Šīs ir iepriecinošas ziņas vīriešiem, kuri regulāri nodarbojas ar seksu. Vairāki pētījumi saista seksu ar samazinātu sirds slimību risku. Vīriešiem, kuriem katru nedēļu ir seksuāla saskare divas vai vairāk reizes, ir mazāka iespēja saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām nekā vīriešiem, kuri nodarbojas ar seksu reizi mēnesī vai mazāk.

Vīriešiem, kuriem rodas erektilā disfunkcija vai citas seksuālas problēmas, jākonsultējas ar ārstu, jo vīriešiem, kuri reti nodarbojas ar seksu, sirds slimību risks palielinās par 45%.

13. Sekss pazemina asinsspiedienu

Paaugstināts asinsspiediens ir saistīts ar visu, sākot ar sirdslēkmēm un insultu, beidzot ar nieru problēmām un acu slimībām. Līdztekus sabalansēta uztura lietošanai, biežākām aktivitātēm, svaru cilāšanai, meditācijai un alkohola lietošanas ierobežošanai sekss var būt nozīmīgs asinsspiediena pazemināšanā.

Kad sieviete sasniedz orgasmu, izdalās oksitocīns, kas saistīts ar pazeminātu asinsspiedienu. Nav garastāvokļa? Ir pierādīts, ka biežiem apskāvieniem ar partneri ir līdzīga ietekme.

14. Sekss samazina saaukstēšanās risku

Vai tev ir tendence bieži saaukstēties? Seksuāla aktivitāte faktiski varētu pasargāt tevi no nepatīkamās saaukstēšanās, uzlabojot imūnsistēmu. Cilvēka siekalās ir imūnglobulīns A (IgA), kas ir viena no galvenajām antivielām, kas palīdz mums cīnīties pret slimībām.

Kā izrādās, ļaudīm, kuri katru nedēļu nodarbojas ar seksu precīzi vienu vai divas reizes, viņu sistēmās ir par 30% vairāk IgA nekā cilvēkiem, kuri nodarbojas ar seksu retāk vai biežāk. Ja tu domā, cik daudz seksa tev vajadzētu, 1-2 reizes nedēļā, šķiet, ir labākais variants.

15. Sekss var uzlabot ožu

Woman smelling flowers

Pēc nodarbošanās ar seksu cilvēka smadzenes izdala hormonu, ko sauc par prolaktīnu, kas var izraisīt nervu šūnu palielinātu ražošanu smadzeņu zonā, kas ir atbildīga par ožu. Tā kā garša un smarža ir tik cieši saistītas, iespējams, ka sekss var izraisīt pastiprinātu ožu, kā rezultātā var uzlaboties arī garšas izjūta!

16. Sekss ārstē žagas

Kontrakcijas diafragmā izraisa žagas, un pieņemsim, ka tās ir ļoti kaitinošas. Lai arī orgasms var izārstēt žagas, vēlme pēc seksa šādā brīdī varētu nebūt tā lielākā.

17. Sekss liek tev izskatīties jaunākam

Jaunības strūklaka var būt mīts, bet sekss var likt izskatīties jauneklīgākam – līdz pat 7 gadiem! Seksa laikā izdalītais cilvēka augšanas hormons var uzlabot ādas elastību, kas var padarīt tavu izskatu par vairākiem gadiem jaunāku.

Desmit gadu ilgušais pētījums liecina, ka cilvēkiem, kuri saglabā savu jaunības izskatu, sekss ir aptuveni 3 reizes nedēļā.

18. Sekss padara tevi pievilcīgāku

2016. gadā veiktais pētījums atklāja, ka pāri, kuri nodarbojas ar seksu bieži, uz partneriem skatās pozitīvāk. Kā jau minēts iepriekš, sekss arī mazina stresu un uzlabo miegu, kas varētu likt tev izskatīties un justies pievilcīgākam. Uzticība un pašcieņa arī ir svarīgs faktors, jo, kad mēs jūtamies par sevi pārliecināti, mums ir tendence mirdzēt no iekšpuses un ārpuses.

