Padomi  Aktualitātes  
7
476

Sekss pirmajā randiņā – perfekts starts attiecībām

Brančs, kādā no Rīgas modernākajiem restorāniem, aizraujoši izklaidējošs kino vakars, romantiska vakara pastaiga pa Ziedoņdārza šarmantajiem celiņiem, atspirdzinošs kokteilis uz naksnīgas bāra terases un … sekss? Kamēr vairākums stiprā dzimuma pārstāvju par šādu randiņa iznākumu būtu stāvā sajūsmā, ko par to saka zinātnieki? Šoreiz palūkosimies uz mīlēšanos pirmajā tikšanās reizē no statistikas un zinātnisko pētījumu viedokļa. Vai sekss pirmajā randiņā patiesi ir atslēga uz laimīgu un ilglaicīgu attiecību nodibināšanu?

Statistikas dati pārsteidz

Sekss pirmajā randiņā

Sekss nenoliedzami ir viena no būtiskākajām laimīgu un ilgstošu attiecību daļām. Taču, vai mīlēšanās jau pirmā randiņa noslēgumā nav pārāk sasteigts solis? Zinātnieki saka, ka nē! Sekss pirmajā tikšanās reizē vairākumā gadījumu esot lieliska ideja. Gudro prātu vārdiem sakot, perfekts starta signāls jaunu un veiksmīgu attiecību nodibināšanā.

Brīnumainā kārtā šis pārsteidzošais viedoklis tiek balstīts uz reāliem satistikas datiem. 2019.gadā veiktais pētījums par intīmsakaru ietekmi uz cilvēku tālāko saikni un attiecību norisi liecina, ka veseli 46 % no šajā aptaujā dalību ņēmušajām sievietēm (aptaujātas apmēram 10’000 sievietes) atzīst, ka ļāvušās fiziskajai tuvībai jau pirmā randiņa laikā. Proti, ne tikai nodarbojušās ar kaislīgu seksu ar tikko iepazītu partneri, bet arī izveidojušas jaunas un veiksmīgas attiecības.

Lielisks ‘’filtrēšanas’’ rīks

Sekss pirmajā randiņā

Papildu šajā aptaujā noskaidrotajiem datiem, atklājies, ka sekss pirmajā tikšanās reizē var kalpot arī kā izcils partneru ”filtrēšanas rīks”. Attiecību speciālisti skaidro, ka nereti līdz ar nogaidīšanu un raudzīšanos pēc īstā, un perfektā brīža, parādās arī dažnedažādas ķibeles. Proti, pacietīgi gaidot pirmo fiziskās tuvības reizi, mēs iegrimstam tādā kā fantāziju lokā, un brīdī, kad šīs fantāzijas izrādās pilnīgi nesakrītošas ar reālo dzīvi, nereti jūtamies vīlušies.

Sekss pirmajā randiņā lieliski aizstāj šo negaidītās vilšanās brīdi. Proti, negūstot apmierinājumu vai saprotot, ka izvēlētais partneris nav gana piemērots Tavu iegribu realizēšanai gultā, Tu, bez sirdsapziņas pārmetumiem, vari atmest šai attiecību iespējamībai ar roku un doties tālākos mūžīgās mīlas meklējumos.

Zinātne paļaujas uz laimes hormonu iedarbību

Laimes hormoni

Taču, kas tad īsti slēpjas zem šīs mistiskās seksuālā kontakta ietekmes uz tālākajām partnerattiecībām? No zinātniskā skata punkta viss ir gaužām vienkārši – atbilde slēpjas tā sauktajos laimes hormonos, kas izdalās mūsu organismā seksuālā kontakta laikā. Oksitocīns, endorfīni un citi labsajūtas hormoni ir atbildīgi par stiprinošas saiknes izveidi, kas veido pamatus tā sauktajai ‘’ jūtu ķīmijai’, kas savukārt ir atbildīga par veiksmīgu turpmākā kontakta izveidošanos.

Runājot par fizisko piesaisti, pastāv uzskats, ka, jo ātrāk cilvēki izjūt šo seksuālo saikni, jo raitāk izveidojas veiksmīgas un ilgstošas attiecības.

Ko par to saka daiļā dzimuma pārstāves

Sekss pirmajā randiņā

Jāteic, ka sieviešu viedokļi par šo tematu mēdz atšķirties. Kamēr vienas ir pilnīgi pret šādu atdošanos tik agrīnā attiecību posmā, citas sliecas spriest, ka seksuāls kontakts pirmā randiņa laikā ir patiesi efektīvs.

