Aktualitātes  
1
233

Vīriešu un sieviešu seksualitātes īpatnības dažādos vecumos

Kādi ir galvenie seksa veidi, un kāds kuram patīk? Kādas ir vīriešu seksualitātes īpatnības, un kādas – sieviešu? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbildes meklējamas Arkādija Panca un Gaļinas Pancas-Zaicevas grāmatā “Sarunas par mīlestību”. Turpinājumā fragmenti no grāmatas.

Trīs galvenie seksa veidi – kāds kuram patīk?

Pirmais veids ir nodeva vīrieša dzīvnieciskajai sākotnei, kas prasa demonstrēt spēku un varu pār mātīti: atnāca un paņēma, bez prelūdijām un sentimentiem. Sievietes no tamlīdzīgas seksualitātes saldi pamirst: gandrīz ikviena ir gatava atdoties spēcīgam tēviņam. Rupjš, valdonīgs un dominējošs sekss ir raksturīgs ne tikai valdonīgiem, bet arī kautrīgiem un klusiem vīriešiem. Dažreiz klusais un kautrīgais guļamistabā dominē tā, ka grīda dreb, – lai tikai kompensētu savu ikdienas savaldību.

Otrā seksa veida pamatā ir vīrieša vēlme sajust sievietes varu un pakļauties tai. Šādas vēlmes bieži vien ceļas no noguruša prāta: cilvēkam ir apnicis uzņemties atbildību – par karaļvalsti, armiju, par darbu, par darbiniekiem un ģimeni. Un viņš grib vismaz gultā nebūt galvenais un ne par ko neatbildēt. Kā atzīmē vācu psihologi, vīrieša vajadzība pēc pakļaušanās seksā sit visaugstāko vilni ekonomisko krīžu laikā. Remdēt tamlīdzīgas slāpes vīrietim ir grūtāk nekā apmierināt tīri dzīvniecisko instinktu “atrasties virspusē”.

Šāda vīriešu vēlme iedzen strupceļā daudzas sievietes: apgulties uz muguras un atdoties prot ikviena, bet virspusē un valdonīgi – “kā tas ir?”.

Pēc PSRS sabrukuma, pirmsinterneta laikmetā pie mums bija modē sekss pa telefonu un milzīgs pieprasījums bija pēc darbiniecēm, kuras prata tēlot bargās kundzes lomu. Viņas saņēma daudz vairāk naudas nekā “nevainīgās jaunavas” un “padauzas”. Vēlme atdoties “bargajai kundzei” bieži vien moka brutālus un augstu stāvošus vīriešus, kuriem ir apnicis komandēt darbā.

Viens un tas pats vīrietis šodien ir mežonīgs un varaskārs, bet rīt gatavs pakļauties pats. Ja prasmīga mīļākā apmierina abas sava vīrieša seksuālās vajadzības, viņš būs kā bez prāta viņas dēļ.

Trešais seksa veids, kuru sievietes dēvē par “maigo”, – ar ilgstošiem glāstiem, maigu pēdiņu kutināšanu un jaukām blēņām, kas tiek iečukstētas austiņā, – lieliski der partneriem ar zemu potenci. Visi pārējie to izvēlas draudzenes dēļ, lai paustu savu mīlestību pret viņu.

Vīriešu un sieviešu seksualitātes īpatnības dažādos vecumos

Vīriešu seksualitātes īpatnības dažādos vecumos

No 20 līdz 30 gadiem. Seksualitāte šļācas pāri malām. Viņš uzbudinās no viena svešinieces skatiena. Dod priekšroku aktu kvantitātei, nevis kvalitātei. Seksā vairāk domā par sevi, nevis partneri. Laba seksa dēļ ir gatavs saieties ar maitu vai muļķi. Lielos vilcienos viņam ir vienalga, vai partnere seksu grib vai negrib, – viņš tik un tā liksies ar to gultā un visu izdarīs, kā pašam gribas.

No 30 līdz 45 gadiem. Novērtē seksā glāstu kvalitāti un pozu daudzveidību, ir uzmanīgs pret mīļoto. Ir izvēlīgs sieviešu atlasē. Uz kvēlu skatienu vairs nereaģē. Atklājis, ka seksa dēļ ir apprecējis maitu vai muļķi, šķiras no viņas. Un meklē ārēji līdzīgu iepriekšējai, tikai godīgu un patiesu vai gudru un taktisku. Ar sievieti, kura ir vēsa un vienaldzīga pret gultas priekiem, var mīlēties, taču nesaskata nekādu vajadzību to darīt, pat ja viņa ir fantastiski skaista.

