Aktualitātes  
0
1062

Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt

Orālais sekss ir visai plaši izmantots seksa veids. Un tiem, kas to veic, ir aktuāls jautājums, kā rīkoties pēc kulminācijas – izspļaut vai norīt. Pirms lēmuma pieņemšanas ir vērts pārbaudīt, ko par to saka zinātne.

Saskaņā ar iflscience.com 2002. gadā publicētais pētījums liecina, ka noteiktiem hormoniem spermā var būt pozitīva ietekme uz garīgo veselību. Tiesa, pētījumā tika novērtēta sperma, kas ķermenī nokļūst vaginālā seksa laikā, un fakts, ka pētījuma dalībnieki procesa laikā tika vēroti no malas, nozīmē, ka nav iespējams noteikt cēloņsakarību starp spermu un emocionālo labklājību, taču rezultāti tāpat bija intriģējoši.

Pēc pētījuma autoru domām, tika atklāts, ka sievietēm, kurām bija neaizsargāts dzimumakts, bija mazāka tendence uz depresiju nekā tām, kuras lietoja prezervatīvus.

Barojoša, bet riskanta

Lai gan ir vajadzīgs vairāk pētījumu, lai apstiprinātu šo atklājumu, pētnieki norāda, ka spermatozoīdi satur vairākus garastāvokli uzlabojošus savienojumus, piemēram, oksitocīnu un serotonīnu. Turklāt 100 mililitri spermas satur aptuveni 5 tūkstošus miligramu olbaltumvielu, kā arī diezgan lielu cinka devu un nelielu daudzumu C vitamīna, magnija un kālija. Papildu labvēlīgajām uzturvielām sperma satur arī antioksidantu spermidīnu, kas palēnina rauga, tārpu, mušu un peļu aknu šūnu novecošanās procesu.

Šis efekts ir saistīts ar spermidīna spēju regulēt šūnu atjaunošanās procesu, ko sauc par autofagiju, lai gan šķiet maz ticams, ka šādu labumu varētu iegūt orālā seksa laikā.

Taču spermas nenorīšanai arī ir savi ieguvumi. Tiem, kas pēc orālā seksa spermu izspļauj, ir mazāks risks saslimt ar seksuāli transmisīvām slimībām, piemēram, HIV, herpēm vai hepatītu. Protams, ar šīm slimībām var saslimt arī tie, kas ar orālo seksu neaizraujas, taču inficēšanās iespējamība ir daudz lielāka, ja orālā seksa veicējam ir atklātas brūces vai traumas mutē vai ap to. Tātad, ja meklējat atbildi, abiem risinājumiem ir savi plusi un mīnusi, tāpēc ir pilnīgi pieņemami pašiem izlemt, ko šajā gadījumā darīt.

Nevainīgais orālais sekss? Kas ir ļaunākais, kas var notikt?

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7651
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5666
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
4026
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
3005
8 iezīmes, kas padara tevi mazāk pievilcīgu

Komentētākie

Aktualitātes  
18
487
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
754
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
579
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
352
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
4026
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Padomi  Aktualitātes  
3
5666
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
364
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
343
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?