Padomi  
0
355

6 lietas, ko monogāmi cilvēki var mācīties no atvērta tipa attiecībām

Ja jums kādreiz ir bijis neuzticīgs partneris vai ja jums ir uzticēšanās problēmas, jau vienkārša frāze “atvērta tipa attiecības”, iespējams, liek pār jūsu kauliem skriet skudriņām. Vai arī, ja jums ir bijušas tikai ~svētlaimīgas~ monogāmas attiecības, atvērta tipa attiecības jums varētu saistīties ar bezrūpīgiem hipijiem, svingeriem vai cilvēkiem, kuri nespēj sevi atturēt no krāpšanas.

Kaut arī interese par atvērta tipa attiecībām laika gaitā ir palielinājusies, Mičiganas universitātes pētnieki atklāja, ka cilvēki mēdz pieturēties pie negatīviem stereotipiem par vienprātīgām ne-monogāmām attiecībām un cilvēkiem, kuri tajās iesaistās. Tomēr tās nav tik reti sastopamas, kā varētu likties. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts žurnālā Analyses of Social Issues and Public Policy, 4.3 līdz 10.5 procenti attiecību nav monogāmas.

Cilvēki mēdz domāt, ka atvērta tipa attiecības ir risinājums, lai veidotu saistību-fobiju, vai ka tas ir veids, kā attīstīt attiecību prasmes, bet nekas nevarētu būt tālāk no patiesības,” saka Dārsija Sterlinga, Ph.D., LCSW, Tinder iepazīšanās un attiecību tendenču eksperte un Alternatives Counseling līdzīpašniece.

Neatkarīgi no tā, vai atvērtas attiecības ir jums pa prātam vai tieši pretēji, eksperti ir vienisprātis par vienu lietu: lai atvērta tipa attiecības darbotos, jums ir jābūt nepārspējamām attiecību prasmēm, un šīs pašas prasmes ir tikpat noderīgas arī monogāmās attiecībās. Šeit ir daži norādījumi, kurus ir vērts pārņemt no veiksmīgiem atvērtu attiecību partneriem.

Nospraudiet skaidras robežas

Atvērtās attiecībās jums ir jābūt ļoti skaidram par to, kāda veida vienošanos jūs slēdzat, un ko katrs no partneriem sagaida,” saka Džesa Zimmermane, Sietlas dzimuma un attiecību terapeite un Sex Without Stress autore. (Jo, zināšanai, ne visas atvērta tipa attiecības ir vienādas.)

Tas pats attiecas uz tradicionālām monogāmām attiecībām: lai arī tas var skanēt ļoti tieši, monogāmija nenozīmē vienu konkrētu lietu. “Monogāmās attiecībās jums, iespējams, nav tādu pašu pieņēmumu,” saka Zimmermane. “Ir ļoti svarīgi skaidri pateikt, ko monogāmija nozīmē katram no jums, ko jūs katrs sagaidāt, un ka jūs par to esat vienisprātis.”

Piemēram: vai flirtēšana ir krāpšana? Kā ar skūpstīšanos? Nodarbošanās ar seksu ar pretējā dzimuma pārstāvi? Kā ar tā paša dzimuma partneri? “Daudzi pāri nezina, ka viņiem ir atšķirīgas ekspektācijas, līdz viņi nonāk nepatikšanās,” viņa saka.

Attiecību struktūrām un robežām jābūt ļoti skaidrām, neatkarīgi no tā, vai jūsu attiecības ir atvērta tipa vai nē,” saka Katrīna Smerlinga, Ph.D., LCSW, attiecību psihoterapeite. Tas nozīmē, apsēsties un kopā ar savu partneri definēt jūsu attiecības. Pat ja jums jau šķiet, ka zināt otra cilvēka nostāju. Svarīgi ir precīzi definēt, ko nozīmē “pārkāpt līniju”.