Pēc 45 gadu vecuma. Par spīti vispārpieņemtajam stereotipam, dod priekšroku nevis jauniņām, bet gan prasmīgām un pieredzējušām, atraisītām mīlniecēm. Viņam ir vajadzīga stimulācija, viņu iekvēlina pieskārieni. Nesaprot, kam viņam gultā “ledus gabals”. Ar sievieti, kurai patīk sekss, saglabā potenci līdz sirmam vecumam – līdz pat astoņdesmit gadiem. Galvenais – nepieļaut pārtraukumus, kas ir ilgāki par gadu.

Vīriešu un sieviešu seksualitātes īpatnības dažādos vecumos

Sieviešu seksualitātes īpatnības dažādos vecumos

20 – 30 gadi. “Vai es gribu un, ja gribu, tad ko?” Sieviete tiek skaidrībā ar to, kā un ar ko viņai patīk mīlēties, ziņkārības viņā ir vairāk nekā kaisles. Precēties vai neprecēties, dzemdēt vai nedzemdēt? Viņai ir aizdomas, ka seksa nozīmība tiek mazliet pārspīlēta. Vairāk domā par sevi, nevis par seksu, risina jautājumus “cik es esmu pievilcīga” un “vai es patīku vīriešiem”.

30 – 40 gadi. Jutekliskuma kalngals. Ir dzemdējusi, nomierinājusies, tikusi skaidrībā. Zina, kā tikt pie orgasma. Ir novērtējusi seksa nozīmi. Kļuvusi prasīga pret vīriešiem, meklē seksā daudzveidību. Bieži dusmojas par “garlaicīgu laulāto seksu”.

40 – 50 gadi. Kaisles un nevaldāmās seksualitātes kalngals. Sieviete zina, ko, kā un ar ko grib. Bērni ir izauguši, radies vairāk brīvā laika, pavīdējusi doma “vai tikai es nebūšu kaut ko palaidusi garām”. Un ārlaulības romāns neliek sevi ilgi gaidīt. Precētas sievietes tamlīdzīgus kaisles uzplūdus noslēpj labāk nekā precēti vīrieši, taču tie notiek visai bieži, un viņas izvēlas par sevi daudz jaunākus partnerus.

50 gadi un vairāk. Nebaidās no grūtniecības un seksā jūtas absolūti atraisīta, ja vien nav nobloķējusi sevi psiholoģiski ar domu “esmu pārāk veca mīlestībai”. Iekāre saglabājās, lai arī tās intensitāte mazinās. Bauda no tuvības ir negaidīti spilgta un izteikta.

Par autoriem

Arkādijs Pancs – psihoanalītiķis, psihoterapeits un psihiatrs, Latvijas un starptautisko profesionālo asociāciju biedrs ar ilgu darba pieredzi. Daudz laika Arkādijs Pancs veltījis psihoanalīzes ideju tuvināšanai mūsu ikdienas dzīvei. Gaļina Panca-Zaiceva ir ieguvusi ārsta izglītību, taču viņas aicinājums ir žurnālistika. Kopš 2014. gada valda konsultāciju centru “Arkādija”, kurā turpina popularizēt sava vīra Arkādija Panca idejas.

Šī grāmata tapusi no sarunām un rakstiem, kuros Arkādijs Pancs dalās ar lasītājiem savā pieredzē, novērojumos, domās un jūtās, kas skārušas trīsdesmit piecos profesionālās darbības gados. Šos rakstus autors bieži vien diktēja savai dzīvesbiedrenei un pēc tam tos kopā apsprieda. Grāmatā apkopotas viņa idejas, kā arī Gaļinas Pancas-Zaicevas vērojumi un pārdomas.

1 komentārs

  • 17.08.2021 22:55
    Anna
    0

    “Vēlme atdoties “bargajai kundzei” bieži vien moka brutālus un augstu stāvošus vīriešus, kuriem ir apnicis komandēt darbā.”

    Nez cik mūsu augsto amatu kungu patiesībā mājās vēlās tik nopērti pātagām?

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7535
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5302
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
3713
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
2205
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
470
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
729
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
559
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
333
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3713
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
503
Cik reizes nedēļā pārim vajadzētu mīlēties, lai abi partneri būtu laimīgi?
Aktualitātes  
1
843
Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
Padomi  Aktualitātes  
3
5302
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?