Aktualitātes  
1
47

Erektilā disfunkcija – iespējamās COVID-19 sekas

Erektilā disfunkcija ir problēma pārsvarā gados vecākiem cilvēkiem, taču izrādās, ka ar to pēdējā laikā saskaras arvien jaunāki vīrieši, un viens no iemesliem tam ir psiholoģiskas problēmas. Par erektilās disfunkcijas gadījumiem agrāk ziņoja vīrieši vecumā no 50 līdz 60 gadiem, taču pēdējos gados ir pieaudzis 40 gadus vecu un pat jaunāku vīriešu skaits, kuri cīnās…

Erektilā disfunkcija ir problēma pārsvarā gados vecākiem cilvēkiem, taču izrādās, ka ar to pēdējā laikā saskaras arvien jaunāki vīrieši, un viens no iemesliem tam ir psiholoģiskas problēmas.

Par erektilās disfunkcijas gadījumiem agrāk ziņoja vīrieši vecumā no 50 līdz 60 gadiem, taču pēdējos gados ir pieaudzis 40 gadus vecu un pat jaunāku vīriešu skaits, kuri cīnās ar šo problēmu. Erekcijas disfunkciju jaunībā var izraisīt psiholoģiskas problēmas, emocionāls stress, nemiers, nogurums un pašapziņas trūkums. Psiholoģiskais aspekts un erektilā disfunkcija veido apburto loku – ja vīrietis ikdienā izjūt stresu un spriedzi, viņam bieži ir problēmas ar seksu, kas, savukārt, veido saspringumu viņa personīgajā dzīvē.

Erekcijas disfunkcija var būt saistīta arī ar sirds slimībām

Disfunkciju bieži izraisa testosterona līmeņa pazemināšanās asinīs, asinsrites sistēmas traucējumi, traumas, nervu sistēmas traucējumi, iekaisumi (piemēram, urīnizvadkanālā, prostatā), alkohola, narkotiku lietošana, smēķēšana un fizisko aktivitāšu trūkums.

Lielai daļai vīriešu ir asinsrites traucējumi, kas ne tikai liedz viņiem baudīt pilnvērtīgu seksuālo dzīvi, bet arī brīdina par nopietnām saslimšanām, kurām nepieciešama tūlītēja ārstēšana.

Erekcijas disfunkcija kā COVID-19 sekas

Pastāv iespējamība, ka disfunkcija var būt saistīta ar COVID-19: pētījumi liecina, ka COVID-19 negatīvi ietekmē ne tikai elpošanas, sirds un asinsvadu sistēmu, bet arī vīriešu dzimumfunkciju, tāpēc daži vīrieši saskaras ar erektilo disfunkciju, ko izraisa testosterona līmeņa pazemināšanās asinīs. Kad organisms pārstāj ražot testosteronu, kas palielina tā izturību pret infekcijām, tas palielina arī risku, saslimt ar infekciozām slimībām.

COVID-19 vīrieša spermā var konstatēt gan slimības akūtajā periodā (apmēram 15% gadījumu), gan atveseļošanās stadijā (8%). Tas nozīmē, ka pastāv niecīga iespēja pārnest slimību arī seksuālā ceļā. Vīrusa ietekme uz spermu un reproduktīvo funkciju vēl nav pētīta.

1 komentārs

  • 15.11.2021 22:08
    Armands
    1

    Galvenais lai ir cimdi, dezinfekcijas līdzekļi un ne vairāk kā trīs cilvēki kopā un viss būs čiki

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
3075
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1430
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1350
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
992
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
12
154
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
12
184
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
9
136
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
8
115
Kāpēc sievietes krāpj?

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
5
233
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
4
108
30 ievērības cienīgi ieguvumi, ko sniedz sekss
Aktualitātes  
3
137
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties
Aktualitātes  
12
184
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados