Aktualitātes  
0
113

Libido svārstības: kādā gadījumā vajadzētu doties pie ārsta?

Libido un tā svārstības ir ļoti individuālas, taču tas var ietekmēt sievietes dzīvi gan fiziski, gan psiholoģiski. Speciālisti apliecina, ka, ja sieviete jūtīgi reaģē uz vēlmes samazināšanos, tas var ietekmēt viņas pašapziņu un negatīvi ietekmēt attiecības ar partneri. Aplūkosim gadījumus, kuros noteikti vajadzētu doties pie ārsta.

Tavs libido ir mainījies, bet tu nezini, kāpēc

Libido var būt gan augstāks, gan zemāks – tas ir ļoti individuāli, tāpēc, ja tas pēkšņi mainās un tu nesaproti, kāpēc tā, pievērs uzmanību apkārtējai videi, faktoriem un citiem stimuliem. Ir daudz medicīnisku un psiholoģisku iemeslu, piemēram, vairogdziedzera darbības traucējumi, nogurums, stress, depresija, trauksme utt. Tā var būt arī noteikta vairāku traucējumu kombinācija, kas ir jārisina individuāli.

Tu neesi apmierināta ar savu dzimumtieksmi

Ja libido izraisa stresu, trauksmi vai grauj attiecības ar mīļoto cilvēku, ir vērts konsultēties ar ārstu vai terapeitu. Ja sieviete zemā libido dēļ jūtas nelaimīga, tas traucē viņas ikdienai, tad tas var radīt arī veselības problēmas.

Sekss ir sāpīgs

Ja dzimumakts ir nepatīkami sāpīgs, ir dabiski, ka seksu vēlēsies arvien mazāk. Tātad šajā gadījumā īsti nav ko gaidīt – ir jārunā ar speciālistu un jānoskaidro cēloņi. Ginekologi iesaka pārbaudīties, jo sāpes var liecināt par dažādām slimībām, piemēram, endometriozi.

Tu lieto zāles

Medikamentu lietošana var būt saistīta ar samazinātu tieksmi, tāpēc pievērs tam uzmanību, (piemēram, ja tev ir jālieto asinsspiediena zāles, kontracepcijas līdzekļi vai antidepresanti). Tāpēc vispirms aprunājies ar savu ārstu, varbūt mainot vienus medikamentus pret citiem, tu jutīsies daudz labāk arī intīmajā jomā.

Hormonālas izmaiņas

Libido izmaiņas var būt ļoti cieši saistītas ar hormoniem. Protams, ja esi tikko dzemdējusi vai baro mazuli ar krūti, izmaiņas ir pilnīgi normālas, bet, ja tava dzimumdzīve bija lieliska un tagad tā ir mainījusies, dodies pie ārsta. Arī premenopauze un menopauze ļoti ietekmē sievietes libido.

Tu neesi apmierināta ar savu seksuālo dzīvi

Ir svarīgi saprast, ka, ja neesi apmierināta ar savu seksuālo dzīvi, tev kaut kas jādara lietas labā, nevis jāatstāj tas likteņa varā. Nebaidies doties pie speciālista, un izklāstīt savas kaites, bailes un citas bažas. Novēršot problēmas cēloni, uzlabosies arī sekss.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4547
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1534
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1429
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1334
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
283
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
221
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
12
314
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
286
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
344
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
2
357
Intīmā dzīve pēc 40: 10 lietas, kas jums jāzina
Aktualitātes  
6
1534
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
13
283
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā