Aktualitātes  
0
281

Sekss vecumdienās – kāds tas ir 60, 70, 80 gados?

Protams, mēs lietojam vārdu vecumdienas tikai uzmanības pievēršanai, jo 21. gadsimtā ir grūti precīzi pateikt, kad tad tas vecums pienāk: 60, 70 gados vai varbūt 80 vai 90? Dzīves ilgums un kvalitāte palielinās: vīrieši un sievietes jebkurā vecumā vēlas būt maksimāli ilgi aktīvi visdažādākajās dzīves jomās, ieskaitot seksu. Par to nav pieņemts runāt skaļi, bet tomēr… Jā, arī vecumdienās cilvēki nodarbojas ar seksu.

Sāksim ar pašu galveno – sekss vecumdienās ir! Ļoti iespējams, ka attiecības jūsu starpā būs kļuvušas daudz intīmākas un atvērtākas. Tomēr ar mūsu visu ķermeņiem notiks zināmas izmaiņas, tā kā nāksies vien pielāgoties.

Sāksim ar orgasmu

Ja raizējies par orgasmu, tad neuztraucies, jo šo sajūtu cilvēki var saglabāt līdz pat sirmam vecumam, bet, visticamāk, to iegūt būs mazliet grūtāk, un tas ir vairāku iemeslu dēļ: medikamenti, nepārliecinātība par sevi, hormonālās izmaiņas.

Sievietēm vajag vairāk laika, lai uzbudinātos un saglabātu uzbudinātību, turklāt dažkārt ir nepieciešama intensīvāka un ilgstošāka stimulācija. Pats orgasms nav tik vētrains, tas ir tādēļ, ka muskuļi ar vecumu atslābst. Tomēr muskuļus var stiprināt ar vingrinājumiem, turklāt tie palīdzēs arī cīnīties ar urīna nesaturēšanu. 

Palīglīdzekļi – lubrikants

Papildu lubrikants ir vienkārši nepieciešams, ja tu vēlies, lai sekss būtu patīkams. Iestājoties menopauzei, samazinās estrogēna līmenis, kas parasti noved pie vagīnas sausuma. Pat tad, kad sieviete ir uzbudināta, mitruma ir krietni mazāk, nekā tas ir jaunībā.

Tas pats estrogēns, kas nodrošina mitrumu, piešķir arī ādai elastību, bet tā zaudēšana nozīmē šīs elastības zudumu – sievietes vagīna vairs nav tik spēcīga, un muskuļi atslābst. Par laimi, šobrīd ir pieejams liels lubrikantu klāsts, tā kā vecumdienās tava seksuālā dzīvē, iespējams, nebūs tik apbēdinoša, kā tu domā.

Ne tikai vaginālais sekss

Tradicionālais vaginālais sekss var sagādāt daudz mazāk baudas kā tev, tā partnerim. Apmēram 44% vīriešu vecumā no 65 līdz 85 gadiem sastopas ar erekcijas problēmām. Tā kļūst ne tikai par fizisku, bet arī par emocionālu problēmu. Līdz ar erekcijas zudumu zūd arī pašpārliecinātība.

Vairums padzīvojušu vīriešu cieš ne tikai no erektilās disfunkcijas, bet arī no erektilās neapmierinātības, un īpaši tas attiecas uz smēķētājiem un diabēta slimniekiem. Tas nozīmē, pašā erekcijas mehānismā pēc 50 gadu vecuma notiek izmaiņas. Vīrieša loceklis nevar kļūt ciets tikai no fantāzijām, ir nepieciešama tieša iedarbība. Diemžēl ir tā, ka pat nelieli faktori, kas novērš uzmanību, var ‘nosist noskaņojumu’.

Tā vai citādi, bet, kad vīrieši noveco, viņu erekcija atslābst, jo asinsrite vairs nav tik intensīva, bet vīriešu testosterona līmenis krītas. Savukārt sievietei locekļa iekļūšana makstī var nebūt tik patīkama elastības trūkuma dēļ. Labā ziņa: eksistē alternatīvas vaginālajam seksam.

Nāksies apsvērt pozu maiņu

Atzīsim faktu, ka izmaiņas ģenitāliju apvidū nav vienīgais, kas tevi sagaida. Iespējams, sāpes locītavās vai mugurā traucēs nodarboties ar seksu pozās, kas šodien šķiet ērtas. Iespējams, ka būs krietni grūtāk tupēt uz ceļiem, savukārt misionāra poza vīriešiem var būt sarežģīta.

Noslēgumā, jāsaka, ka neskatoties uz to, ka mūsu ķermeņi un domas ar vecumu mainās, nevajag koncentrēties tikai uz slikto. Protams, ka nākas pielāgoties visam jaunajam, taču tev ir visas iespējas nodzīvot laimīgu un seksuāli piepildītu dzīvi.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
6989
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
3793
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
1
2439
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
1712
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē

Komentētākie

Aktualitātes  
18
417
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
635
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
508
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
280
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
0
296
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Padomi  Aktualitātes  
0
295
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
483
Kā pareizi sniegt kunilingu? 2 svarīgākās lietas, kas jāpatur prātā
Aktualitātes  
10
622
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?