Aktualitātes  
1
126

Kā un kāpēc sievietes piesaista “nepareizos” vīriešus?

Maz ticams, ka kāda no mums sapņo par attiecībām ar agresīvu, neiecietīgu, atkarību māktu vai vāju vīrieti. Bet patiesībā šādas attiecības ir redzamas visur, kur vien skatāmies. Kāpēc notiek tā, ka viņas sapņo par vieniem, bet piesaista pavisam citus vīriešus?

Ja arī tu sev mēdz uzdot jautājumu: “Kāpēc es piesaistu viena un tā paša tipa vīriešus, ja patiesībā vēlos būt attiecībās ar pavisam citu?”

Sāksim ar to, ka izteiciens “es piesaistu” šeit ne visai iederas. Lieta tāda, ka sieviete nevienu nepiesaista, viņa pati pievērš uzmanību konkrētiem vīriešiem. Viņa tos pamana un cenšas pievērst viņu uzmanību, ignorējot visus pārējos.

Tā vien šķiet, ka šiem vīriešiem ir kāda īpaša iezīme, kas viņus atšķir no apkārtējā pelēkā fona. Un tad tu nodomā: “Viņš ir tieši tas, kas man vajadzīgs!” Tādā veidā jautājums “kāpēc mēs piesaistām nepareizos?” pārvēršas jautājumā “kāpēc mēs izvēlamies nepareizos?”

atkarība

Tavs vīrs ir tik līdzīgs tavam tēvam!

Dažādi pētījumi atklāj, ka mēs mēdzam izvēlēties partnerus, pamatojoties uz to līdzību ar mūsu ģimenes locekļiem vai ģimenes vēsturi.

Piemēram, ja mēs dzīvojām ģimenē ar atkarībām, mūs piesaistīs kāds ar tādu pašu personības struktūru. Vai arī, ja kāds no ģimenes locekļiem bieži izrādīja agresiju, ir pilnīgi iespējams, ka mēs pievērsīsim uzmanību šādam partnerim. Ne tāpēc, ka mums tas ļoti patika, bet tāpēc, ka esam pazīstami ar šo cilvēku tipu. Mēs zinām, kā veidot attiecības ar šādiem cilvēkiem un kā šajās attiecībās izdzīvot.

Un tas, ko nezinām, ko bērnībā neesam redzējuši, piemēram, normālas, funkcionējošas attiecības, lai cik absurdi tas neliktos, šķiet nedrošas. Mums nemaz nav skaidrs, ko tādā nezināmā situācijā darīt, kā dzīvot.

Šādus cilvēkus izvēlamies nekļūdīgi – acumirklī nolasām viņu verbālās un neverbālās izpausmes un identificējam kā zināmus, pazīstamus, savējos, tuvus.

Tagad, kad šo saprotam, paliek skaidrs, kāpēc daži vīrieši izceļas no apkārtējā pūļa – mēs atpazīstam šādus vīriešu tipus. Tādā veidā dažas sievietes vienmēr “pievilinās” narkomānus, citas – varmākas, citas – emocionāli aukstus, attālinātus vīriešus utt. Tas ir atkarīgs no katra bērnības, kāda nu kuram tā ir bijusi.

Turklāt attiecības, kas valdīja ģimenē, pieaugušai sievietei kļūst par sava veida normu. Tāpēc nav nekādu ierobežojumu, nav filtru, kas liegtu tādiem cilvēkiem ienākt sievietes dzīvē. Sieviete vienkārši nevar atzīt šos vīriešus par bīstamiem vai nepiemērotiem. Uzmanība tiek pievērsta atpazīstamiem uzvedības modeļiem, un filtrs netiek veidots.

Neesmu pietiekami laba

Vēl viens populārs iemesls, kāpēc sievietes bieži izvēlas “nepareizos”, ir zems pašvērtējums. Iekšējā balss vienmēr atgādina: “Normāls vīrietis man nekad nepievērsīs uzmanību”. Šādas sievietes ļoti skaidri izjūt savu neatbilstību noteiktam ideālam. Viņas nostāda vīriešus uz pjedestāla un tajā pašā laikā noniecina sevi.

Domas par to, ka “es neesmu mīlestības, labu attiecību cienīga” un ka “neesmu pietiekami laba/ skaista/ inteliģenta”, liedz pat paskatīties to vīriešu virzienā, kuriem šī sieviete varētu patikt.

Arī šī attieksme pret sevi nāk no bērnības. Sākumā tā pret meiteni izturējās pieaugušie, kas viņai bija svarīgi, vēlāk viņa sāka izturēties tā pret sevi.

Ko darīt?

 • Pirmkārt, būtu ieteicams izpētīt, kā darbojas tavs vīriešu atlases mehānisms. Ko tieši tu izvēlies? Kas šiem vīriešiem ir kopīgs? Kam tu pievērs uzmanību? Kura no īpašībām šajā sarakstā īpaši izceļas?
 • Pēc tam padomā, vai saskati līdzības starp šiem vīriešiem un ģimeni, kurā uzaugi. Kādu uzvedību viņi demonstrē? Kādus ģimenes locekļus viņi tev atgādina?
 • Apzināti centies pievērst uzmanību tiem vīriešiem, kurus iepriekš esi ignorējusi, un dod viņiem iespēju.
 • Ja problēma ir saistīta ar zemu pašvērtējumu, strādā pie tās un maini veidu, kā domā par sevi.

1 komentārs

 • 21.09.2022 15:15
  Vilnis
  0

  Ļoti dziļa un interesanta tēma. Viss ir pareizi, tikai jāsaprot tas ka cilvēks kurš izauga zemajā soc. slānī nespēj turēt līdzi augstākajam, jo nepietiek zināšanu par to sabiedrību un uzvedību tajā, sieviete šādos apstākļos nespēj palikt vienlīdzīga. Tāpēc mūsdienās izveidojās tāds gļuks, kad kopā ar perfekti ideālu vīrieti sieviete nespēj būt, jo pati neatbilst tam izaugsmes līmenim.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4549
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1534
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1429
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1336
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
221
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
13
283
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
314
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
286
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
344
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
5
198
30 ievērības cienīgi ieguvumi, ko sniedz sekss
Aktualitātes  
4
223
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties
Aktualitātes  
12
314
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados