Aktualitātes  
0
226

Kontracepcija, kuru lietot dzimumakta laikā

Turpinot mūsu rakstu sēriju par tēmu – kontracepcija (iepriekšējo rakstu, kurā pētījām bezmaksas kontracepcijas metodes, lasiet šeit) – šoreiz apskatīsim kontracepcijas metodes, kuras jālieto katra dzimumakta laikā.

Dažāda veida prezervatīvi, kontracepcijas sūkļi, diafragmas, spermicīdi ir kontracepcijas līdzekļi, kas ir daudz uzticamāki nekā iepriekšējā rakstā minētās “dabiskās” aizsardzības metodes. Tos bieži sauc par barjermetodēm. Salīdzinot ar dažādām zālēm, šo kontracepcijas līdzekļu izmaksas ir salīdzinoši zemas, un tas rada minimālas blakusparādības organismā (izņemot retus alerģiju gadījumus).

Kontracepcija, kuru lietot dzimumakta laikā. Kontracepcijas līdzekļi. Kontracepcijas metodes. Sekss.lv

Sieviešu prezervatīvi

Tie ir iekšējie prezervatīvi, kas nesatur lateksu un hormonus. To galvenā sastāvdaļa ir poliuretāns, tāpēc tie ir lieliski piemēroti cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret lateksa materiālu. Tā kā tie aizsargā pret tiešu kontaktu ar partneriem, šādi prezervatīvi ne tikai palīdz novērst nevēlamu grūtniecību, bet arī lieliski aizsargā pret seksuāli transmisīvām slimībām. Tomēr, saskaņā ar Planned Parenthood asociācijas tīmekļa vietni, šādi prezervatīvi nodrošina tikai 79% aizsardzību. Tiesa, šos prezervatīvus var likt pirms dzimumakta – tie var noturēties sievietes ķermenī līdz pat 8 stundām – lieliska alternatīva tiem pāriem, kuriem vīriešu prezervatīvu uzvilkšana ir neērta un bojā spontānu kaislību.

Vīriešu prezervatīvi

Var teikt, ka šī ir kontracepcijas līdzekļu klasika. Labās cenas un augstās efektivitātes dēļ (pareizi lietojot 98%) prezervatīvi ir ārkārtīgi populāri visu vecumu cilvēkiem. Tā kā prezervatīvi aizsargā arī pret STS (seksuāli transmisīvām slimībām), tos bieži lieto cilvēki, kuriem nav regulāra seksa partnera vai kuri izbauda vienas nakts sakarus. Prezervatīvi ir arī viegli pieejami – tos var iegādāties praktiski jebkurā tirdzniecības vietā. Tomēr cilvēki saskata dažus prezervatīvu trūkumus. Piemēram, citi apgalvo, ka tie nomāc sajūtas, un ir arī iespējams, ka prezervatīvs seksa laikā var saplīst.

Kontracepcijas sūklis

Šī „barjeras” metode pasaules tirgū parādījās tikai 2005. gadā. Tā ir mīksta diska formas ierīce ar intrauterīno kontraceptīvu. Tā ir izgatavota no poliuretāna putām un satur spermicīdu nonoxynol-9. Pirms dzimumakta sūklis ir jāsamitrina un ar cilpas daļu uz leju un jāievieto makstī aizklājot dzemdes kaklu. Kontracepcijas sūkļa efektivitāte ir 84-91% sievietēm, kuras nav dzemdējušas, un 68-80% tām, kurām jau ir bērni. Kontracepcijas sūklis ir derīgs vairākiem dzimumaktiem 24 stundu laikā, tomēr pastāv Toksiskā šoka sindroma iestāšanās risks, ja sūklis netiek izņemts vairāk kā 30 stundas. Kontracepcijas sūklis neaizsargā no HIV un seksuāli transmisīvām slimībām. Gadījumos, kad sievietei ir alerģija pret nonoxynol-9, jāizvēlas cita kontracepcijas metode.

Diafragma

Tas ir recepšu, atkārtoti lietojams kontracepcijas veids. Diafragma izskatās kā mīksta, silikona bļodiņa, kas ir piesātināta ar spermicīdu. Viena no šī profilaktiskā pasākuma lielākajām priekšrocībām ir tā, ka diafragma nesatur lateksu vai hormonus, un tā var atrasties sievietes ķermenī līdz 24 stundām (nedrīkst aizmirst ik pēc 6 stundām uzklāt spermicīdu). Efektivitāte – 88%. Taču šis piesardzības pasākums nav piemērots tiem, kam patīk agresīvs un ātrs sekss, jo tādā gadījumā ierīci var izsist no vietas. Sievietēm, kurām ir bieži urīnceļu iekaisumi, nav ieteicams lietot diafragmu.

Dzemdes kakla uzmava

Šis ir vēl viens rīks, kas jāpiesātina ar spermicīdu. Dzemdes kakla uzmava tiek novietota uz dzemdes kakla, lai spermatozoīdi neiekļūtu tajā. Šī kontracepcijas līdzekļa efektivitāte ir atkarīga no tā, vai sieviete ir dzemdējusi: 86% sievietēm, kuras nav dzemdējušas, un 71% sievietēm, kuras ir dzemdējušas. Šī ir lieliska izvēle tiem, kas nevēlas lietot hormonālo kontracepciju vai plāno grūtniecību tuvākajā nākotnē. Vāciņš uz maksts jāatstāj 4 stundas pēc dzimumakta. Lai to iegūtu, jums ir nepieciešama recepte. Ieteicams mainīt ik pēc 12 mēnešiem.

Spermicīdi

Beigu beigās droši vien rodas jautājums, kas tie par spermicīdiem? Vispārīgi runājot, spermicīdi ir kontracepcijas līdzeklis, kas nogalina spermu un neļauj tai virzīties uz olšūnu. Tomēr paši spermicīdi nav efektīvi bez papildu pasākumiem (prezervatīvs, diafragma, dzemdes kakla vāciņš). Pastāv arī alerģiskas reakcijas pret spermicīdiem, tāpēc iesakām sekot līdzi savam ķermenim un pašsajūtai. Turklāt, ja lietojat medikamentus maksts piena sēnītei, spermicīdi var nedarboties. Šie pasākumi arī neaizsargā pret STS.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7710
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5813
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
4378
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
3136
8 iezīmes, kas padara tevi mazāk pievilcīgu

Komentētākie

Aktualitātes  
18
518
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
777
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
610
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
368
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
4378
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
366
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Padomi  Aktualitātes  
0
386
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  Aktualitātes  
3
5813
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?