Aktualitātes  
2
317

Vai anālais sekss kaitē veselībai? Atbild seksologs

Nereti ir dzirdami viedokļi par to, ka anālais sekss mīlniekiem var sagādāt dažādus riskus. Piemēram, fēču nesaturēšanu. Šo un citas šaubu ēnas, kas var rasties par šo citādo seksu, komentē seksologs Artūrs Šulcs.

Viedoklis:

“Anālais sekss – skan jau skaisti, bet ir viens liels BET. Nekur netiek minēti komentāri, ko par šo tēmu domā, piemēram, proktologi (speciālisti ar šaurāku novirzienu par zarnu apakšējām daļām). Netiek pieminēts, ka, šādi izstaipot ānusu, var ne tikai inficēties ar STS no salīdzinoši lielām “mikroplaisām” anālās atveres rajonā, bet ar laiku piedzīvot tādu lietu, kā fēču nesaturēšanu. Par hemoroīdiem nemaz nepieminēšu. Ja tādi jau ir, tad asiņošana var būt pamatīga un draud ar ilgu guļus – stāvus režīmu. Kā arī viegli inficēt dzimumceļus ar zarnu nūjiņu, pēc anālā seksa nodarbojoties ar vaginālo, un nesaprast vēlāk, kādēļ nevar palikt stāvoklī hroniskā iekaisuma dēļ. Diemžēl tās nav tikai manas fantāzijas par tēmu. Protams, vīrietim tas sagādā lielāku baudu kā vaginālais sekss, jo sfinkteris ir ciešāks par vagīnu, bet vai tas ir tā vērts?”

Viedokli komentē seksologs Arturs Šulcs:

“Jā, tā ir tiesa, ka anālā seksa laikā izjūtas ir citādākas nekā vaginālā seksa laikā. Tomēr, ne caur puķēm izsakoties, cauruma izmērs vien nenosaka, cik lielu labsajūtu gūs abi vai viens no partneriem. Anālais sekss nav tikai vienkāršs fizisks kontakts, tas prasa daudz lielāku savstarpēju saskarsmi un uzticēšanos. Un nereti tās ir tās būtiskās lietas, kas rada baudu. Anālais sekss nav vienkārša dzimumlocekļa ievadīšana anālajā atverē. Šis seksa veids noteikti prasa iepriekšēju gatavošanos un noskaņošanos. Tas prasa īpašu maigumu un uzmanību. Anālais sekss var arī beigties nevis ar kaut kā ievadīšanu anālajā atverē, bet tikai ar masāžu un stimulāciju konkrētajā rajonā. 

Jā, seksuāli transmisīvās slimības var iegūt anālā seksa laikā. Tajā pašā laikā tas ir mīts. Nereti cilvēki iedomājas – ja nodarbošos ar anālo seksu, tad saslimšu, ja ne, tad nekādas kaites mani neskars. Šajā gadījumā viss ir atkarīgs no abu partneru seksuālās dzīves. Ja viņi viens otram ir vienīgie, ja viņi ir pārliecināti, vai pat pārbaudījušies, ka neslimo ar kādu no seksuāli transmisīvajām slimībām, nav ne mazākā iemesla, lai saslimtu anālā seksa laikā. Galu galā – STS ierosinātāji pa gaisu nelido!

Ja ir vēlēšanās nodarboties ar anālo seksu ar ne tik pazīstamu partneri, jālieto prezervatīvs, tādējādi sevi pasargājot. Tomēr prezervatīvs jālieto arī tad, ja ar maz pazīstamu partneri ir tradicionāls sekss.

Pamatotas bažas par anālās atveres izstaipīšanu varētu rasties tādā gadījumā, ja anālajā atverē tiktu ievadīts nesamērīgi liels priekšmets. Ja tiek ievadīts pirksts, divi pirksti vai pat dzimumloceklis, kas ir samērojams ar fekāliju izmēriem, problēmām nevajadzētu rasties. Lai neradītu atveres izstaipīšanās draudus, ar anālo seksu nevajag nodarboties katru dienu pa trijām stundām. Taču, ja tā ir svētdienas vakaru romantisma, maiguma un uzticēšanās pilna atpūta, viss būs kārtībā. 

Ja anālo seksu veic tā, lai nevienam no partneriem netiktu nodarītas sāpes, neradīsies ne plīsumi, ne asiņošana. Hemoroīdi nav anālā seksa slimība. Tie daudz biežāk rodas tādu iemeslu dēļ kā nepareizs uzturs un sēdošs darbs.”


 

2 komentāri

 • 16.09.2023 06:55
  Fidži
  0

  Latentie geji, kuri dzīvo kopā ar sievieti tēla dēļ, pieprasa anālo.
  Sieviete, kas viņam pakļaujas, to dara tikai tāpēc, ka baidās palikt viena, viņa, visticamāk, būs no viņa atkarīga finansiāli, sociāli, psiholoģiski, verbāli un arī problemātiski.

 • 22.09.2023 22:58
  Viņa
  0

  Kā jau visam, arī šeit neapdomīgai rīcībai ir sliktas sekas. Ja jūs to darāt atbildīgi un kārtīgi, tad sliktas sekas, kādas jūs šeit minējāt, nav.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7217
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
4527
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
2
3051
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
1773
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
441
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
677
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
532
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
304
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  Aktualitātes  
3
4527
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
323
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Aktualitātes  
0
315
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Aktualitātes  
0
258
Aprēķināts, pēc cik gadiem laulībā vīrieši un sievietes sper sānsoli: vai esat jau izturējuši šo posmu?