19. Sekss liek ādai mirdzēt

Glowing Couple

Mirdzošas ādas noslēpums ir aktīva seksuālā dzīve. Seksuālā aktivitāte veicina ādas atjaunošanos un palielina skābekļa līmeni un asins plūsmu, kā rezultātā āda kļūst starojoša.

20. Sekss izlīdzina grumbas

Kad mēs novecojam, mūsu ķermenis ražo mazāk estrogēna, kas var novest pie nokarenas, plānākas ādas un grumbu rašanās. Estrogēns, kas rodas seksa laikā, novērš šīs nepatīkamās novecošanās pazīmes, izlīdzinot grumbas. Pētījumi rāda, ka sievietēm menopauzes vecumā, kuras tikai reizi nedēļā iesaistās seksuālās aktivitātēs, estrogēna līmenis ir ievērojami augstāks nekā sievietēm, kuras vispār atturas no seksa.

21. Sekss stiprina kaulus

Kā minēts iepriekš, estrogēna līmenis samazinās, jo mēs novecojam. Tā rezultātā kauli kļūst trauslāki, kas var izraisīt osteoporozi. Sekss ir lielisks veids, kā palielināt estrogēna līmeni un saglabāt kaulu izturību.

Lai gan vīriešiem osteoporoze attīstās retāk nekā sievietēm, (pateicoties lielākai kaulu masai), arī vīrieši var saskarties ar šo problēmu. Testosterona līmenis seksa laikā un pēc tā samazinās, novēršot osteoporozi.

22. Sekss nostabilizē menstruālo ciklu

Daudz faktoru var ietekmēt mēnešreizes, tostarp svara izmaiņas, stress, hroniskas slimības un policistisko olnīcu sindromu (PCOS). Healthline ziņo, ka regulārs sekss izraisa stresa samazināšanos, veicinot līdzsvaru hormonu darbībā.

23. Biežs sekss padara sievietes auglīgākas

couple with new baby

Sievietēm, kuras bieži nododas mīlas priekiem, ir lielāka iespēja ieņemt bērnu. Patiesībā pat sekss ārpus ikmēneša auglīgajām dienām varētu palīdzēt sievietei ieņemt bērnu.

Menstruālā cikla luteālā fāze seko ovulācijas fāzei. Šajā laikā dzemdes apvalks sabiezē, lai palīdzētu atbalstīt iespējamo grūtniecību. Ir divu veidu palīgu T šūnas, kas palīdz uzturēt grūtniecību. Pētījumi rāda, ka seksuāli aktīvām sievietēm ir paaugstināts šo šūnu līmenis pretstatā seksuāli atturīgajām sievietēm, kuru līmenis paliek nemainīgs.

24. Sekss var mazināt PMS simptomus

Ja tu parasti saskaries ar simptomiem, kas saistīti ar pirmsmenstruālo sindromu (PMS), seksuālās aktivitātes varētu padarīt šo cikla posmu vieglāku. Mīlas prieki maina hormonu līmeni, kā rezultātā PMS simptomi ir mazāk izteikti.

25. Sekss var saīsināt menstruāciju ilgumu

Lesbian couple

Orgasms var saīsināt menstruāciju ilgumu, ziņo Healthline.com. Kulminācijas laikā, kad dzemdes muskuļi saraujas, menstruālās asinis plūst prom no tās. Tas paātrina menstruāciju procesu.

26. Sekss uztur maksti perfektā formā

Aktīva seksuālā dzīve kaut kādā dīvainā un brīnišķīgā veidā uztur maksts fizisko formu. Dzimumakts ne tikai ieeļļo maksti; tas arī palielina asins plūsmu un samazina menopauzes simptomus.

Maksts tiek uzturēta formā ne tikai dzimumakta laikā… Jebkurai seksuālai aktivitātei, ieskaitot masturbāciju, ir līdzīgas priekšrocības.

