Prezervatīvs – viens no efektīvākajiem kontracepcijas līdzekļiem, kuru sarunvalodā mūsu tautieši nereti mēdz asprātīgi dēvēt arī par kondonu vai gumiju. Šī lietderīgā aizsarglīdzekļa efektivitāte attiecībā uz nevēlamu grūtniecību un aizsardzību pret dažnedažādām seksuāli transmisīvām slimībām nudien nav apšaubāma – veseli 98 % ! Taču ko vēl mēs zinām par šo unikālo izgudrojumu? Iepazīsties – 6 interesanti fakti par kondoniem, to vēsturi un ražošanas procesu! Daži no tiem ir patiesi pārsteidzoši!
Maldinošie mārketinga triki
Ienākot lielveikalā, ar domu papildināt savus prezervatīvu krājumus, apjūc no milzīgā piedāvājuma? Esi uzmanīgs! Pārpildītajos aizsarglīdzekļu plauktos nereti gadās uzķerties arī uz kāda ‘’lieliska’’, bet reizē arī visai maldinoša mārketinga trika. Vislielāko piesardzību Sekss.lv esksperti iesaka ievērot tieši, iegādājoties kondonus, kas apzīmēti ar ‘’ekstra sensitīvo’’ marķējumu. Nereti, pēc tuvākas un detalizētākas izpētes, šie prezervatīvi izrādās tieši tik pat biezi, cik parastās jeb regulārā tipa gumijas. Neļauj reklāmai sevi apmuļķot!
Stindzinošā ražotnes pārbaude
Vai zināji, ka viens no prezervatīvu izturības pārbaudes etapiem sevī iekļauj saražoto kondonu apstrādi ar elektrības šāviņiem? Jā – Tu izlasīji pareizi! Šo elektrisko inspekcijas mašīnu vizuālais izskats mēdz krasi atšķirties, taču to darbības process ir pilnībā vienāds, proti, gumijas materiāls tiek pakļauts dažāda stipruma elektro lādiņiem, tādējādi pārbaudot un nosakot konkrētā gumijas izstrādājuma atbilstību pasaulē noteiktajiem standartiem.
Rotaļāšanās ar gumijas baloniem
Turpinot par uz vīriešu prezervatīviem attiecināmām izturības pārbaudes metodēm, noteikti jāpiemin arī inspekcijas metode, kas līdzinās rotaļāšanai ar gumijas baloniem. Konkrētās pārbaudes laikā kondoni tiek pakāpeniski piepildīti ar gaisu tilpumā līdz pat 10 galoniem jeb 40 litriem. Kā noris šis process? Ekspertu uzraudzībā kondoni tiek piepildīti ar gaisu un to eksplodēšanas momentā, atbildīgā iekārta fiksē gumijas izstrādājuma izturības slieksni, lai pārliecinātos, ka konkrētā ražojuma prezervatīvi ir gatavi nonākšanai uz lielveikalu plauktiem.
Kondoni – rekordisti
Ja, šķirstot pasaulslaveno Ginesa rekordu grāmatu, neesi izbrīnā iepletis acis, ieraugot milzīgu rozā prezervatīvu, esi daudz ko palaidis garām! Šis foto uzņēmums nereti mēdz cilvēkos izraisīt veselu smieklu vētru. Konkrētais prezervatīvs 1993.gadā ticis atzīts par pasaulē lielāko kondonu! Tā izmēri sasnieguši 21.94 metrus jeb pilnas 72 pēdas. Kas veicinājis šāda tipa radošo uzplaukumu? Šis gumijas veidojums ticis izvietots Francijas galvaspilsētā Parīzē, lai atzīmētu 1993.gada vispasaules AIDS dienu.
100 % naturāls aizsarglīdzeklis
Visai interesanti fakti atrodami arī prezervatīvu vēstures arhīvos. Protams – kondoni ne vienmēr tikuši veidoti no gumijas. Agrākos laikos (1600-tie gadi) prezervatīvi bijuši īpaši naturāli, proti, veidoti no apkaimē sastopamo dzīvnieku zarnām. Jāteic, ka šo aizsarglīdzekļu iegāde vietējā saimnieka maciņam izmaksāja visai ievērojamu naudas summiņu, tāpēc šos kondonus mūsu sentēvi bija spiesti izmantot pat vairākkārt. Izlieto, izmazgā, izžāvē un aiziet – gatavs izmantošanai jaunās dēkās! Par vispieprasītākajiem dzīvniekiem šāda veida izstrādājumu ražošanai tika atzīti jēri un aitas.
Automāts neparedzētiem gadījumiem
Runājot par prezervatīvu vēsturi, ir vērts pieminēt, ka šie izsargāšanās līdzekļi ne vienmēr ir bijuši publiski pieejami. Ja mūsdienās kondonus iespējams iegādāties teju vai visur un vienmēr, laika periodā pirms 1928.gada tos varēja iegādāties vien aptiekās – ar ārsta izrakstītu recepti. Jā, iegādāties tik ļoti nepieciešamo gumijas uzmaviņu bija tieši tik apkaunojoši! Aptverot, ka šis risinājums nudien nav pārāk veiksmīgs, kāds uzņēmīgs amerikāņu biznesmenis realizēja visai pārsteidzošu ideju, proti, uzstādīja Amerikā pirmos prezervatīvu tirdzniecības automātus. Šādus antikvariātus interneta dzīlēs ir iespējams iegādāties arī šobaltdien.