Aktualitātes  
0
586

23 ar seksualitāti saistīti termini, kas jāzina visiem

Neatkarīgi no tā, vai esi LGBTQ+ dalībnieks vai domā par šādas kustības atbalstīšanu, esam izveidojuši terminu sarakstu, kas ietver jēdzienus, kas saistīti ar mūsdienu seksualitāti.

Dzimums, seksuālā orientācija un romantiskās izvēles attiecas uz visu mūsdienu seksualitātes spektru – un, kā zināms, tajā jau sen viss vairs nav tikai melns un balts. Šodien LGBTQ+ biedri savu seksualitāti var identificēt ar daudziem un dažādiem terminiem, kur katrs var izvēlēties, kas vairāk attiecas uz viņa īpašajām interesēm.

Tātad, neatkarīgi no tā, vai identificējies ar kādu no šiem terminiem vai vienkārši vēlies būt labāks sabiedrotais, lasi tālāk, lai uzzinātu vairāk par 23 ar seksualitāti un dzimumu saistītiem terminiem, kurus ir svarīgi zināt.

One Thing Every Relationship Needs | by Jessica Wildfire | P.S. I Love You

1. Demiromantisms

Demiromantisku personu var raksturot kā tādu, kura izjūt romantiskas jūtas tikai pēc tam, kad ir izveidojusies spēcīga saikne ar kādu.

Galvenā atšķirība starp cilvēku, kurš ir demiromantisks un kurš tāds nav, ir tas, ka iesākumā romantiku sajūtu faktiski nav. Tās rodas tikai laika gaitā, veidojot dziļu emocionālu saikni ar partneri.

2. Biromantisms

Biromantisms ir termins, kas no biseksualitātes izslēdz seksualitāti un tā vietā koncentrējas uz emocionālo aspektu. Citiem vārdiem sakot, biromantisks cilvēks spēj izjust romantisku saikni ar cilvēkiem, kuriem ir gan līdzīgi, gan dažādi dzimumi no viņu pašu. Seksuālās intereses jēdziena šajā gadījumā nav.

3. Autoseksuāls

Ja jūs identificējat sevi kā autoseksuālu, tas varētu nozīmēt, ka jūtat seksuālas pievilcības sajūtu pret sevi pašu. Lai gan autoseksualitāte bieži tiek saistīta ar narcismu, eksperti ir vienisprātis, ka tas nav precīzs šī termina apraksts.

The self-love tool kit - How to be a more confident project manager

Narcisisti pieprasa apbrīnu un uzmanību no citiem un viņiem trūkst empātijas. Cilvēki, kuri sevi identificē kā autoseksuālus, spēj veidot attiecības ar citiem, bet dod priekšroku seksam ar sevi.

4. Orientācija

Orientācija jeb seksuālā orientācija raksturo to, kas Tevi seksuāli piesaista.

5. Dzimums (dzimte) (angļu: Gender)

Lai gan starp dzimumu un orientāciju bieži tiek likta vienādības zīme, pastāv būtiska atšķirība. Seksuālā orientācija ir tas, kas Tevi romantiski piesaista, savukārt dzimuma identitāte ir tas, kā cilvēks sevi uztver, piemēram, kā vīrieti, sievieti, nebināru utt.

6. Heteroseksuāls

Heteroseksuālu cilvēku piesaista pretējais dzimums.

7. Gejs (angļu: Gay)

Termins ‘gejs’ tradicionāli attiecas uz vīriešiem, kurus piesaista citi vīrieši. Taču to lieto, lai atsauktos uz LGBTQ+ sabiedrību kopumā, vai lai identificētu jebkuru cilvēku, kurš nav heteroseksuāls.

8. Lesbiete

Lesbiete ir sieviete, kas satiekas un kuru piesaista citas sievietes.

Pansexual vs Bisexual - What's the Difference Between Pansexuality and  Bisexuality?

9. Queer (tiešs latviskais tulkojums būtu ‘homoseksuālists’, ‘savāds, dīvains’)’

Queer ir termins, kuru izmanto persona, kas nav heteroseksuāla, bet nav arī apmierināta ar terminu ‘gejs’ vai ‘lesbiete’ uzliktajiem ierobežojumiem.

Lielākā daļa, ja ne visi queer ļaudis kādā brīdī dzīvē ir tikti apkaunoti par savu seksuālo orientāciju, it īpaši agrā jaunībā, pirms viņi spēja atrast citus cilvēkus ar līdzīgām interesēm.

Daudzi queer var arī pārcelties uz jaunām pilsētām un atrast jaunas ģimenes vai kopienas. Queer personām šīs kopienas atrašana var būt viens no vissvarīgākajiem pagrieziena punktiem dzīvē. Daudzi cilvēki sevi raksturo kā biseksuālus un reizē arī queer.

https://post.medicalnewstoday.com/wp-content/uploads/2019/07/Group-Portrait-of-Queer-Friends-1200x628-facebook.jpg

10. LGBTQ+

LGBTQ ir saīsinājums plašākai queer kopienai. Tas nozīmē lesbietes (L) , gejus (G), biseksuāļus (B), transpersonas (T), queer (Q) un citus. Dažreiz “Q” apzīmē arī vārdu “jautājums” (angļu: question), kas ir tie, kas apšauba savu seksualitāti, vai arī tas tiek rakstīts kā ‘LGBTQQ’ vai ‘LGBTQ+’. Sākotnēji burtu savienojums bija ‘GLBT’, vēlāk arī kā ‘LGBT’ vai ‘LGBTQI’ (interseksuālām personām pievienojot “I”).

