Kopš neatminamiem laikiem cilvēki ir meklējuši veidus, kā palielināt libido un pagarināt baudu. Nav brīnums, ka tik daudziem augiem un pārtikas produktiem tiek piedēvētas maģiskās afrodiziaka īpašības. Tomēr zinātne ir skeptiska pret lielāko daļu no tiem, izņemot dažus… 10 afrodiziaki, kas patiešām darbojas:
- Parastais žeņšeņs (lat. Panax ginseng). Dabiskajā ķīniešu medicīnā žeņšeņs tiek uzskatīts par alternatīvu līdzekli zema libido un erektilās disfunkcijas ārstēšanai. Tieši šāda veida žeņšeņs var palielināt libido sievietēm menopauzes periodā. Tomēr ieteicams izvairīties no žeņšeņa, ja ir plānota kāda operācija, jo tas samazina asins recēšanu un ja ir diagnosticēts pret hormoniem jutīgs vēzis.
- Divdaivu ginks (lat. Ginkgo biloba). Ginkgo biloba ķīniešu medicīnā izmanto reiboņa ārstēšanai, jo tiek uzskatīts, ka tas palielina asins plūsmu smadzenēs. Ir zinātniski pierādījumi, ka tas var uzlabot seksuālo reakciju gan vīriešiem, gan sievietēm, turklāt tam ir antidepresantu un selektīvo serotonīna atpakaļsaistes inhibitoru īpašības. Ginkgo biloba samazina asins recēšanu, tāpēc to nedrīkst lietot, ja tiek lietots aspirīns un citi nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, kā arī pirms operācijām.
- Peru pipari (lat. Maca). Pipari uzlabo asinsriti. Ir zinātniski pierādīts, ka tieši šis augs palielina libido un atvieglo menopauzes simptomus sievietēm. Paaugstina libido gan vīriešiem, gan sievietēm, uzlabo erekciju. Taču tas satur fitosterīnus un fitoestrogēnus, kas var izmainīt hormonu līmeni, taču vēl ir nepieciešami sīkāki pētījumi.
- L-arginīns. Ir pierādījumi, ka l-arginīns, ko lieto kopā ar vitamīniem (A, B, C un E), var palielināt libido un seksuālo apmierinātību, uzlabot klitora jutību un orgasmu biežumu.
- Masāžas eļļa, kas satur ārstniecības gurķeni (Borago officinalis), naktssveci un kāršu rozi (Alcea rosea). Ir teikts, ka šāda sastāva eļļa, uzklāta uz klitora un kaunuma lūpām, var palīdzēt sievietēm vieglāk izjust orgasmu. Tai ir patīkams, tirpstošs efekts.
- Grieķu trigonella (lat. Trigonella foenum – graecum). Tā ir slavena ar to, ka stimulē piena ražošanu sievietēm zīdīšanas periodā. Ājurvēdā tas tiek uzskatīts par afrodiziaku, un 2011. gada pētījums atklāja, ka šis augs paaugstina libido, seksuālo uzbudinājumu un orgasma intensitāti vīriešiem. Sievietēm perimenopauzes periodā tas var uzlabot seksuālo funkciju (uzbudinājumu, mitrumu un apmierinātību).
- B grupas vitamīni, magnijs un cinks. Cinks ir svarīgs testosterona ražošanai. B vitamīni var arī uzlabot seksuālo funkciju, un magnijs var palīdzēt novērst erektilo disfunkciju.
- Epimedium grandiflorum lapu ekstrakts. Alternatīvajā ķīniešu medicīnā šo augu izmanto erektilās disfunkcijas ārstēšanai. Tomēr nav daudz zinātnisku pētījumu, kas pierādītu šī auga lietderību šajā jomā.
- Spāņu mušiņa. Šī ķīmiskā viela, kas tiek iegūta no kukaiņiem, ir viens spēcīgs, bet ļoti bīstams afrodiziaks. No vienas puses, tas stimulē asinsriti dzimumorgānos un izraisa uzbudinājumu, bet var apdedzināt muti, kaklu, izraisīt infekcijas, nieru mazspēju, pat nāvi. Ārsti neiesaka izmēģināt šo metodi (tas ir pārāk riskanti)!
- Ptychopetalum olacoides. Tiek uzskatīts, ka šis Brazīlijā dabiski sastopamais augs palielina libido un uzlabo erektilo funkciju. Tomēr gandrīz nav klīnisku pierādījumu, ka tas patiešām darbojas.
Feromoni – mīlestības smaržu noslēpumi un iedarbība
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā