Aktualitātes  
7
421

Sliktas ziņas orālā seksa cienītājiem: zinot šos faktus, var rasties vēlme no tā atteikties

Pēdējo divu desmitgažu laikā Rietumvalstīs ir palielinājusies saslimstība ar orofaringeālo vēzi, kas skar rīkles vidusdaļu, mēli un mandeles. Galvenais šāda veida vēža cēlonis ir cilvēka papilomas vīruss (HPV), kas ir arī galvenais dzemdes kakla vēža izraisītājs.

Ir vērts atzīmēt, ka Apvienotajā Karalistē un Amerikas Savienotajās Valstīs orofaringeālais vēzis jau pārsniedz dzemdes kakla vēža izplatību.

HPV tiek pārnēsāts dzimumakta laikā. Mutes un rīkles vēža risks palielinās līdz ar seksuālo partneru skaitu, īpaši tiem, kuri ir orālā seksa cienītāji. Tiem, kuriem dzīves laikā ir bijuši seši vai vairāk orālā seksa partneri, risks saslimt ar rīkles vēzi palielinās 8,5 reizes, salīdzinot ar tiem, kuri nenodarbojas ar orālo seksu, vēsta theconversation.com.

Pētījumi par uzvedības tendencēm liecina, ka dažās valstīs orālais sekss ir īpaši populārs. Saskaņā ar Apvienotajā Karalistē veikto pētījumu, no 1000 pacientiem, kuriem tika veikta tonsilektomija citu iemeslu, nevis vēža dēļ, 80% pētījuma dalībnieku norādīja, ka viņiem kādreiz dzīvē ir bijis orālais sekss. Tomēr par laimi tikai nelielai daļai šo cilvēku attīstījās orofaringeāls vēzis. Nav skaidrs, kāpēc tas tā ir.

Saistītie raksti: Orālais sekss viņam: kā iemācīties dziļo minetu?

Izplatīta teorija ir tāda, ka lielākā daļa cilvēku saslimst ar HPV infekciju, bet organisms to pārvar. Tomēr neliels skaits cilvēku nespēj cīnīties ar šo infekciju, iespējams, kāda veida imūnsistēmas traucējumu dēļ. Šo cilvēku organismā vīruss nepārtraukti vairojas, ar laiku integrējas DNS daļā, kā rezultātā šūnas kļūst par vēzi.

Daudzās valstīs pusaudžu meitenes tiek vakcinētas pret HPV, lai pasargātu sievietes no dzemdes kakla vēža. Ir arvien vairāk pierādījumu, kaut arī netieši, ka vakcinācija var aizsargāt arī pret mutes HPV infekciju. Saskaņā ar dažādiem datiem valstīs ar augstu meiteņu vakcinācijas līmeni (vairāk nekā 85%), kolektīvās imunitātes dēļ aizsargāti kļūst arī zēni. Atliek cerēt, ka vakcinācija vairāku gadu desmitu laikā samazinās saslimstību ar orofaringeālo vēzi.

Saistītie raksti: Orālais sekss – labākās pozas sievietes baudai

FOTO: Shutterstock

Vakcinācija garantē aizsardzību tikai tādā gadījumā, ja vakcinējas daudzas meitenes – vairāk nekā 85 procenti. Lai nu kā, tas negarantē individuālo aizsardzību, īpaši mūsdienās, kad cilvēki daudz ceļo (cilvēks var nodarboties ar seksu ar partneri no valsts, kurā nav attīstīta kolektīvā imunitāte utt.). Aizsardzība neveidosies arī valstīs ar zemu pusaudžu vakcinācijas līmeni; teiksim 2020. gadā ASV tikai 54,3% meiteņu vecumā no 13-15 gadiem tika vakcinētas pret HPV.

Zēni arī jāvakcinē pret HPV

Apvienotā Karaliste, Austrālija, ASV un vairākas citas valstis ir paplašinājušas savus HPV vakcinācijas ieteikumus, iekļaujot zēnus, nosaucot to par dzimumneitrālu vakcinācijas politiku.

Tomēr universāla vakcinācijas politika negarantē, ka visi tiks vakcinēti. Ievērojams skaits cilvēku neatbalsta HPV vakcināciju, jo šaubās par šo vakcināciju drošību un nepieciešamību un pat uzskata, ka vakcinācija izraisīs izlaidīgu seksuālo dzīvesveidu.

Paradoksāli, bet saskaņā ar pētījumiem jaunieši, lai izvairītos no penetrējoša seksa, tieši vairāk praktizē orālo seksu.

7 komentāri

 • 18.05.2023 20:10
  Marija
  0

  vai tas ir jauns vēža paveids, vai arī mēs tikai tagad esam sapratuši, kas to izraisa? jo cilvēki ir nodarbojušies ar orālo seksu tik pat ilgi, cik ir nodarbojušies ar parastu seksu. HPV nav jaunums un tas jau ilgu laiku ir izraisījis vēzi sievietēm.

  • 19.05.2023 17:52
   old
   0

   Vai tad? Vai nav iespējams, ka orālais kaut kad izgāja no modes? Es neesmu vēsturnieks, bet vai tas kādu laiku atpakaļ netika uzskatīts par kaut ko eksotisku?

 • 21.05.2023 21:43
  Mākslinieks
  0

  ja kas pret HPV nepasargā nekas. arī preži ne

  • 21.05.2023 23:01
   Maybe drunk
   0

   NU BET PROTAMS!Es par to pārāk nesatrauktos. Ļoti lielam skaitam seksuāli aktīvu cilvēku ir HPV, un tas nav nekas līdzīgs herpēm vai HIV vai tamlīdzīgi.

   • 25.05.2023 16:47
    Olafs
    0

    Bija pat jāiegooglē bet jā. 90 proc vīriešu un 80 proc sieviešu dzīves laikā saķer hpv 😮 😮 😮

 • 27.05.2023 16:36
  Jordan
  0

  Pirms tam tā vieta jānovāra vai vismaz jānoskalo ar 90 grādu karstu ūdeni vai jāizmērcē Domestos tīrītājā. Pretējā gadījumā risks ir neizbēgams.

 • 30.05.2023 19:36
  Mēdijs
  0

  🥒🥒🥒

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
6540
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
3054
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
1
1731
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
1674
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē

Komentētākie

Aktualitātes  
18
381
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
585
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
468
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
446
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
0
248
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
258
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Aktualitātes  
0
426
Kā pareizi sniegt kunilingu? 2 svarīgākās lietas, kas jāpatur prātā
Aktualitātes  
10
546
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?