11. Biseksuāls

Biseksuāls attiecas uz spēju veidot seksuālas attiecības ar savu dzimumu, kā arī pretējo dzimumu.

12. Panseksuāls

Termini ‘biseksuāls’ un ‘panseksuāls’ šķietami pārklājas, un daži izmanto abus, lai aprakstītu savu orientāciju. Panseksualitāte tiek definēta kā seksuālu attiecību veidošana ar cilvēkiem neatkarīgi no viņu dzimuma identitātes. Panseksuāļiem dzimums nav noteicošais punkts.

13. Bifobija

Bifobija ir bailes, naids un stigmatizācija pret biseksuāliem cilvēkiem. Tas parasti sakņojas nepareizos stereotipos, piemēram, pieņēmumos, ka biseksuāli cilvēki nevar būt monogāmi un ka viņi iepazīstas tikai ar cis personām, vai ka par biseksuāļiem sevi uzskata, piemēram, vīrieši, kuri negrib atzīt, ka patiesībā ir geji.

14. Dzimumu binaritāte (angļu: Gender binary)

Dzimumu binaritātes dēļ tiek pieņemts, ka kāds ir vai nu vīrietis vai sieviete, pamatojoties uz dzimšanas brīdī piešķirto dzimumu. Pieaugot dzimumu revolūcijai un vairāk saprotot par socializētajām dzimumu lomām, arvien vairāk cilvēku sāk izprast gan sevi, gan apkārtējos – ka var būt arī vairāk kā tikai sieviete un vīrietis.

This Is What Gender-Nonbinary People Look Like | them.

15. Nebinārs

Nebināra persona neidentificē savu dzimumu binārā formā (vīrietis un sieviete). Šie cilvēki parasti ir ne pārāk vīrišķīgi un arī ne pārāk sievišķīgi.

16. Plūstošs dzimums (angļu: Gender fluid)

Parasti plūstošais dzimums raksturo cilvēku, kura dzimums svārstās un kuram dažādos laikos ir atšķirīga dzimuma identitāte. Tāpat kā nebināri cilvēki, arī tas, kā plūstoša dzimuma cilvēki sevi raksturo un kādus terminus viņi izmanto, lai sevi raksturotu, laika gaitā var atšķirties. Vienu dienu viņi var justies vairāk kā vīrieši un otru vairāk kā sievietes, vienlaikus gan vīrietis, gan sieviete, vienlaikus gan nebinārs, gan sieviete vai viss vienlaicīgi utt.

17. Transpersona

Dažreiz to dēvē arī par ‘trans’ Šis termins attiecas uz personu, kuras dzimums, ko ārsts ir piešķīris dzimšanas brīdī, neatbilst viņa dzimuma identitātei.

18. Starpdzimums (angļu: Intersex)

Cilvēks, kurš ir piedzimis ar abu dzimumu hromosomām, ārējiem dzimumorgāniem vai iekšējo reproduktīvo sistēmu, bet kas nav uzskatāms par standartu – vīrietis vai sieviete. Aptuveni 1,7% bērnu ir dzimuši ar jauktu seksuālo anatomiju, kas padara grūti apzīmēt viņus ar vīriešu vai sieviešu dzimumu. Starpdzimuma cilvēki tiek arī saukti par hermafrodītiem.

19. Cis

Cis ir saīsinājums vārdam ‘cisgender’ vai persona, kuras dzimums atbilst dzimumam, kas viņiem piešķirts dzimšanas brīdī.

20. Cishet

Cishet ir saīsinājums kādam, kurš ir gan cis dzimums, gan heteroseksuāls. Cishet persona gan identificējas ar dzimumu, kas tika piešķirts piedzimstot, gan ir heteroseksuāla.

10 Signs You Are Asexual — Someone Who Does Not Experience Sexual  Attraction | Thought Catalog

21. Aseksuāls (angļu: Asexual)

Vienkārši sakot, aseksualitāte ir saistīta ar to, ka personu seksuāli nepiesaista citi cilvēki. Jūs varat vēlēties ciešas un pat romantiskas attiecības ar cilvēkiem, taču ideja par pieskaršanos otra dzimumorgāniem, nav īpaši saviļņojoša. Aseksualitāte atšķiras no celibāta, kas ir tīša lēmuma pieņemšana par nenodarbošanos ar seksu ar citiem cilvēkiem. Aseksuālām personām joprojām var patikt masturbācija, taču viņi var nefantazēt par citu cilvēku iesaistīšanu tajā.

22. Hiperseksuāls

Hiperseksualitāte ir tieši tā, kā tas izklausās. To var definēt kā spēju seksuāli pieķerties kādam, balstoties tikai uz izskatu, nepazīstot viņu personīgi. Kamēr ir iesaistīta komunikācija, hiperseksualitātē nav nekā slikta, tāpat kā aseksualitātē.

23. Demiseksuāls

Ja seksualitāte ir spektrs, kura vienā galā ir aseksualitāte, bet otrā – hiperseksualitāte, pa vidu ir demiseksualitāte. Demisksualitāte nozīmē, ka cilvēks nejūt seksuālu pievilcību pret citiem, bet laika gaitā to var attīstīt līdz tuvībai un emocionālai saiknei.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7682
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5765
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
4156
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
3130
8 iezīmes, kas padara tevi mazāk pievilcīgu

Komentētākie

Aktualitātes  
18
506
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
772
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
603
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
362
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
4156
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
360
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Padomi  Aktualitātes  
0
381
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  Aktualitātes  
3
5765
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?