Aktualitātes  
0
428

Attiecības bez seksa: mīts vai realitāte?

Mūsdienās, kad sekss ir kļuvis par kultu, grūti noticēt, ka var pastāvēt attiecības bez fiziskas tuvības. Pateikt precīzi, kas ir mīlestība, var būt grūts uzdevums. Daudzi zinātnieki uzskata, ka mīlestība ir eiforijas stāvoklis, kas pārņem iemīlējušos cilvēku. Mīlestība liek gan vīriešiem, gan sievietēm uz apkārtējo pasauli paraudzīties citām acīm. Mūsdienās mīlestībai ir daudz un dažādas formas, un tikai paši iemīlējušies var noteikt, kāda attiecību forma viņus apmierina. Daži dod priekšroku mīlestībai bez seksa jeb, citādi izsakoties – mīl no attāluma. Taču vai šāda mīlestība sniedz prieku un laimi?

VIRTUĀLĀ MĪLESTĪBA

Tehniskā progresa laikmets uzdāvinājis cilvēkam tādu lietu kā internets. Ar tā palīdzību mēs sazināmies, bet saziņa nozīmē draudzību un tādu interesantu mīlestības formu kā mīlestība no attāluma jeb mīlestība bez seksa klātbūtnes. Dažādām paaudzēm ir neviennozīmīgs viedoklis par šāda veida attiecībām. Daži uzskata, ka tā nevar būt, taču fakts, ka dažādi cilvēki no dažādām valstīm tāpat kā ikdienas dzīvē, satiekas arī interneta tīmeklī un iemīlas, ir reāla mūsu laika īstenība. Radusies viegla un atbrīvojoša kontaktēšanās, kas pāraug par uzticēšanos, ir spējīga dzemdināt mīlas jūtas. Mīlnieki kontaktējas stundām ilgi, pat mēnešiem un gadiem. Ja tā nav mīlestība, kas tad?

MĪLESTĪBA PA TELEFONU

Vēl viena mīlestības forma bez seksa, ko izraisījis mūsdienu zinātniski – tehniskais progress pa mobilo telefonu. Saruna ar partneri, viņa balss, sarunāšanās maniere arī var izraisīt mīlas jūtas. Kārtējā zvana un sarunas gaidīšana iemīlējušos personu iegremdē patīkamā eiforijā. Prakse rāda, ka mīlestība bez seksa drīzāk pastāv, nekā nepastāv. Piemēram, neprecējusies sieviete atpūtas laikā kūrortā iemīlas kādā vīrietī. Atvaļinājums beidzas, katrs dodas uz savu pusi, taču viņa nespēj aizmirst mīļoto un attiecības turpinās, tikai tagad pa telefonu. Un tādi gadījumi nav retums. Tātad attālums mīlestībai nav šķērslis.

MĪLESTĪBA NO ATTĀLUMA

Bez augstāk minētajām mīlestības formām pastāv dažādas dzīves situācijas, kad arī precēti pāri ilgstoši pavada laiku viens bez otra, piemēram dodoties komandējumā vai darbā uz citām valstīm. Tomēr seksa trūkums šajā laika posmā netraucē viņiem domāt vienam par otru, pastāvīgi sazvanīties vai sarakstīties. Viņu mīlestība dzīvo domās un atmiņās. Daudzi tādā režīmā dzīvo gadiem, saglabājot siltas jūtas un uzticēšanos otrajai pusītei. Vienus šāda mīlestības forma apmierina pateicoties viņu temperamentam, citi savu seksuālo tieksmi sublimē mākslā vai smagā fiziskā/ intelektuālā darbā. Dažas ģimenes gan izjūk, tomēr bieži vien mīlestība uzvar, pārvarot visus attālumus. Ar pārliecību var teikt, ka šādas ģimenes ir, tātad arī eksistē mīlestība no attāluma un bez seksa.

LABPRĀTĪGA ATTEIKŠANĀS NO INTIMITĀTES

Daži jaunie cilvēki no seksa atsakās labprātīgi, uzskatot, ka intīmās attiecības traucē garīgai attīstībai un otra cilvēka iepazīšanai. ASV radusies pat vesela kustība, kas savā starpā slēdz laulības, kas balstītas uz garīgu tieksmi vienam pēc otra.

VAI IR IESPĒJAMAS STABILAS ATTIECĪBAS BEZ SEKSA?

Mīlestība – tā ir emocionāla tieksme pēc otra cilvēka, garīga tuvība, līdzcietība un cieņa vienam pret otru, prieka stāvoklis un laime kontaktēties ar mīļoto, vēlme būt kopā ar viņu katru mirkli, dzīvot ar viņa rūpēm un problēmām, prasme un vēlme pieņemt otru tādu, kāds viņš ir, ar visām viņa labajām īpašībām un arī trūkumiem.

Visas augstāk minētās formas var dēvēt par mīlestību un tomēr mīlestība bez seksa nav pilnīga – tai trūkst fizisko sajūtu. Tādēļ emocijas nerod izeju un ar laiku partneri var piedzīvot nervu sabrukumu, kas neizbēgami provocē strīdus.

Tā nu tas dabā ir iekārtots – mīlestība un sekss savā starpā ir cieši saistīti, un ja attiecībās nav intīmo kontaktu, ar laiku var atdzist pat viskvēlākās jūtas.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
5666
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
2181
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
7
1613
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
6
1487
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?

Komentētākie

Aktualitātes  
16
316
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
14
509
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
406
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
386
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
0
197
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
7
426
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Padomi  Aktualitātes  
3
2181
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
4
261
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties