Aktualitātes  
1
444

Orālais sekss: kaitīgs vai veselīgs?

Vai orālais sekss ir kaitīgs vai labvēlīgs jūsu veselībai? Papildus tam, ka tas ir viens no seksa veidiem, kas pasargā no nevēlamas grūtniecības, apskatīsim vēl sešas orālā seksa priekšrocības (ja to veic vīriešiem).

Orālā seksa ieguvumi

1| Orālais sekss pret novecošanu

Ja vēlies, lai tavā sejā nebūtu grumbas, izvēlies… orālo seksu. Sperma satur spermidīnu, kas var palēnināt novecošanās procesu. Tātad kontakts ar spermu orālā seksa laikā palīdzēs dabiskā veidā cīnīties ar novecošanu.

2| Orālais sekss mazina stresu

Ir pierādīts, ka sievietes, kurām ir regulāra saskare ar spermu, piedzīvo mazāku stresu. Sperma satur dabiskos antidepresantus, piemēram, kortizolu, estrogēnu un oksitocīnu. Orālais sekss ir viens no veidiem, kā dzīvot laimīgāku un mazāk depresīvu dzīvi.

3| Orālais sekss palīdz kontrolēt asinsspiedienu

Sperma palīdz kontrolēt sievietes asinsspiedienu un pat novērš preeklampsiju. Ja tev ir nepieciešams kontrolēt asinsspiedienu, izmēģini orālo seksu.

4| Orālais sekss uzlabo atmiņu

Mūsdienu cilvēkam ir daudz ieradumu, kas bojā atmiņu, piemēram, vēla gulētiešana, pārmērīga mobilā telefona lietošana utt. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā saglabāt smadzeņu veselību, ir orālais sekss, jo sperma satur daudzas smadzenēm labvēlīgas vielas.

5| Orālais sekss palīdz labāk aizmigt

Ja tev ir grūtības aizmigt, bet nevēlies lietot miega zāles, izmēģini orālo seksu. Sperma satur melatonīnu, kas palīdz iemigt.

6| Orālais sekss palīdz mazināt sāpes

Spermā esošajiem oksitocīnam un endorfīniem piemīt pretsāpju īpašības, kas var palīdzēt pret dažādām sāpēm un diskomfortu.

Vai orālais sekss var būt arī kaitīgs?

Papildus priekšrocībām orālais sekss, ja to veic vīriešiem, var radīt dažas problēmas.

Orālais sekss var izraisīt rīkles vēzi

Vairāki pētījumi ir pierādījuši, ka orālais sekss var palielināt rīkles vēža risku. Taču risks saslimt ar rīkles vēzi rodas tikai tad, ja nodarbojaties ar orālo seksu bez piesardzības pasākumiem. Ja orālais sekss nav drošs, pastāv risks saslimt ar cilvēka papilomas vīrusu (HPV), kas var izraisīt dažāda tipa vēžus. Gan vīrieši, gan sievietes var inficēties ar HPV orālā seksa laikā.

Orālais sekss var ietekmēt attiecības

Vairumā gadījumu orālais sekss stiprina attiecības starp pāriem. Tomēr citos gadījumos orālais sekss var izraisīt stresu. Šo trauksmi var izraisīt kautrība, bailes vai partnera reakcija. Orālā seksa laikā izpaužas dominējoša un pazemīga cilvēka dinamika, kas dažiem cilvēkiem var radīt diskomfortu. Tā ir problēma, kas var sabojāt attiecības, ja partneri par to nav runājuši. Vislabāk ir iepriekš apspriesties un vienoties par robežām.

Orālais sekss palielina STS risku

Ja jūs neveicat aizsardzības pasākumus, pastāv risks saslimt ar seksuāli transmisīvām slimībām (STS), piemēram, HIV, herpēm, sifilisu, gonoreju, HPV vai hepatītu.

Tātad, orālais sekss ir kaitīgs jūsu veselībai vai nē? Šis seksa veids ir jautrs un aizraujošs, taču tajā ir arī vairāki mīnusi. Ja būsiet piesardzīgi un saprotoši viens pret otru, orālais sekss būs brīnišķīga pieredze abiem partneriem.

1 komentārs

  • 19.12.2022 14:04
    Vecā
    1

    Cilvēka mute ir domāta ēšanai, runāšanai, skūpstīšanai, nevis apgānītai baudai un pazemojumam.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
5621
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
2146
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
7
1611
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
6
1487
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?

Komentētākie

Aktualitātes  
16
314
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
14
503
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
404
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
384
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
0
193
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
7
421
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
2
402
Intīmā dzīve pēc 40: 10 lietas, kas jums jāzina
Aktualitātes  
7
1611
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē