Aktualitātes  
1
172

Pārsteidzoši fakti par erekciju

Erekciju var piedzīvot ikviens vīrietis. Vērojot tās mehānismu, var rasties iespaids, ka viss darbojas pavisam vienkārši, taču pat šī dabas radītā fizioloģiskā funkcija var pārsteigt. Šoreiz iepazīsimies ar 10 pārsteidzošiem un iespējams pat nedzirdētiem faktiem par erekciju.

Seksuālo uzbudinājumu var panākt ar domām par seksu, tiešu stimulāciju, skatoties erotiskas filmas un citreiz tas parādās šķietami bez iemesla. Ir zinātniski pierādīts, ka vīrieša spēja piedzīvot erekciju, ir saistīta ar viņa ieradumiem. Un, jā, erekcija dažādu faktoru ietekmē var mainīties, raksta healthline.com. Aplūkosim, kā erekciju ietekmē smēķēšana, orālais sekss, kas nosaka dzimumlocekļa izmēru, un citus interesantus faktus.

1. Saldie sapņi

Daudzi vīrieši pat nenojauš, ka viņiem erekcija ir arī naktī, un pat vairāk nekā vienu reizi. REM miega fāzē paaugstinās testosterona līmenis un samazinās cita hormona – norepinefrīna – koncentrācija. Tieši norepinefrīns, kas cita starpā izraisa arteriālā asinsspiediena paaugstināšanos, tiek uzskatīts par lielāko erekcijas ienaidnieku. Kad šie abi apstākļi summējas, dzimumlocekļa izmēri palielinās. Šāda erekcija notiek vidēji 3-5 reizes naktī un var ilgt līdz pusstundai.

2. Testosterons ir atbildīgs arī par rīta erekciju

Rīta erekcija šķiet kaut kas tik ierasts, ka bieži vien vīrietis tai pat nepievērš uzmanību. Bet kas to vispār izraisa? Tas, izrādās, ir turpinājums fenomenam, kas notiek guļot. Pamošanās brīdī īpaši paaugstinās testosterona līmenis, un tajā pašā laikā mainās slāpekļa oksīda daudzums asinīs, kas ierosina līdzīgu reakciju.

https://www.menshealth.com.au/media/4623/morning-erection.jpg

3. Pirmā erekcija mūžā

Lai gan tas var šķist neticami, pirmā erekcija vīrietim notiek ilgi pirms apzinīga vecuma sasniegšanas. Pat pirms dzimšanas! Izpētot ar ultraskaņu iegūtos attēlus, pētnieki atklāja, ka pirmā erekcija notiek, kamēr nedzimušais zēns vēl atrodas dzemdē, aptuveni 16. augļa attīstības nedēļā.

4. Orālais sekss ir visefektīvākais

Pētnieki no Indianas universitātes, pēc kāda interesanta pētījuma veikšanas, secināja, ka dzimumloceklis pēc orālās stimulācijas palielinās vairāk nekā pēc stimulācijas ar roku. Ir arī vērts pieminēt, ka orāli izraisīta erekcija ir ilgāka, nekā tad, ja tā tiek panākta ar citām metodēm.

5. Izmērs nav noteicošais

Izrādās, ka, redzot locekli miera stāvoklī, nav iespējams noteikt, cik tas būs liels erekcijas laikā. Ir zinātniski pierādīts, ka mazi dzimumlocekļi var palielināties pat par 86%, ja tie ir seksuāli uzbudināti, bet tie, kas jau izskatās lieli, palielinās vien par 47%.

https://prdx-2.ultracartstore.com/sfblogpostmultimedia/2042762/Predoxen-Grower-Vs-Shower-Bedroom.jpg

6. Erekcijas disfunkcija var liecināt par nopietnu slimību

Erekcijas disfunkcija ir viens no dažu ļoti nepatīkamu slimību simptomiem: tā var būt kā simptoms diabētam, Parkinsona slimībai, multiplās sklerozes attīstībai, kā arī paaugstinātam holesterīna līmenim un dažādiem sirds un asinsvadu sistēmas traucējumiem. No otras puses, jāapzinās, ka erektilās disfunkcijas risks ir tieši proporcionāls ķermeņa masas indeksam. Pēc ASV Kornela universitātes pētnieku domām, 50% vīriešu ar ĶMI virs 30, ir risks piedzīvot erektilo disfunkciju. Tas pats attiecas uz vīriešiem, kuru vidukļa apkārtmērs ir 101,6 centimetri vai vairāk.

7. Smēķēšana saīsina dzimumlocekli

Ir zināms, ka pārmērīga cigarešu smēķēšana samazina iedzimto potenci. Turklāt aktīva smēķētāja dzimumloceklis erekcijas laikā šķiet par centimetru īsāks nekā tad, ja cilvēks neaizraujas ar smēķēšanu. Kad vīrietis ir seksuāli uzbudināts, dzimumlocekļa šūnas piepildās ar asinīm. Smēķēšana savukārt negatīvi ietekmē asinsriti, sašaurinot vēnas un artērijas, kā rezultātā arī samazinās asins plūsma uz dzimumorgāniem.

https://glamourfame.com/uploads/entertainment/2019/05/09/scientists-warn-smoking-cigarettes-can-make-your-penis-shrink-1557390839.png

8. Potences uzlabotāji izraisa atkarību

Eksperti neiesaka pārāk aizrauties ar potenci uzlabojošiem līdzekļiem. Pirmkārt, neviens negarantē, ka tie palīdzēs. Saskaņā ar pētījumiem tikai divas trešdaļas no tiem, kas tos izmēģina, pamana acīmredzamu efektu. Otrkārt, var attīstīties ļoti nopietna atkarība no šādām zālēm. Laika gaitā, lai sasniegtu tādu pašu rezultātu, vīrieši sāk lietot zāles lielākās devās.

9. Dzimumloceklis spēj iegūt izliektu formu

Nīderlandes pētnieki veica pētījumu, kurā dzimumloceklim seksa laikā tika veikta magnētiskā rezonanse. Kad pāris nodarbojas ar seksu misionāru pozā, dzimumloceklis iegūst bumeranga formu.

10. Orgasms bez erekcijas

Dažreiz orgasms rodas bez erekcijas. Šī parādība visbiežāk sastopama vīriešiem solīdā vecumā, kuri cieš no seksuālās disfunkcijas, bet vēl nevar sūdzēties par libido samazināšanos. Šī pieredze atgādina tā saukto sauso orgasmu, t.i. tāds, kurā ejakulācija nenotiek. Eksperti brīdina, ka šī parādība ir nopietns simptoms. Ja tas bieži atkārtojas, vēlams konsultēties ar ārstu.

1 komentārs

  • 17.11.2021 00:38
    pipars
    0

    ne visiem orālais ir efektīvākais..

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4525
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1533
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1428
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1330
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
281
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
219
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
12
313
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
285
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
343
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
13
281
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
5
197
30 ievērības cienīgi ieguvumi, ko sniedz sekss
Aktualitātes  
4
223
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties