Aktualitātes  
0
61

Pāriem, kuri baidās no Covid, ir labāks un piedzīvojumiem bagātāks sekss

Bailes no Covid-19 pandēmijas ir veicinājušas uzlabojumus cilvēku mīlas dzīvē, liecina pētījums.

Pāri, kuri visvairāk baidās mirt no nāvējošā Covid vīrusa, ir piedzīvojuši ievērojamu libido pieaugumu.

Izrādās, ka tieši pandēmijas laikā cilvēki biežāk nodarbojas ar seksu, piedzīvo augstāku libido līmeni un ir azartiskāki guļamistabā.

Lisabonas universitātes psihologu pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kuri uztraucas par savu izdzīvošanu, ir vairāk seksa, lai nodrošinātu savu gēnu izdzīvošanu.

Taču viss nav tik rožaini, kā varētu likties. Tiek uzskatīts, ka Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi kaitīgi ietekmē cilvēku garīgo veselību. Kāds nesen veiktais pētījums atklāja, ka pirmo strikto ierobežojumu laikā 2020. gadā cilvēkos īpaši pieauga trauksmes un depresijas sajūta.

Atrašanās tikai un vienīgi mājās arī radīja lielu spriedzi daudzās attiecībās.

Bet jaunākais pētījums, kas publicēts “Journal of Sex Research” žurnālā, liecina, ka tas daudzām attiecībām ir devis arī labumu, īpaši gadījumos, kad bailes par savu dzīvību piedzīvo vīrieši.

Pētnieki aptaujāja 303 vīriešus un sievietes, kas ir ciešās romantiskās attiecībās, par to, cik ļoti viņi baidās saslimt un nomirt no Covid-19.

Tajā pašā laikā tika apkopoti arī dati par libido un to, vai aptaujāto seksuālā dzīve pandēmijas laikā ir kļuvusi labāka vai sliktāka.

Rezultāti atklāja ievērojamus uzlabojumus tiem, kas visvairāk baidās no vīrusa izplatības pasaulē.

Bet to cilvēku seksuālajā dzīvē, kas pandēmiju uztvēra viegli, bija maz pārmaiņu. Ziņojumā par atklājumiem pētnieki raksta: “Bailes no Covid faktiski dod labumu dažām attiecībām.”

“Lai gan stress parasti negatīvi ietekmē libido, vides radītā negatīvā pieredze paradoksālā kārtā to var uzlabot. To var īpaši labi novērot, ja cilvēki ir spiesti pielāgot savu dzīvesveidu, reaģējot uz dzīvībai bīstamiem apstākļiem.”

Pētījumi ir atklājuši, ka katrs piektais pieaugušais mājsēdes rezultātā seksa laikā ir izmēģinājis kaut ko jaunu, piemēram, piepildījis savas seksuālās fantāzijas vai izmēģinājis ar seksu nodarboties neierastās vietās.

Dr. Abigeila Sana, Londonas klīniskā psiholoģe, skaidro, ka dažiem cilvēkiem bailes mirt no vīrusa izraisa evolucionāru reakciju uz vairošanos.

“Mūsu pašu mirstības draudi mudina mūs mēģināt nodot savus gēnus tālāk. Bet daudzi cilvēki, kas dzīvo bailēs, tuvībā ar savu partneri meklē arī vienkāršu mierinājumu. Dažiem lokdauns un pandēmija ir radījusi reālus uzlabojumus attiecībās ar savu partneri. Bet citiem tas ir devis pretēju efektu.”

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4458
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1531
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1426
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1303
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
215
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
13
271
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
306
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
284
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
334
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
4
221
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties
Aktualitātes  
12
306
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
0
361
Orālais sekss: kaitīgs vai veselīgs?