‘’Esmu par seksu pirmajā randiņā! Tas ir lielisks veids, lai ātri un vienkārši saprastu, vai šis vīrietis patiesi ir mana laika vērts. Ja mūsu sajūtas gultā nesakrīt, visticamāk, ka otrā randiņa vairs nebūs!’’ – šādu viedokli pauž, kāda no iepriekš minētās aptaujas dalībniecēm.

‘’Sekss pirmajā randiņā? Kādēļ, gan ne! Esmu sieviete bez aizspriedumiem un uzskatu, ka mīlēšanās ir labs veids, kā iesākt jaunas un noturīgas attiecības. Ja kontakts izveidojas – lieliski! Ja nē – tad esmu pateicīga, ka man nav nācies tērēt savu laiku, lai noskaidrotu, ka gultas lietās esam pilnīgi nesaderīgs pāris.’’ – tā izteikusies, kāda anonīma pētījuma dalībniece.

Lai gan mūsdienu sabiedrībā pastāv visdažādākie viedokļi par atdošanos jaunam partnerim jau pirmā randiņa laikā, jāteic, ka statistikas dati nudien nemelo. Uzdrīksties, izbaudi un atceries par droša seksa pamatpricipiem – Tev nav ko zaudēt!

7 komentāri

 • 17.05.2021 11:06
  edmundsons
  0

  Nu butu jau labi tik visas nekad tik atri negrib xd

 • 17.05.2021 12:24
  Liene
  0

  Pēc manām domām un pieredzes, es piekrītu meitenēm, kas atdodas pirmajā satikšanās reizē. Es vienmēr savām draudzenēm saku, ka nav jēga gaidīt. Tā es vienmēr esmu darījusi. Tā ir vispareizākā rīcība, jo Tu vari satikt ļoti jautru un inteliģentu vīrieti, bet gultā viņam galīgi neiet 😀

  • 26.07.2021 19:02
   Fiona
   0

   Un tev šķiet, ka pirmā reize ir noteicošā? Pēc pieredzes varu teikt, ka pirmajā reizē čaļi mēdz būt satraukušies un tāpēc arī īsti neveicas. Un tad katra nākamā reize ir daudz labāka, jo viens otru jau tajā ziņā esam kaut cik iepazinuši. Atmetot ar roku uzreiz pēc pirmās reizes, var pazaudēt visādi citādi ļoti labu vīrieti.

 • 17.05.2021 23:46
  janis
  0

  KUR TĀDAS SIEVIETES VAR ATRAST??

 • 18.05.2021 17:11
  Sinča
  0

  un man visi teica ka tas ir slikti 😀 kapēc neviens to nepateica ātrāk?!?:D moš man jau būtu puisis:D:D

 • 22.06.2021 23:56
  Linda
  0

  Atkarīgs no cilvēka. Es domāju, ka sasniedzot noteiktu vecumu, cilvēki sāk viens otru mazāk negatīvi vērtēt. Paliek gluži vienalga, vai tu to dari pirmajā randiņā, vai arī nedaudz nogaidi. Ja tu otram patīc un viņš vēlēsies tikties vēlreiz, viņš to arī darīs, ja nē, tad nē.

 • 11.08.2022 10:18
  Agnetta
  0

  Pilnīgi piekrītu ka sekss pirmajā randiņā ir normāla darīšana. Sievietēm vajadzētu beigt pārāk sevi šaustīt par to ko un kā domās partneris vai vēl trakāk citi. Galvenais ir gūt baudu. Man ar vīru pirmajā randiņā bija mežonīgs sekss un arī tagad pēc 10 nodzīvotiem gadiem kopā vienmēr ar smaidu atceramies mūsu pirmo nakti! Sekss ir eliksīrs tas ir jābauda.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7535
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5301
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
0
4372
45 labākās seksa pozas – 2. daļa
Padomi  
2
3890
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Aktualitātes  
18
470
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
729
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
559
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Padomi  
11
948
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
3
584
Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
Aktualitātes  
3
3705
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
501
Cik reizes nedēļā pārim vajadzētu mīlēties, lai abi partneri būtu laimīgi?
Padomi  
3
203
Diabēts un seksuālas problēmas – vīriešiem