Padomi  
0
162

Vai pārtrauktais dzimumakts ir droša kontracepcijas metode?

Būsim godīgi: daudziem vīriešiem vienkārši nepatīk lietot prezervatīvus. Pārtrauktais dzimumakts jeb metode, kurā dzimumloceklis pirms ejakulācijas tiek izvilkts, ir diezgan izplatīta izsargāšanās prakse. Faktiski, dati liecina, ka tas ir otrais populārākais izsargāšanās veids pēdējo 5 gadu laikā.

Un jaunie pāri nav vienīgie, kas paļaujas uz šo metodi. Saskaņā ar 2013. gada ziņojumā teikto, arī 60% sieviešu izmanto šo metodi kā kontracepcijas veidu.

Bet vai izvilkšana pirms beigšanas faktiski darbojas? Ko statistika saka par tās efektivitāti grūtniecības novēršanā? Lūk, dažādi statistikas dati par šo izsargāšanās metodi.

Skaitļi nemelo: pārtrauktais dzimumakts ir ļoti riskanta padarīšana

Ja viss tiek darīts pareizi, izvilkšanas metode faktiski var būt diezgan efektīva, lai novērstu grūtniecību. Pāriem, kuri attiecībās ir jau ilgāku laiku, un kuri izmanto pārtrauktā dzimumakta metodi, ir precīzi 4% iespēja palikt stāvoklī viena gada laikā, liecina Prinstonas universitātes pētījumi.

Bet vidusmēra puisim, nemaz nerunājot par nepieredzējušu pusaudzi, katru reizi izmantot izvilkšanas metodi un cerēt, ka tas izdosies tieši īstajā brīdī, ir ļoti riskanti. Biežāk gadās, ka puiši izvelk pārāk vēlu, kā rezultātā beidz savā partnerē. Un šādi rīkojoties, sievietes grūtniecības risks palielinās līdz 22 %.

Turklāt, pat ja viss norit gludi, no vīrieša dzimumlocekļa seksa laikā joprojām izdalās šķidrums, kurā var būt neliels daudzums spermas. Tādā gadījumā viss, kas jums nepieciešams, ir viens dedzīgs peldētājs, lai ievērojami palielinātu risku.

Tāpat paturiet prātā, ka pārtrauktais dzimumakts neaizsargā jūs no seksuāli transmisīvām slimībām (STS). Tā kā daudzas STS var nodot ar āda-pret-ādu kontaktu, izvilkšanas metode šajā gadījumā pēc būtības ir nederīga. Pat STS, kuras var saķert tikai caur ķermeņa šķidrumiem, joprojām var tikt pārnestas caur pirms-ejakulācijas šķidrumu un maksts šķidrumiem, tāpēc jums ‘savs draugs’ joprojām ir jāiesaiņo, ja vēlaties sevi pasargāt.

Īsāk sakot, ja kādam no iesaistītajiem partnerim nesen nav veikta STS pārbaude, un jūs nemēģiniet ieņemt bērnu, vislabāk ir izvairīties no pārtrauktā dzimumakta metodes izmantošanas.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4458
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  
5
1825
10 vienkāršas pozas seksam trijatā
Padomi  
7
1574
Priekšspēles triki, kas ļaus iekarst 5 minūšu laikā
Padomi  
0
1434
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Padomi  
9
412
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
9
339
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
8
157
Kailfoto sūtīšana: pamācība vīriešiem, kā to darīt pieklājīgi
Padomi  
8
468
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
2
431
Sekss dušā – drošākās un ērtākās pozas
Padomi  
3
194
Pazīmes, kas liecina par to, ka tu masturbē pārāk daudz
Piedzīvojumi  Padomi  
1
370
Publiskais sekss – 60 idejas, kur to darīt
Padomi  
3
368
Dziļais minets: kā pareizi sniegt dziļo orālo seksu?