Aktualitātes  
4
132

Psihoterapeite par mīļākās lomu

Ikviena sieviete vēlas būt mīlēta un lolota, pavadot savu dzīvi ar vīrieti, kurš sniedz vajadzīgo drošības sajūtu, izrāda rūpes un, protams, pauž mīlestību un pieķeršanos. Bet ko iesākt, ja šis šķietami ideālais vīrietis jau ir saistīts laulības saitēm ar citu sievieti? Noderīgus ieteikumus un plānu, kā rīkoties, ja attiecībās esi nonākusi mīļākās lomā, sniedz eksperti.

“Lai uzzinātu, vai vīrietis plāno šķirties no sievietes, ar ko ir precēts, lai veidotu attiecības ar jauniepazīto simpātiju, atliek vien runāt ar pašu vīrieti. Atbilde būs vajadzīga no viņa paša, tomēr ne vienmēr tā būs patiesa un reālajai situācijai atbilstoša.

Protams, šādā situācijā nobrieduši cilvēki vēlas plānot savu dzīvi, izvirzīt mērķus un saprast, ar ko var rēķināties un ar ko nē, kas ir pilnīgi dabiski, tomēr tas ne vienmēr notiek realitātē,” stāsta psihoterapeite Benita Griškeviča, piebilstot, ka sievietei, kura šai situācijā ir mīļākās lomā, ir jāizvērtē, kas traucē pajautāt vīrietim, vai viņš ies prom no sievas un kad?

Varbūt tās ir bailes dzirdēt patiesību un reāli saskarties ar zaudējuma izjūtu? Vai varbūt bailes viņa acīs izskatīties pārāk prasīgai un paģērošai, un apdraudējums zaudēt attiecības pavisam, ja tiks izrādīta pārāk liela uzstājība.

“Tā jau mēdz jokot, ka centieni parunāt par attiecībām esot drošs veids, kā tās sabojāt. Patiesībā viss atkarīgs no katra partnera pašpaļāvības, vēlēšanās pilnveidot attiecības un prasmes sarunāties. Pavisam nerunāt par to, kā jūtaties savā mīļākās lomā, ir grūti, tāpēc spriedze izlaužas, izplūstot greizsirdībā (varbūt skaudībā). Tādēļ arī saruna netiek nekur tālāk par jūsu mierināšanu, bet nav risinājuma, un tādēļ nav arī pārmaiņu,” uzskata psihoterapeite.

Tāpat Griškeviča min, ka šādās attiecībās abiem ir atšķirīgas nākotnes vīzijas: “Jūs vēlaties būt viņa sieva un komfortablas mājas saimniece, kamēr viņam, iespējams, visērtāk ir saglabāt esošo situāciju. Kad vilšanās izjūta kļūst arvien reālāka, un ir skaidrs, ka būtiskas vajadzības šajās attiecībās paliek neapmierinātas, ir saprotama vēlēšanās iegūt jaunu cerību, ka sapņi piepildīsies.”

Rezumējot iepriekš minēto, Griškeviča uzsver, ka nobrieduša cilvēka reakcija uz notiekošo būtu raudzīties pēc iespējas reāli un problēmas risināt lietišķi, citādi riskējam laiku pavadīt, pasīvi gaidot uz pārmaiņām un neizmantot iespēju pašiem uzlabot savu dzīvi.

Turpinājumā piedāvājam rīcības plānu – padomus, ko ņemt vērā ikvienai sievietei, kura saistījusies romantiskās attiecībās ar precētu vīrieti. Ieteikumus apkopojis portāls allwomenstalk.com, konsultējoties ar attiecību eksperti un psiholoģi Mišelu Veineri – Deivisu.

Cieni sevi

Pirms izvēlies stāties attiecībās ar jau saistības uzņēmušos vīrieti, izvērtē, vai būsi gatava samierināties ar dalītu uzmanību un rūpēm. Ja apzinies, ka šāda vīrieša rīcība liks tev justies nekomfortabli, cieni sevi un rodi situācijai piemēroto risinājumu, pat tad, ja tas paredz šķiršanos no cilvēka, kurš paguvis iemantot vietu tavā sirdī.

Vai viņš ir gatavs jaunai dzīvei?

