Aktualitātes  
0
271

Kā ilgstošs seksa trūkums ietekmē sievietes veselību?

Parasti tiek uzskatīts, ka tikai vīriešiem ir nepieciešams regulārs sekss, un sievietes var iztikt bez tā. Taču ārsti šo viedokli noliedz. Pēc viņu domām, sievietei ir nepieciešama regulāra un kvalitatīva seksuālā dzīve gan fiziskam, gan psiholoģiskam labumam, un seksa neesamība var radīt nopietnas problēmas. Kā tieši seksa trūkums ietekmē sieviešu veselību?

Stress un depresija

Sekss ir viens no labākajiem dabiskajiem stresa aizdzīšanas līdzekļiem. Seksa laikā smadzenes rada prieka hormonus. Protams, endorfīnu trūkums var būt arī intensīva stresa, diskomforta un citu iemeslu dēļ.

Pēc psihologu domām, sieviete, kas izjūt seksa trūkumu, neapzināti cenšas to ar kaut ko kompensēt – viņa pastiprināti pievēršas darbam, vaļaspriekiem, bērnu audzināšanai vai citām nodarbēm.

Pavājinās imunitāte

Sekss aktivizē ķermeņa aizsardzības mehānismus un palīdz novērst saaukstēšanos un citas saslimšanas. Britu pētnieki ir atklājuši, ka cilvēkiem, kuri nodarbojas ar seksu vismaz divas reizes nedēļā, imūnsistēma ir par 30 procentiem stiprāka. Turklāt saslimšanas ar vīrusu slimībām un saaukstēšanos noris vieglāk nekā vientuļiem cilvēkiem.

Sirds un asinsvadu slimības

Regulāra dzimumdzīve pazemina asinsspiedienu, uztur asinsvadu tonusu un palīdz novērst sirdslēkmes un insultus. Sekss nomāc stresu, kas ir galvenais sirds slimību cēlonis.

https://www.bcchiro.com/wp-content/uploads/2019/07/cant-sleep-it-may-not-be-your-beds-fault.png

Bezmiegs

Miega traucējumi parasti ir depresijas, stresa vai vienkārši pozitīvu emociju trūkuma rezultāts. Tātad sekss palīdz arī miega traucējumu gadījumos.

Liekais svars

Intīmās dzīves trūkuma dēļ rodas stress, kas liek pārēsties, pārmērīgi daudz našķoties ar saldumiem un trekniem ēdieniem. Sanāk, ka organisms endorfīnu trūkumu cenšas kompensēt ar taukiem un ogļhidrātiem. No otras puses, sekss ir sava veida fiziska aktivitāte, kas sadedzina kalorijas.

https://i.pinimg.com/originals/d0/57/84/d05784ccd57f172957bcb38ac502a9f2.jpg

Alkas pēc alkohola

Dažas sievietes pozitīvu emociju un seksa trūkumu mēdz kompensēt ne tikai ar kūkām un šokolādi, bet arī ar alkoholu. Neliels alkohola daudzums palīdz aizmigt un atpūsties, taču nodara lielu kaitējumu organismam.

Problēmas ar ādu

Eiropas valstu pētnieki ir izpētījuši, ka ilgstošs seksa trūkums sievietes ķermenī izjauc hormonālo līdzsvaru. Sakarā ar vīrišķo hormonu palielināšanos organismā, āda mēdz būt taukaina, parādās pumpas un nevēlami matiņi.

Hroniskas slimības

Hormonālā nelīdzsvarotība pastiprina menstruāciju krampjus. Turpretī sekss nomāc šīs sāpes. Pētnieki ir atklājuši, ka pat intīmiem pieskārieniem, apskāvieniem un glāstiem ir diezgan ievērojams pretsāpju efekts.

https://media1.s-nbcnews.com/j/newscms/2019_16/1426609/free-radicals-today-main-190417_300d38d396ee032611dc28c45e2c4fb4.fit-760w.jpg

Agrīna novecošana

Kas visvairāk nodod sievietes vecumu? Protams, ka tas ir ādas stāvoklis. Nodarbojoties ar seksu tiek ražoti hormoni, kas stimulē kolagēna veidošanos. Tas paātrina ādas atjaunošanos, un seksa laikā saražotais progesterons novērš nevēlamu sejas ādas problēmu attīstību.

Amerikāņu pētnieki ir atklājuši, ka, sākot no trīsdesmit gadu vecuma, cilvēki, kuriem ir sekss trīs reizes nedēļā, šķiet vismaz 2-3 gadus jaunāki nekā viņu vienaudži, kuriem trūkst seksa.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
5668
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
2182
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
7
1614
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
6
1488
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?

Komentētākie

Aktualitātes  
16
317
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
14
510
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
407
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
387
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
0
197
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
7
427
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
4
261
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties
Padomi  Aktualitātes  
0
127
Seksīga apakšveļa – 5 idejas, kas neatstās viņu vienaldzīgu