Aktualitātes  
0
192

Kāpēc ir svarīgi nodarboties ar labu seksu: orgasma priekšrocības

Nav grūti nosaukt orgasma priekšrocības: ir pētīts, ka tas uzlabo miega kvalitāti, stiprina imunitāti un kaulus, atjauno ādu. “Seksuālās stimulācijas un orgasma laikā smadzenēs tiek ražotas vielas, kas uzlabo fizisko un emocionālo veselību. Tās mazina stresu, uzlabo miegu, stiprina imūnsistēmu un uzlabo garastāvokli,” skaidro Nens Vaiss, neirozinātnieks, seksologs un grāmatas “Kāpēc labs sekss ir svarīgs” autors. Portālā Glamour.com Vaiss izskaidro, kādas ir biežāk novērotās orgasma priekšrocības.

1. Orgasms uzlabo ādas kvalitāti

Tā kā orgasma laikā organisms ražo oksitocīnu (sauktu arī par mīlestības un laimes hormonu), stresa hormons kortizols samazinās, tāpēc regulārs orgasms padara ādu tvirtāku, mazina pinnes un dziedē esošās. Tiek pieminēti arī ieguvumi, kas jūtami uzreiz pēc orgasma – sejai pieplūst vairāk asiņu un skābekļa, tāpēc āda izskatās svaigāka un tā iegūst veselīgu mirdzumu.

2. Orgasms mudina vairāk iemīlēt savu ķermeni

Orgasmu piedzīvošana maina cilvēka skatījumu uz savu ķermeni, palīdzot to pieņemt bez ierunām. “Kad mēs koncentrējamies uz to, cik lielu prieku var sniegt ķermenis, mēs varam iemācīties justies savā ķermenī komfortabli,” saka Vaiss. “Sievietes, kurām bija drosme piedalīties manis veiktajā pētījumā par orgasmu, vēlāk teica, ka viņas sāka justies labāk savā ķermenī, kas bija nozīmīgi, un vēlāk palīdzēja viņām pilnīgāk un dziļāk izbaudīt savu seksuālo dzīvi.” Orgasms sniedz pārliecību par savu ķermeni un vēlme pēc seksa tikai pieaug.

3. Orgasms uzlabo miega kvalitāti

Pēc intīmās baudas piedzīvošanas miegs noteikti ir dziļāks un kvalitatīvāks. Patiesībā labāks miegs ir viens no lielākajiem seksa ieguvumiem. Kāpēc tā notiek? Jo pēc dzimumakta organisms ražo hormonu prolaktīnu, kas veicina ātrāku iemigšanu. Pēc orgasma tiek ražots arī oksitocīns un vazopresīns, kas uzlabo miega kvalitāti.

4. Orgasms stimulē visas smadzeņu daļas

“Es veicu pētījumu par to, kā smadzenes reaģē uz seksuālu stimulāciju un orgasmu,” skaidro neirozinātnieks. “Izrādījās, ka orgasma laikā vairāk asiņu plūst praktiski uz visām smadzeņu zonām – smadzenes iedegas kā Ziemassvētku eglīte, ko rotā gaismiņas. Kad asinsrite kļūst aktīvāka, tā kļūst par lielisku treniņu smadzenēm.”

5. Orgasms uzlabo matu augšanu

Orgasma laikā asinis cirkulē ātrāk, tāpēc tās vairāk pieplūst arī galvas ādai. Intīmi prieki garantē biezākus, kuplākus, garākus un spīdīgākus matus.

6. Orgasms stimulē estrogēna un kolagēna ražošanu organismā, liekot izskatīties jaunākam

Orgasms uztur zemu asinsspiedienu, palēnina novecošanās procesu. Tas arī stimulē estrogēna un kolagēna ražošanu organismā, kas padara ādu tvirtāku un izskatā jauneklīgāku. Visbeidzot, iepriekš minētā labākā miega kvalitāte samazina grumbas uz sejas.

7. Orgasms stiprina imunitāti

Orgasms stimulē DHEA hormona ražošanu, kas līdzsvaro imūnsistēmu, stiprina kaulus un veicina audu atjaunošanos.

8. Orgasms palielina laimes sajūtu

Kad orgasma laikā uzliesmo oksitocīns, cilvēki burtiski jūtas laimīgāki. Galu galā oksitocīnu taču dēvē par laimes un mīlestības hormonu.

9. Orgasms stiprina saikni starp partneriem

“Orgasms stiprina pāra saikni,” skaidro N. Vaiss. “Regulāra, dzīvespriecīga seksuālā dzīve ir viens no labākajiem veidiem, kā stiprināt attiecības. Un labas attiecības ir laimīgas un veiksmīgas dzīves pamats.”

10. Orgasms mazina sāpes un krampjus

“Seksuālās stimulācijas un orgasma laikā cilvēka ķermenī tiek ražoti dabiski pretsāpju līdzekļi,” skaidro eksperts. Oksitocīns ne tikai nodrošina prieka un laimes sajūtu, bet arī mazina galvassāpes, patiesībā dažāda veida sāpes, pat artrītu un krampjus.

11. Orgasma laikā krūtis nedaudz palielinās

Kas to būtu domājis, ka seksuālās stimulācijas un orgasma laikā krūtis kļūst pilnīgākas.

12. Pēc orgasma lūpas izskatās pilnīgākas

Pēc N. Vaisa domām, ne tikai krūtis kļūst lielākas – arī lūpas izskatās pilnīgākas un sārtākas, jo orgasma laikā sejā ieplūst vairāk asiņu.

13. Orgasms stiprina iegurņa pamatnes muskuļus

Muskuļi, kas strādā Kēgela vingrinājumu laikā, darbojas arī orgasma laikā. Pētījumā, kas aprakstīts “Journal of Women’s Health, Issues and Care” žurnālā, atklājās, ka arī regulāri orgasmi stiprina iegurņa pamatnes muskuļus.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7537
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5312
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
3755
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
2218
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
470
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
729
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
561
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
333
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3755
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
337
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Aktualitātes  
7
503
Cik reizes nedēļā pārim vajadzētu mīlēties, lai abi partneri būtu laimīgi?
Aktualitātes  
1
849
Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā