Aktualitātes  
3
179

Jo vairāk seksa, jo ‘vaļīgāka’ ir sievietes vagīna – mīts vai patiesība?

Pastāv dažnedažādas baumas par un ap seksa tēmu, un viena no tām ir saistīta ar sievietes maksti, proti, tās izmērs ir atkarīgs no tā, cik daudz sievietei ir seksa. Jo vairāk laika viņa pavadot guļamistabā, jo vaļīgāka un platāka būšot viņas vagīna.

Vai vagīna var palikt vaļīga no seksa?

Portāls Health raksta, ka, ja vien sieviete nepraktizē kādu neierastu seksa mākslu, viņas makstij nevajadzētu kļūt platākai. Maksts ir neticami elastīga teritorija, ļoti bagāta ar nerviem un labi apasiņota, tāpēc tradicionālais dzimumlocekļa un maksts dzimumakts neizraisīs tās izstaipīšanos, lai gan, protams, seksa laikā tā pati par sevi stiepjas.

Kad sieviete ir uzbudināta, viņas maksts dabiski ieeļļojas, un tā paplašinās un izstiepjas, lai tajā varētu ievietot dzimumlocekli. Bet tas viss mainās, tiklīdz uzbudinājuma stāvoklis un sekss ir beidzies.

Saskaņā ar ekspertu teikto, ir viens izņēmums. Pēc dažām pirmajām seksa reizēm sievietes maksts atvere būs plašāka, jo pastāv varbūtība, ka to iepriekš sedza himēns jeb jaunavības plēve, plānā audu membrāna, kas aptver maksts atveri, un ar kuru visas sievietes piedzimst. Bet tā var arī nenotikt, it īpaši tāpēc, ka jaunavības plēve var tikt pārplēsta arī agrāk, piemēram, izmantojot tamponus vai pat sportojot. Taču arī bez himēna pats maksts kanāls nekļūst lielāks.

Vai dzemdības var padarīt maksti vaļīgāku?

Tātad, ja seksam nav ietekmes uz maksts izmēru, kam ir? Atbilde – vaginālām dzemdībām. Dzemdības var pamatīgi izstiept maksts kanālu un atveri, īpaši, ja dzemdību laikā tiek izmantotas dzemdību stangas vai vakuuma ekstrakcija.

Vagīnai cauri var izspraukties 4 kilogramus smags bērns, un, lai arī pēc tam viss var neatgriezties 100% tā, kā bija iepriekš, tās izmēri tomēr atgriežas gandrīz normālā stāvoklī. Taču, diemžēl, maz ticams, ka sieviete, kurai dzemdību laikā ir bijuši milzīgi plīsumi vai epiziotomija, atgriezīsies pirms bērna izmēros un sajūtās.

Un, kā izrādās, arī ar lielu locekli apveltīts partneris var padarīt sievietes maksti vaļīgāku, bet tikai pie maksts atveres, nevis visā tās garumā. Bet pat šī maksts atveres atslābināšanās nav tik būtiska vai pamanāma.

Sievietes maksts lielums – neatkarīgi no tā, vai tā ir platāka, pateicoties dzemdībām vai partnerim ar lielu dzimumlocekli – nepaliks nemainīga visu mūžu. Kad sieviete pārdzīvo menopauzi, maksts ieeja var sarukt un kļūt ciešāka, ja sieviete nenodarbojas ar seksu tik bieži, kā agrāk. Šo sašaurināšanos var saistīt ar samazinātu estrogēna ražošanu, kas notiek pēc menopauzes.

Tātad kā ar tiem jokiem, ko puiši stāsta par sievietēm un seksa daudzumu? Neticiet viņiem – maz ticams, ka vīrietis patiešām var pamanīt atšķirību. Vīrieši, iespējams, var atšķirt, vai sieviete ir jaunava, un varbūt var pateikt, vai partnerei ir bijušas dabīgas dzemdības, bet maz ticams, ka viņi patiešām pamanīs lielu atšķirību.. ja vien puisim nav patiešām mazs dzimumloceklis.

3 komentāri

 • 29.07.2021 16:52
  Dāmīte
  0

  Par šo tēmu labu laiku atpakaļ apjautājos savai ginekoloģei. Viņa man izskaidroja, ka maksts “ciešums” vai “vaļīgums” nemainās no seksa. Maksts kanālā muskuļi ir cieši kopā, ja vien sieviete nav uzbudināta vai gatavojas dzemdībām. Pēc seksa muskuļi atgriežas sākotnējā formā.

  Un daļēji tas, vai sieviete pēc vīrieša sajūtām ir “ciešāka”, ir atkarīgs no viņas iegurņa muskulatūras. Tāpēc daudzi arī iesaka taisīt kēgela vingrojumus.

 • 03.08.2021 20:41
  Postremo
  0

  pazinu sievieti. Ar diviem beerniem. Un….kaa jaunava gandriiz bija. nejautaaju, kaa taa, bet laikam tak ir kaadas muskullu treneesanas metodes. Un ja sievietei ir kaut mazliet svariigas viiriessa izjuutas, tad vinna neslinko.

 • 13.08.2021 16:30
  Olafs Garais
  0

  par ‘vaļīgu vagīnu’ jau parsti dēvē tādas, kuras to dara ar visiem pēc kārtas. tas tāds metaforisks jēdziens

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4458
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1531
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1426
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1303
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
271
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
215
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
12
306
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
284
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
334
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
13
271
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
5
193
30 ievērības cienīgi ieguvumi, ko sniedz sekss
Aktualitātes  
4
221
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties