Aktualitātes  
6
108

BDSM – Kas slēpjas aiz šiem četriem burtiem?

Katram veselam, seksuāli aktīvam cilvēkam vismaz dažreiz prātā ienāk kādas seksuālas fantāzijas. Tās bieži var šķist apkaunojošas vai arī var šķist, ka kas tāds piemīt tikai tev vienīgajam pasaulē. Tomēr tā nav taisnība, un tu vari uzelpot vieglāk. Mums visiem ir fantāzijas, un Kanādas zinātnieku pētījums ir pierādījis, ka lielākajai daļai cilvēku seksuālās fantāzijas ir ļoti līdzīgas. Aptaujā, kurā piedalījās vairāk nekā pusotrs tūkstotis cilvēku, atklājās, ka ļaudis fantazē par gandrīz vienādām lietām. Piemēram, vairāk nekā 80% aptaujāto cilvēku (gan vīrieši, gan sievietes) fantazē par seksu neierastā vietā.

Taču ne vienu vien cilvēku interesē arī BDSM noslēpumi. 2016. gada pētījums, kas publicēts žurnālā The Journal of Sex Research, atklāja, ka 47% sieviešu un 60% vīriešu uzbudina doma par dominēšanu seksuālajās attiecībās.

Kas ir BDSM?

Akronīms BDSM attiecas uz seksuālām darbībām un hobijiem, kas saistīti ar varas izrādīšanu attiecībās, kontroli un pazemību. Dažreiz tiek maldīgi uzskatīt, ka šīs darbības vienmēr noved pie dzimumakta, taču BDSM var arī nesaistīties ar seksu.

Akronīms sastāv no vairākiem jēdzieniem:

 • B – „Bondage“ – sasiešana, verdzība un disciplīna
 • D – „Dominance“ – dominēšana un pakļaušanās
 • S – „Sadism“ – sadisms
 • M – „Mazochism“ – mazohisms

BDSM

Lai gan no pirmā acu uzmetiena var šķist, ka šīs darbības ir pret partnera gribu, viena no galvenajām BDSM iezīmēm ir savstarpēja piekrišana. Šīs prakses pamatā ir savstarpēja uzticēšanās un cieņa, nav nekādas piespiešanas, visi noteikumi un ierobežojumi tiek apspriesti iepriekš.

No kā sastāv BDSM?

1. Sasiešana, verdzība un disciplīna

Šī BDSM daļa ietver dažādus ierobežojošus pasākumus, ko parasti veic ar īpašām virvēm, važām vai roku dzelžiem – tiek sasprādzētas rokas un dažreiz arī kājas. Šī fantāzija ir ārkārtīgi populāra. Šīs prakses japāņu ekvivalents tiek saukts par “shibari” – to varētu dēvēt par atsevišķu erotiskās mākslas nozari, jo profesionālie shibari meistardarbi izskatās patiešām iespaidīgi, un to izveide aizņem daudz laika.

BDSM suvaržymai

2. Dominēšana un pazemība

BDSM praksē viens partneris gandrīz vienmēr ieņem dominējošo stāvokli, bet otrs tam pakļaujas. Citādi tos sauc arī par valdnieku/kungu/kundzi un vergu. Šāda veida attiecības ir īpašas ne tikai ar to, ka tās grozās ap ļoti skaidru varas sadalījumu – dominējošā un paklausīgā pozīcija nereti kļūst ne tikai par vienreizēju attiecību dažādošanu, lomu uzņemšanos, bet arī kļūst kā paliekoša ikdienas sastāvdaļa. To sauc par “Total Power Exchange” jeb pilnīgu varas maiņu.

Ja cilvēki ir šādās attiecībās, valdnieks pilnībā kontrolē katru verga soli, vergs neko nevar izdarīt, bez valdnieka ziņas. Šajā praksē īpaši svarīga ir atklāta komunikācija, uzticēšanās otram un skaidras robežas, jo pretējā gadījumā 100% paklausība citam cilvēkam var beigties ļoti bēdīgi.

3. Sadisms un mazohisms

BDSM, iespējams, visbiežāk tiek saistīts tieši ar sadismu un mazohismu. Sadists gūst baudu pazemojot un nodarot sāpes otram, taču mazohists gūst baudu no izjustajām sāpēm un pāridarījuma. Šajā brīdī ir ļoti svarīgi ieklausīties partnerī, jo noteikto robežu pārkāpšana var izraisīt nopietnus savainojumus. Bieži vien sadistiskas un mazohistiskas spēles balansē uz ļoti šauras robežas starp nopietnu fizisku traumu un baudu. Sāpes var sniegt daudzos un dažādos veidos: krūtsgalu skavas, pātagas, medicīniskās ierīces utt.

sadizmas, mazochizmas

Savstarpēja piekrišana un drošības vārds

Ir ļoti svarīgi vēlreiz uzsvērt iepriekšminētās piekrišanas nozīmi BDSM spēlēs. Akronīms SSC lieliski definē šo prakšu svarīgākos principus – Safe, Sane, Consensual (latviski – drošs, saprātīgs, vienprātīgs).

Ikviens BDSM piekritējs apzinās, ka drošības vārds ir būtisks jebkurai BDSM darbībai. Kad šis vārds tiek izrunāts, ir jāpārtrauc jebkura tajā laikā veiktā darbība. Drošības vārds var būt jebkurš vārds, kas netiek lietots parastajā BDSM praksē. Nav vēlams izvēlēties vārdu “stop”, jo to bieži izmanto dažādās ķircināšanas spēlītēs. Labāk izvēlēties ar seksu pilnībā nesaistītus vārdus, piemēram, “koks” vai tamlīdzīgi.

Bieži tiek izmantota arī “luksoforu sistēma”. “Zaļš” nozīmē, ka tas, ko dara partneris, ir pieņemami un viņš vai viņa var turpināt. “Dzeltens” nozīmē, ka tev uz brīdi ir vajadzīga pauze, un esi gandrīz sasniedzis savu limitu. “Sarkans“, protams, nozīmē, ka partnera veiktā darbība ir nekavējoties jāpārtrauc. BDSM noteikumi ir nelokāmi, tāpēc skaidri vienojieties par to, ko un kā darīsiet, pirms vēl ir sāktas kādas nodarbes.

6 komentāri

 • 03.01.2022 14:03
  Queen4u
  0

  Man personīgi patik kad ir skarbak.. lidz ko parauj aiz matiem vai patur ta it ka žņaudz.. patiik

  • 03.01.2022 18:43
   žube
   0

   varbūt esmu dīvaina, bet viss tas saistās ar necieņu. mīļi, rūpigi un no visas sirds, jā. bet ne agresīvi.

  • 04.01.2022 20:06
   Aaaa
   0

   es arī esmu agresīvākā piekritēja. paraušana aiz matiem, pliķi pa dibenu, un tad dažādas citas… izvirtības kā iepļaukāšana ar locekli pa seju orālā laikā, seja spilvenos, rough talk, viegli kodieni, un kaut kas, kas laikam liksies taboo… bet tuvojoties orgasmam, žņaugšana, bet saprātīga un maiga
   nu, un beigšana mutē, deepthroat, tāaadas lietas. romantisks sekss ir garlaicīgs, manuprāt 😀

   • 04.01.2022 21:07
    avene
    0

    Tik detalizēti gluži negribēju rakstīt, bet šeit pateica visu ++ 🙂

 • 03.01.2022 22:01
  Oļegs
  0

  Man šķiet, ka cilvēkiem vajadzētu mazāk likt sevi rāmjos, bet vienkārši pārbaudīt savas robežas un ļauties fantāzijām, īpaši jau tad, ja runa ir par seksu. 🙂

 • 03.01.2022 22:35
  Postremo
  0

  Nu man kā vīrietim patīk dominēt.
  Bet, ja mēs par sado/mazo runājam, tad tas ir pilnīgi kas cits, nevis vienkāršā dominance. Un parasti jau tomēr viss ir atkarīgs no partnera vēlmēm.
  Es personīgi būtu atvērts gandrīz jebkam.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4106
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1511
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1411
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1206
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
199
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
13
248
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
271
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
263
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
307
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
0
237
Zinātnieki atklāj, kas patiesībā ir sieviešu ejakulācija jeb skvirts
Aktualitātes  
6
1511
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
13
248
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā