Aktualitātes  
0
85

Ilgtermiņa kontracepcija, kas kalpos vismaz 3 gadus

Tev nepatīk plānot, vai varbūt baidies palikt stāvoklī? Tad tev patiks ilgtermiņa kontracepcija. Pretēji iepriekšējā rakstā minētajām kontracepcijas metodēm, kas jālieto pēc noteikta grafika, ar šīm metodēm varēsi pilnībā aizmirst par izsargāšanos vismaz 3-10 gadus.

Ilgtermiņa kontracepcija, kas kalpos vismaz 3 gadus. Sekss.lv
implants, vara spirāle, hormonālā spirāle.

Implants

Tas ir plastmasas stienītis, kas implantēts zem ādas. Šāds implants izdala hormonu progestīnu, kas bloķē ovulāciju un līdz ar to arī grūtniecību. Efektivitāte virs 99%! Implants vidēji izmaksā 60 līdz 300 eiro, bet implantācija var maksāt papildus. Efekts saglabājas līdz 3 vai 5 gadiem, un to var izņemt jebkurā laikā. Šāds implants nesatur estrogēnu, tāpēc tā ir laba izvēle cilvēkiem, kuri vēlas izvairīties no šī hormona. Tomēr ir dažas negatīvās puses: implantācijai nepieciešama vietējā anestēzija, un dažām sievietēm var rasties nelielas blakusparādības: pinnes, krūšu jutīgums un svara pieaugums.

Ilgtermiņa kontracepcija, kas kalpos vismaz 3 gadus
Implants
Sekss.lv

Vara spirāle

Tas ir mazs T veida priekšmets, ko ginekologs ievieto sievietes dzemdē. Papildus variantam, kas ir izgatavots no vara, tirgū pastāv arī hormonālās spirāles.

Vara spirāle rada nelabvēlīgu vidi spermatozoīdiem dzemdes dobumā, tādējādi neļaujot spermatozoīdiem aizkļūt līdz olšūnai, kā arī, ja olšūna ir apaugļojusies, neļauj tai ieligzdoties un sākt attīstīties. Vara spirāle menstruālo ciklu neietekmē, reizēm menstruācijas gan var kļūt stiprākas vai sāpīgākas.

Vara spirāle ir ārkārtīgi efektīva – tā aizsargā no nevēlamas grūtniecības vairāk nekā 99 procentos gadījumu! To cena, salīdzinājumā ar hormonālajām spirālēm, nav augsta. Spirāle var kalpot līdz pat 10 gadiem un tiek izņemta jebkurā laikā pēc vēlēšanās.

Hormonālā spirāle

To arī ievieto sievietes ķermenī ginekologa kabinetā. Šī spirāle atbrīvo nelielu daudzumu progestīna un tādējādi kavē ovulāciju, padarot grūtniecību praktiski neiespējamu 3-12 gadus. Tiesa, svarīgi pieminēt, ka, ilgstoši lietojot hormonālo spirāli, menstruācijas uz kādu laiku var izzust.

Ievietojot dzemdes spirāli jaunai sievietei, ir nedaudz lielāks risks savainot dzemdi, kā arī nedaudz lielāks risks, ka spirāle var izslīdēt.

Ļoti svarīgi ir pirms dzemdes spirāles ievietošanas pārliecināties, ka sievietei nav seksuāli transmisīvu infekciju. Jāatceras, ka pat tad, ja nav nekādu sūdzību, infekcija tomēr var būt dzimumorgānos un radīt sekas nākotnē, piemēram, neauglību.

Ja tevi interesē arī citas kontracepcijas metodes, lasi iepriekšējos rakstus:
0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4458
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1531
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1426
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1303
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
215
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
13
271
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
306
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
284
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
334
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
4
221
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties
Aktualitātes  
12
306
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
0
361
Orālais sekss: kaitīgs vai veselīgs?