Protams, ir dzirdēti dažnedažādi stāsti par vīriešiem, kuri no tiesas izšķiras no savām sievām un bērnu mātēm, lai veidotu jaunu dzīvi, ar sievieti, kura iemantojusi viņu simpātijas, neraugoties uz laulības noteiktajām saistībām. Tomēr šādus gadījumus krietni biežāk papildina situācijas, kurās vīrieši cenšas dzīvot dubultu dzīvi. Ja nojaut, ka arī tu esi sastapusies ar šādu cilvēku, izvērtē visus upurus, ko tev nāksies nest, saglabājot attiecības, ko vīrietis veido paralēli savai ģimenes dzīvei.

Atceries par ģimeni

Saistoties ar jau precētu vīrieti, ņem vērā, ka tavs partneris, visticamāk, ir ne tikai kādas sievietes vīrs, bet arī bērnu tēvs. Ja zini, ka vēlies jūsu attiecības saglabāt, velti laiku un pūles, lai, ja tas iespējams, pēc laika iepazītu viņa atvases un nodibinātu attiecības, nevis pilnībā ignorētu viņa iepriekšējo dzīvi.

Nebaidies sērot

Ja esi izlēmusi atteikties no attiecībām, kurās tavs partneris nav bijis brīvs pirms to uzsākšanas, ļauj sev izsērot šo nelaimīgo aizraušanos un nekaunies par to. Mīlestība robežu nepazīst, tāpēc tev nav jājūtas vainīgai par savām jūtām!

Neļauj apkārtējo nosodījumam ietekmēt savu lēmumu

Gadījumā, ja tomēr vēlies turpināt attiecības ar jau precētu vīrieti, neļauj apkārtējo nosodījumam kavēt tevi no tavas dzīves dzīvošanas! Atbildība par lēmumu šķirt esošo laulību, lai veidotu jaunas attiecības, ir jāuzņemas vīrietim, turklāt jūsu privātā dzīve nudien nav neviena darīšana!

Saglabā modrību

Ņem vērā, ka attiecības esi izveidojusi ar vīrieti, kurš ir bijis spējīgs spert sānsoli savās agrākajās attiecībās. Iespējams, tā nav bijusi vienīgā reize viņa mūžā, tāpēc izvērtē, vai partneris patiesi ir tāds cilvēks, par kādu tu viņu uzskati.

Greizsirdība

Attiecībās ar jau aizņemtu vīrieti, ļoti iespējams, jutīsi greizsirdību. Diemžēl saistības, kurās vienam no partneriem ir divas otrās pusītes, paredz šādu izjūtu amplitūdu, tāpēc izvērtē, vai esi gatava to piedzīvot!

Nezaudē kontroli pār savu dzīvi

Atceries, ka vien tev ir iespēja ietekmēt savu dzīvi – cilvēki, kas mums ir apkārt, mūsu ikdienā atrodas vien mūsu vēlmes dēļ. Ja jūti, ka attiecības ar jau precētu vīrieti ir bez perspektīvas un jūsu nākotne, visticamāk, būs tāda pati kā šodien – ar slapstīšanos, noklusēšanu un nozagtiem kopīgi pavadītā laika mirkļiem -, apdomā, vai patiešām vēlies dzīvot šādu dzīvi!

4 komentāri

 • 05.12.2021 16:25
  Anna
  1

  No kādām sievām vīri bēg?
  Nu protams, ka no labām.
  No sliktas sievas aizlaisties
  Nekad nav vīra dabā.
  Tā labā vīru apmīļo
  Un lutina bez mēra,
  Visniecīgākās iegribas
  Un kaprīzes ņem vērā.

  Un neapjēdz, ka vīrietis
  Tā ierīkots no dabas,
  Ja viņam labi dzīvojas,
  Viņš dzīvot grib vēl labāk,
  Bet sliktā vīru badina,
  Līdz bikses krīt pusmastā,
  Pie smagiem darbiem radina
  Kā kamieli pie nastām.

 • 05.12.2021 16:25
  Anna
  1

  Un vai tāds nobadināts spoks
  Var ņemt pār pleciem kājas?
  Lai kur viņš klīst, lai ko viņš lok,
  Viņš līšus atlien mājās,
  Bet tas, kas klēpī lutināts
  Ar bučiņu un knupi,
  Skat, jaunu mammu atradis,
  Kam varenāki pupi.

  • 07.12.2021 16:28
   SPAARKIJS
   0

   superīgs pantiņš! 😀 😀 😀

   • 07.07.2022 13:55
    Maija
    0

    😀

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4528
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1533
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1428
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1330
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
281
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
219
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
12
313
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
285
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
343
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
2
349
Intīmā dzīve pēc 40: 10 lietas, kas jums jāzina
Aktualitātes  
6
1533
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
13
281
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā