Aktualitātes  
3
213

10 mūsdienu populārākie seksa fetiši

Seksa fetišu varētu raksturot kā vajadzību pēc objekta, ķermeņa daļas vai kaut kā cita, lai izjustu seksuālu apmierinājumu. Taču ne katru novirzi vai personīgo izvēli var klasificēt kā fetišu. Seksa fetiši ir atkarīgi no katra cilvēka personīgajām vēlmēm, un daudzi tos izmanto, lai dažādotu savu seksuālo pieredzi.

Lai arī nav precīzas atbildes uz jautājumu, kad un kāpēc cilvēki atklāja fetišus, tiek uzskatīts, ka to var saistīt ar masturbāciju agrā bērnībā (kas parasti tiek aizmirsta), kāds objekts vai aina ar laiku var kļūt par fetišu, kas vēlāk dzīvē darbosies kā patīkama atmiņa par seksuālo apmierinājumu.

Vai fetiši ir kaitīgi? Lielākā daļa ekspertu ir vienisprātis, ka tikmēr, kamēr tev vai tavam partnerim nedraud briesmas, vai kamēr netiek pārkāpti valsts likumi, fetiši ir droši. Grūtības rodas, ja fetiši ir nepieciešami katru reizi, kad mīlējaties, un bez tiem kļūst neiespējami seksuāli uzbudināties. Varbūt tie pat neļaut tev izveidot intīmas attiecības ar citu personu? Sabiedrība mēdz nosodīt fetišus un tos, kas tos izmanto, lai gan bieži tiek aizmirsts, ka tas viss ir atkarīgs no personīgās izvēles.

10 mūsdienu populārākie fetiši

Infantilisms jeb pieaugušie, kuri uzvedas kā mazi bērni

populārākie fetiši

Pieaugušie bērni ir tādi cilvēki, kuri vēlas atkal justies kā mazuļi. Viņi valkā autiņbiksītes, vēlas, lai citi viņus pabaro, dzer no bērnu pudelītēm un lieto knupīšus, ģērbjas bērnu drēbēs, rāpo, nevis staigā, runā kā mazuļi. Psihologi uzskata, ka šis fetišs rodas no vēlmes, lai citi izrāda viņiem lielāku uzmanību vai arī tad, kad dzīvē ir pārāk liela atbildība un gribas kaut kā no tās aizbēgt.

Svingeri un grupu sekss

Šī seksuālā darbība parasti ir saistīta ar aizņemtiem, bieži vien precētiem pāriem. Viņiem ir sekss ar citu pāri vai vairākiem, vai arī viņi skatās, kā citi cilvēki kopā mīlējas. Visbiežāk vīrieši piedāvā izmēģināt grupu seksu. Grupu sekss bieži izraisa greizsirdību, pazemina pašvērtējumu, rada savstarpējas uzticēšanās problēmas un tāpēc var kaitēt harmoniskām attiecībām. Daži pāri apgalvo, ka svingošana viņus ir satuvinājusi, nostiprinājusi saikni un palīdzējusi ieraudzīt dzīvesbiedrus citā gaismā. Tātad, viss ir atkarīgs no pāra un viņu iemesliem, kāpēc viņi izvēlējās šo fetišu.

Urofilija

populārākie fetiši

Tas ir fetišs vai seksuāla atkarība no urīna smaržas un/vai garšas, vai vērošanas, kā kāds urinē. Populārāks fetišs, nekā daudzi domā. Tiek uzskatīts, ka gandarījumu rada atbrīvošanās sajūta, bauda vērot otra bezpalīdzību. Šis fetišs ietver vēlmi kontrolēt un pazemot citu cilvēku, it īpaši, ja viņam patīk urinēt uz cita cilvēka.

Pārģērbšanās un aksesuāru izmantošana

Šis fetišs ir izplatītāks, nekā varētu domāt. Izplatīts starp heteroseksuāļiem un gejiem. Dažkārt vēlme pārģērbties parādās, kad cilvēks nejūtas ērti, dzīvojot savā ķermenī. Citus uzbudina doma, ka var valkāt kaut ko, kas viņiem ir aizliegts.

Pēdu dievināšana

Ļoti izplatīts fetišs. Psihoanalīzes pionieris Zigmunds Freids teica, ka šis fetišs rodas tāpēc, ka cilvēka pēda atgādina vīrieša dzimumorgānu. Bet neatkarīgi no iemesla, patiesība ir tāda, ka 90% pēdu fetišistu ir vīrieši. Uzbudinājumu var radīt atsevišķi pēdas vai visa kāja, apavi, zeķes vai zeķubikses.

Sišana

Kāpēc cilvēkiem patīk, ka viņus sit? Sēžamvieta un augšstilbi tiek uzskatīta par erogēnu zonu, tāpēc zināms spiediens un pieskārienu biežums šajā zonā dažiem cilvēkiem izraisa seksuālu uzbudinājumu. Pēriens dažus cilvēkus atgriež bērnībā, kad daudzi jutās mīlēti, taču ļoti neaizsargāti, kas arī var izraisīt seksuālu uzbudinājumu. Šis fetišs var būt par vēlmi dominēt vai pakļauties, kad viens partneris pārņem pilnīgu kontroli pār otru.

Vojērisms un ekshibicionisms

ASV Karolīnas institūts atklāja, ka katram trešajam cilvēkam patīk publiski skatīties seksu vai izrādīt savu skaistumu. Pētījumi liecina, ka vīrieši ir vairāk pakļauti vojērismam nekā sievietes: 12% vīriešu ir uzbudināti, skatoties seksuālas darbības, salīdzinot ar tikai 4% sieviešu. Nav brīnums, ka 80% pieaugušo izklaides industrijas auditorijas sastāda vīrieši.

Ar ekshibicionismu ir nedaudz savādāk. Vismaz reizi pa reizei liela daļa cilvēku atklāj kaut mazliet vairāk sava ķermeņa publiskai apskatei (pludmalē, sporta zālē, ballītē). Katrs no mums ir mazliet ekshibicionists. Lai gan sabiedriskās vietās ir aizliegts būt kailam un mīlēties, šķiet, ka cilvēki to veicina, veidojot nūdistu pludmales, fetišu klubus vai organizējot tādus festivālus kā Riodežaneiro karnevāls, kur sievietes piesedz krūtis tikai ar pērlītēm un citām niecīgām rotaslietām.

Gumija, latekss un āda

Šis fetišs ir par seksuālo apmierinājumu, kas rodas, valkājot no šiem materiāliem izgatavotas drēbes vai skatoties, kā partneris tās valkā. Stingrs materiāls ir viens no veidiem, kā seksuāli ierobežot partnera kustības. Dažus sajūsmina gumijas, lateksa, ādas smarža. Kostīmi var būt ļoti dažādi: no seksīga kaķa līdz gāzmaskai.

Seksīgas lomu spēles

Katrs spēlētājs spēlē atšķirīgu lomu stāstā, pamatojoties uz erotisku scenāriju. Tā var būt jebkura seksuāla fantāzija. Šajās spēlēs var pievienot tik daudz spēlētāju, cik vēlas. Erotisko spēli var spēlēt noteiktā vietā. Parasti liela uzmanība tiek pievērsta tērpiem un citām detaļām. Šeit var būt gan aktieri, gan skatītāji. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj lomu spēles spēlēt pat tiešsaistē.

Dominēšana un padevība

Šis fetišs kļuva ārkārtīgi populārs pēc grāmatas “50 Shades of Grey” iznākšanas. Tas aptver plašu darbību klāstu, sākot no pūkainiem roku dzelžiem līdz īpašiem instrumentiem, kas nodrošina intensīvas sajūtas.

Visneordinārākie fetiši – jā, Tu gribi par tiem zināt!

3 komentāri

 • 22.08.2023 08:46
  Artūrs Krūms
  0

  Es teiktu ka populārākais ir grupu sex – trijatā vai vairāk

  • 02.09.2023 23:07
   900
   0

   pēdas ir popularāks. tikai nesaprotu KĀPĒC??!!

 • 04.09.2023 02:30
  One
  0

  Nav pieminēta ‘age play’. Ļoti populāri šajā sugardaddy laikmetā. Jaunas skuķenes sauc savus večus par ‘daddy’ un viņi savas skuķenes par ‘baby’.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
6991
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
3793
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
1
2439
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
1712
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē

Komentētākie

Aktualitātes  
18
417
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
635
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
508
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
280
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
0
295
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
296
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Aktualitātes  
0
483
Kā pareizi sniegt kunilingu? 2 svarīgākās lietas, kas jāpatur prātā
Aktualitātes  
10
622
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?