Tehnoloģijas  Aktualitātes  
0
136

Mūsdienu efektīvākās kontracepcijas metodes – kuru izvēlēties?

Šodien kontracepcija ir spējusi attīstīties līdz nepazīšanai salīdzinājumā ar agrīnajiem kontracepcijas līdzekļiem, piemēram, augu izcelsmes preparātiem un dzīvnieku zarnu vai urīnpūšļu izmantošanai. Šobrīd cilvēkiem, kuri vēlas izvairīties no nevēlamas grūtniecību, ir pieejams plašs kontracepcijas līdzekļu klāsts, tostarp hormonālie preperāti un barjeras metodes, intrauterīnās ierīces (IUD) un citas iespējas. Pēdējos gados ir veikti vairāki atklājumi, kas palīdzējuši ieviest vairākas jaunas kontracepcijas metodes, kas paplašina cilvēkiem pieejamo kontracepcijas līdzekļu klāstu. Šeit ir daži no jaunākajiem attīstības sasniegumiem.

  1. LARC jeb “Long Acting Reversible Contraception”: LARC ir kontracepcijas metodes, kas ir ļoti efektīvas un prasa ļoti maz pūļu. Tās ietver intrauterīnās ierīces (IUD), injekcijas un kontracepcijas implantus, kuri tiek ievietoti organismā un var novērst grūtniecību vairāku gadu garumā. Pēdējos gados LARC kontracepcijas metodes ir kļuvušas arvien populārākas, jo tās ir ļoti efektīvas un neprasa tik lielu ikdienas uzmanību kā citi kontracepcijas līdzekļi.
  2. Hormonālā kontracepcija: Hormonālie implanti ir implanta veids, kas atbrīvo zemu hormonu devu tieši dzemdes iekšienē. Šie līdzekļi var novērst grūtniecību līdz pat pieciem gadiem un ir ļoti efektīvi. Papildus grūtniecības novēršanai hormonālā kontracepcija var arī palīdzēt samazināt menstruālo asiņošanu un sāpes.
  3. Nehormonālā kontracepcija: Papildu hormonālajai kontracepcijai ir pieejama arī nehormonālā. Šie līdzekļi ir izgatavoti no vara, kas ir toksisks spermas šūnām un novērš apaugļošanos. Nehormonālā kontracepcija var novērst grūtniecību līdz pat 10 gadiem un tā nerada izmaiņas hormonos.
  4. Kontracepcijas injekcijas: Kontracepcijas injekcijas, piemēram, Depo-Provera, ir augsti efektīvs dzimstības kontroles veids, kas prasa tikai vienu injekciju katrus trīs mēnešus. Šīs injekcijas darbojas, novēršot ovulāciju un padarot biezākas dzemdes kakla gļotas, lai novērstu spermas piekļuvi olšūnai. Kontracepcijas injekcijas ir viegli lietojamas un tām nav nepieciešama tik liela ikdienas iesaistīšanās, kā citiem izsargāšanās veidiem.
  5. Vīriešu kontracepcijas tabletes: Pētnieki jau vairākus gadus strādā pie vīriešu kontracepcijas tablešu izstrādes, un nesen ir bijuši daži iepriecinoši jaunumi. Vīriešu kontracepcijas tabletes darbotos, nomācot spermas ražošanu, un tās varētu tikt lietotas katru dienu vai reizi nedēļā. Lai gan joprojām ir dažas nepilnības šo kontracepcijas tablešu izstrādē, šī ir interesanta pētniecības joma, kas varētu nodrošināt jaunu iespēju vīriešiem, kuri vēlas uzņemties atbildību par savu reproduktīvo veselību.
  6. Auglības atpazīšanas pamatmetodes: Auglības atpazīšanas metodes ietver sievietes menstruālā cikla uzraudzību un šīs informācijas izmantošanu, lai noteiktu, kad viņa ir auglīga un kad nē. Lai gan šī metode ir pastāvējusi jau gadu desmitiem, nesenie tehnoloģiju uzlabojumi ir padarījuši tās efektīvākas un lietotājam draudzīgākas. Mūsdienās ir pieejams daudz lietotņu un ierīču, kas var palīdzēt sievietēm sekot līdzi viņu ciklam un prognozēt ovulāciju, kas padara šo metodi par labu iespēju daudziem.

Pēdējos gados kontracepcijas metodēs ir bijuši vairāki aizraujoši jauninājumi, paplašinot iespēju klāstu indivīdiem, kuri vēlas novērst grūtniecību. Iepriecinoši ir tas, ka tās der ikvienam: tādas ilgstošas iedarbības metodes kā hormonālie vai nehormonālie implanti atvieglos ikdienas izsargāšanās plānošanu, savukārt citiem saistošākas šķitīs kontracepcijas tablešu vai auglības atpazīšanas metodes izmantošana. Svarīgi ir konsultēties ar savu veselības aprūpes sniedzēju par savām iespējām un izvēlēties metodi, kas ir piemērota tieši tev.

0/ 0

Lasītākie

Tehnoloģijas  
2
7588
Viedā erotika – mūsdienu seksa tehnoloģiju izpēte
Padomi  Aktualitātes  
1
6456
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
2964
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
1
1684
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums

Komentētākie

Aktualitātes  
18
372
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
577
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
462
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
442
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
0
243
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
252
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Aktualitātes  
0
414
Kā pareizi sniegt kunilingu? 2 svarīgākās lietas, kas jāpatur prātā
Aktualitātes  
10
520
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?