Mēģiniet tam pieķerties no patiešām pozitīva skatu punkta. Uzsveriet, ka vēlaties, lai attiecības būtu pēc iespējas spēcīgākas, un pārliecinieties, ka jūs esat uz viena viļņa. “Ja jūs pieejiet tam ar “es gribu saprast tevi, mans partneri” nostāju, jūs, iespējams, tiksit uztverts ļoti labi,” viņa saka.

Pirmkārt, iepazīstiet sevi

Jūs, iespējams, esat dzirdējis frāzi “Jums jāiemācās mīlēt sevi, pirms jūs varat mīlēt kādu citu”. Lai arī mīlēt sevi ir ļoti svarīgi, tāpat ir arī jāpazīst sevi.

Cilvēkiem, kuri ir atvērta tipa attiecībās, ir daudz jāapzinās savas vēlmes un vajadzības, un robežas; ar ko viņi ir mierā un ar ko nē; kādas būs viņu emocijas un ko viņi ir darījuši pagātnē,” saka Zimmermane. “Šāda veida pašapziņa ir neticami noderīga arī monogāmās attiecībās. Spēja izprast savas emocijas un tās izteikt, saprast, ko vēlaties un kas jums nepieciešams, zināt, kur jums jānosprauž robežas – šāda veida uzmanība sev ir ļoti svarīga.

Uzturiet tiešu komunikāciju

Lai cilvēki gūtu panākumus atvērta tipa attiecībās, partneriem nepieciešamais komunikācijas apjoms ir episki liels,” saka Sterlinga. Tas nozīmē, ka jāspēj izrunāt savas vēlmes, vajadzības un emocijas, lai jūs kopīgi varētu tikt ar visu galā, salīdzinot ar pilnīgu izvairīšanos no runāšanas par sarežģītām tēmām. Jo neizbēgami, šādas lietas agrāk vai vēlāk uzpeldēs.

Lieliskas attiecības nav saistītas ar partneriem, kuriem nav konfliktu. Tās ir par partneriem, kuri zina, kā orientēties konfliktā,” saka Sterlinga. “Un interesanti kļūst tad, kad jums ir spēja pārvaldīt konfliktus: jūs un jūsu partneris kļūstat vēl tuvāki, jūs padziļināt saikni un palielināt intimitāti.”

Bet uzmanieties no pārmērīgas saziņas: “Ir ļoti svarīgi zināt, ar ko dalīties un no kā izpaušanas atturēties,” saka Sterlinga. Piemēram, atvērta tipa attiecībās jūs, iespējams, nevēlēsities pastāstīt savam partnerim, cik lielisks gultā ir kāds cits, jo tas var izraisīt greizsirdību. Monogāmās attiecībās jūs, iespējams, nevēlaties pateikt savai otrai pusītei par cilvēku, kurš bārā jums sitis kanti.

Regulāri izrādiet novērtējumu

Ikviens ir tik aizņemts ar savu karjeru pilnveidošanu un ikdienas pienākumu veikšanu, ka mēs varam aizmirst, ka mūsu attiecības ir pelnījušas un prasa uzmanību,” saka Sterlinga. “Ir tik viegli iekrist horeogrāfiskā modelī, aizmirstot, ka mūsu partneri piekrita kļūt par mūsu partneriem, jo iesākumā mēs viņus novērtējām. Mēs pacentāmies, lai lietas būtu aizraujošas.” Pat tad, kad esat viens otram uzticējušies monogāmās attiecībās, attiecībām turpinoties, ir jāpieliek tikpat lielas pūles. “Attiecībām ir nepieciešama uzmanība un patīkams satraukums, lai tās turpinātu plaukt,” viņa saka.

Atvērta tipa attiecībās jūs neesat iesprostots. Tā vietā “jums ir tāda attieksme, ka jūs katru dienu izvēlaties būt šajās attiecībās un pārliecināties, ka jūsu partneris vēlas arī jūs izvēlēties katru dienu,” saka Zimmermane. Tas bieži nozīmē, ka jūs, visticamāk, neuzskatāt viens otru par pašsaprotamu.

Domājiet par savām attiecībām kā par to sukulentu jūsu dzīvoklī. Tas neprasa daudz, bet jums tas joprojām ir jāpadzirda un reizi pa reizei jāpamaina augsne. “Jums jānovērtē jūsu attiecības; kā tas darbojas jūsu un jūsu partnera labā, jānovērtē, cik viņi ir laimīgi un kas viņu labā strādā, un vajadzības gadījumā jāpielāgojas,” saka Zimmermane.

Apzinieties, ka viens cilvēks nevar apmierināt visas jūsu vajadzības

Romantiskajā kultūrā ir tik daudz prieka par to, ka tiek atrasts viens “īstais un vienīgais”. Jums vajadzētu atrast savu omāru. Jūsu otro pusīti.

Bet, ja godīgi, nav reāli domāt, ka visas savas sarežģītās cilvēku mijiedarbības vajadzības jūs varat iegūt no vienas personas.

Atvērta tipa attiecības ļauj apmierināt seksuālās vajadzības un intīmas vajadzības ar dažādiem cilvēkiem. Protams, ka tas, visticamāk, neattieksies uz monogāmām attiecībām – “bet jūs sastapsities ar problēmām, ja domāsiet, ka jūsu partneris apmierinās visas jūsu vajadzības,” saka Zimmermane.

Tā vietā, lai izturētos pret savu otro pusīti kā pret uzticamības personu numur viens, tuvības avotu, labāko draugu, mīļāko un konsultējošo personu, jums būtu jāizmanto draugi, hobiji, sociālās grupas, terapija un citas lietas, lai sevi uzturētu. “Atbrīvojieties no šīs idejas, ka ir tikai viens dvēseles biedrs, kurš ir jūsu otrā pusīte. Ir labi darīt lietas atsevišķi, lai būtu atsevišķas dzīves un atsevišķas intereses,” saka Zimmermane.

Apgūstiet kompresijas mākslu

Iepazīstieties ar savu jauno iecienītāko vārdu: kompresija. Būtībā tas ir pretstats greizsirdībai – tas ir prieks, ko izjūt par sava partnera prieku un izaugsmi. Ne-monogāmās attiecībās mēs runājam par prieka atrašanu, zinot, ka jūsu partneris gūst seksuālu un emocionālu baudu, pat ja tas notiek ārpus jūsu attiecībām. Tomēr pat monogāmās attiecībās jūs varat sajust kompresiju pret savu partneri. “Paskatieties no malas uz sava partnera izaugsmi un pārmaiņām, pat ja tas šķiet biedējoši,” saka Zimmermane. “Novērtējiet viņu vēlmi un laimi atsevišķi no savas. Jums nav jābremzē savs partneris.”

Izklausās, ka to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt? Godīgi. Varat pilnveidot kompresiju, mainot domāšanu un emocionālo sevis apzināšanos.

Liela daļa no tā ir apzināšanās un spēja pārvaldīt visas savas raizes un nedrošības, kas varētu rasties,” saka Zimmermane. Pārvietojiet savu domāšanas veidu uz vietu, kurā varat atzīt, ka jūsu partnera izaugsmei ir nozīme un viņa laimei ir nozīme pat tad, ja tas viņus virza prom no jums.

Un, protams, kas saistīts ar jebkuru no šīm attiecību prasmēm – praktizēšanās rada perfekciju.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7669
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5720
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
0
4910
45 labākās seksa pozas – 2. daļa
Padomi  
2
4271
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Padomi  
11
1025
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums
Padomi  
9
652
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
9
873
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
8
343
Kailfoto sūtīšana: pamācība vīriešiem, kā to darīt pieklājīgi

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
3
955
Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
Padomi  Aktualitātes  
3
5720
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
376
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  
2
1123
Sekss dušā – drošākās un ērtākās pozas