Aktualitātes  
2
180

Seksuālās dzīves zelta gadi sākas 40 gadu vecumā

Sabiedrībā ir plaši atzīts, ka sekss gadu gaitā kļūst mazsvarīgāks un mazāk patīkams. Tomēr, kā liecina Kanādā veiktais pētījums, 40 gadi ir vecums, kurā kopumā tiek piedzīvoti seksuālās dzīves zelta gadi.

Lielākā daļa ir apmierināti ar savu seksuālo dzīvi

Saskaņā ar prezervatīvu kompānijas “Trojan” pētījumu, ko veica Kanādas Seksa informācijas un izglītības padome (SIECCAN), 40 gados nemaz nevajadzētu satraukties par libido zaudēšanu. Citiem vārdiem sakot, pētnieki ir atklājuši, ka seksuālā bauda ar vecumu nemazinās. Pētījuma rezultāti ir balstīti uz 2400 kanādiešiem vecumā no 40 līdz 59 gadiem. Aptaujā tika noskaidrota viņu seksuālā veselība, apmierinātība ar dzīvi, seksuālā uzvedība un attieksme.

“Precētiem cilvēkiem sekss ir tikpat patīkams kā vientuļajiem”

“Sabiedrībai novecojot, sekss nekļūst arvien mazāk svarīgs, mazāk patīkams un retāk sastopams,” skaidro Robins Milhauzens, Kanādas Gelfas universitātes seksualitātes un attiecību pētnieks. “Aptauja rāda, ka lielākā daļa pusmūža kanādiešu patiesībā dzīvo apmierinošu un aktīvu seksuālo dzīvi.” Respondenti norādīja, ka viņu pēdējā intīmā uzturēšanās kopā ar partneri bija ļoti patīkama. Lielākā daļa aptaujas dalībnieku paziņoja, ka ir apmierināti ar savām pašreizējām attiecībām.

Pētījums arī atklāja, ka, novecojot, cilvēki vairāk ļaujas dažādiem piedzīvojumiem. Vairāk nekā puse aptaujāto (63%) apgalvoja, ka ir vairāk ieinteresēti izmēģināt jaunas lietas, lai vairotu prieku, nekā pirms desmit gadiem.

“Precējušies cilvēki nodarbojas ar seksu tikpat daudz kā viņu vientuļie kolēģi, taču precētie vīrieši apgalvo, ka mīlējoties ar savu partneri ir jutuši lielāku prieku nekā vientuļie,” par pētījuma rezultātiem sacīja Milhauzens.

Kas var ietekmēt vecāka gadagājuma cilvēkus?

Iepriekš minētā pētījuma rezultāti liecina, ka 40 gadu vecumā sākas intīmās dzīves zelta gadi, tomēr gadu gaitā libido ietekmē vairāk faktoru. Tiesa, tas nenozīmē, ka tas sāks strauji samazināties vai sekss kļūs sliktās. Portāla webmd.com rakstā “Kā mainās libido” tiek runāts par to, ka daudzi vīrieši vecumā no 30 līdz 40 gadiem turpina izjust spēcīgu libido pat pēc 35 gadu vecuma, kaut arī testosterona līmenis pakāpeniski sāk samazināties.

Parasti tas samazinās par dažiem procentiem gadā, bet dažiem vīriešiem process ir ātrāks. Tas var ietekmēt libido. Daudziem vīriešiem darba, ģimenes un citu pienākumu radītais stress arī mazina interesi par seksu.

Savukārt, runājot par sievietēm, tiek teikts, ka šajā posmā viņas piedzīvo spēcīgāko libido. Kāds pētījums atklāja, ka sievietēm vecumā no 27 līdz 45 gadiem bija vairāk un lielākas seksuālās fantāzijas nekā jaunākām vai vecākām sievietēm, kā rezultātā viņām bija arī vairāk seksa.

Ir teikts, ka vīriešiem vecumā no 50 gadiem, ja viņiem ir laba fiziskā un garīgā veselība, nav pamata bažīties par seksuālās dzīves izdzišanu. Tomēr ar vecumu erektilā disfunkcija kļūst arvien izplatītāka un to ietekmē nevis pats vecums, bet gan veselības problēmas, kas gadu gaitā kļūst arvien izplatītākas, piemēram, sirds slimības, diabēts, augsts holesterīna līmenis, aptaukošanās un zāles, kas to visu ārstē.

Dažām 50 gadus vecām sievietēm tādi iemesli kā bērni un mazāk satraukuma par iespējamo grūtniecību var izraisīt lielāku interesi par seksu. Tomēr, tuvojoties menopauzei, samazinās estrogēna līmenis, kas var nedaudz atdzesēt sievietes libido un izraisīt maksts sausumu. Karstuma viļņi, trauksme, svara pieaugums un miega problēmas arī var mazināt vēlmi.

Gan vīriešiem ar erektilo disfunkciju, gan sievietēm, kurām menopauzes dēļ rodas problēmas seksuālajā dzīvē, ieteicams konsultēties ar ārstiem par to, kādi pasākumi jāveic, kādas ārstēšanas metodes jāpiemēro, un jāmēģina šīs problēmas atrisināt.

2 komentāri

 • 09.08.2021 16:23
  Fiona
  0

  Jāsaka tā, ka katram savs. Ne visiem 40 gadi ir tie labākie. Es drīzāk teiktu, ka tie ir 30 – 35.

  • 27.09.2021 16:58
   Inga
   0

   Piekrītu. Es savos 33 jūtos ideāli. Nezinu, kas VĒL LABĀKS būs 40. Bet nu atliek vien gaidīt un redzēt 🙂

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7263
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
4619
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
2
3190
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
1788
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
447
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
688
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
537
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
311
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
3
4619
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
327
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
320
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Aktualitātes  
0
506
Kā pareizi sniegt kunilingu? 2 svarīgākās lietas, kas jāpatur prātā