27. Sekss uzlabo sievietes urīnpūšļa kontroli

Urīna nesaturēšana nav normāla novecošanās sastāvdaļa, tad kāpēc tik daudz sieviešu piedzīvo šo apkaunojošo problēmu? Saskaņā ar ASV Veselības un cilvēktiesību departamenta teikto, urīna nesaturēšanu bieži izraisa problēmas, kas saistītas ar urīnpūšļa muskuļiem un nerviem. Citi faktori ir grūtniecība, dzemdības, menopauze un liekais svars.

Par laimi, regulāri orgasmi var palīdzēt novērst urīna nesaturēšanu. Kad sievietei rodas orgasms, tiek nostiprināti un tonizēti iegurņa pamatnes muskuļi. Lai iegūtu līdzīgus rezultātus, var veikt arī Kēgela vingrinājumus.

28. Bieža nodarbošanās ar seksu uzlabo spermas vitalitāti

Daudzi cilvēki uzskata, ka spermas “taupīšana” palielina varbūtību, ka sieviete paliks stāvoklī. Patiesībā atturēšanās var palielināt spermatozoīdu skaitu, bet ikdienas ejakulācija palielina spermas vitalitāti.

Ja tev un tavai partnerei ir grūtības ieņemt bērnu, vainīga varētu būt tieši atturēšanās. Pētījumi liecina, ka bieža ejakulācija varētu ievērojami uzlabot apaugļošanās iespēju. Eksperti uzskata, ka vīriešiem vajadzētu ejakulēt vidēji 3 līdz 4 reizes nedēļā, lai iegūtu optimālu spermas daudzumu.

29. Sekss var pasargāt vīriešus no prostatas vēža

Regulāra ejakulācija var samazināt varbūtību saslimt ar prostatas vēzi. Pētījumā, kurā piedalījās 32 000 vīriešu 18 gadu laikā, tika konstatēts, ka vīriešiem, kuri katru mēnesi ejakulēja vismaz 21 reizi, prostatas vēža iespējamība bija par 20% mazāka nekā vīriešiem, kuriem ejakulācija bija tikai 4 līdz 7 reizes mēnesī.

Pētījuma dalībnieku vecums bija atšķirīgs, kas liecina, ka ejakulācija var novērst prostatas vēzi neatkarīgi no vīrieša vecuma. Daži eksperti uzskata, ka vīrieši, kas ejakulē, izvada no ķermeņa toksīnus.

Lai gan pastāv cieša korelācija starp ejakulāciju un prostatas veselību, nav pierādījumu, ka tā pasargātu vīriešus no progresējoša prostatas vēža.

30. Darīšana rada gribēšanu

couple in bed

Iespējams, ka tas ir patīkamākais apburtais loks, kādu jebkad pieredzēsi. Labs sekss bieži noved pie vēl vairāk laba seksa. Papildus priekam, ko tu un tavs partneris piedzīvo, tu, visticamāk, sāksi pamanīt arī fiziskos un garīgos ieguvumus, un tu neapšaubāmi vēlēsies vēl vairāk seksa!

Raksta avots: couplescandy.com

5 komentāri

 • 28.07.2021 15:41
  Philosopher Pessimist
  0

  Re 30 iemesli, ko atbildēt draudzenei, kad viņai negribas seksu 😀

  • 05.08.2021 21:36
   bibibi
   0

   Jā, pasaki viņai, ka “Sekss uzlabo sievietes urīnpūšļa kontroli” un viņa uzreiz metīsies ar tevi gultā.

 • 29.10.2021 22:04
  Lācītis
  0

  Hāā, man ir bijusi taisnība runājot, ka sekss padara cilvēku jaunāku, tīri loģiski 😀

  Manuprāt tā ir normāla parādība!

  • 08.11.2021 11:21
   pipars
   0

   nu citiem vienkārši ir dabīgi babyface 😀

 • 06.04.2022 00:05
  Rita
  0

  100% piekrītu pēdējam ++++

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7514
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5263
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
3613
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
2156
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
463
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
717
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
554
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
329
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3613
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Padomi  Aktualitātes  
3
5263
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
348
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
335
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?