Vai esi kādreiz izbaudījis vienas nakts sakarus? Vai varbūt pastāvīgi domā par to, bet nezini, ar ko sākt? Vai kādreiz esi domājis, vai tas tiešām ir tā vērts?
Atbildes uz šiem jautājumiem ir ļoti individuālas, un tas, vai ir vērts piedzīvot vienas nakts sakarus, ir atkarīgs no katra paša, taču vissvarīgākais – vienmēr jābūt abpusējai piekrišanai, un, atcerieties, drošība ir pirmajā vietā!
Šoreiz izpētīsim, kas varētu slēpties aiz vēlmes pēc vienas nakts sakaru piedzīvojuma, un kā tam vajadzētu gatavoties, lai viss izdotos nevainojami.
Kāpēc cilvēki izvēlas vienas nakts sakarus?
Mēs, cilvēki, esam sociālas būtnes. Mums visiem ir savs veids, kā veidot savstarpējās attiecības: vai tā būtu draudzība, mīlestība vai darba attiecības, un varbūt attiecības bez jebkādām saistībām. Tā kā attiecības ir viena no cilvēka pamatvajadzībām, to neesamība rada dīvainu diskomforta vai tukšuma sajūtu.
Pat ja šķiet, ka mūsu dzīvē nav ne vietas, ne laika tuvām attiecībām, mūsu ķermenis joprojām ilgojas pēc tuvības. Visizplatītākais vienas nakts piedzīvojuma iemesls ir tieši vēlme pēc vienkāršas tuvības.
Kas ir jāņem vērā pirms šādu attiecību uzsākšanas?
Pirms to uzsākt, ir svarīgi padomāt par to, kādu vajadzību mēs apmierināsim šajās attiecībās un ko mēs patiešām vēlamies – vai tā būs tikai ķermeniska tuvība, kas saistīta ar vienkāršu dzimumaktu, vai tomēr mēs sagaidām lielāku tuvību un siltumu. Ir arī svarīgi novērtēt, vai šādas attiecības atbilst mūsu uzskatiem un vērtībām.
Vēl viens vērā ņemams aspekts ir drošība. Šeit nav runa tikai par drošu seksu, kas noteikti būtu jāņem vērā, bet arī par to, vai jutīsieties droši kopā ar šo cilvēku, vai vide ir piemērota, vai jūs tajā varēsiet atpūsties un patiešām izbaudīt procesu un izjust baudu.
Kas iepriekš būtu jāapspriež ar potenciālo partneri?
Visas lietas, kas ir svarīgas Tev pašam pirms vienas nakts piedzīvojuma, visticamāk, būs svarīgas arī Tavam partnerim. Dažas varbūt mazāk, citas vairāk. Vienmēr var uzdot jautājumus – vai mēs tiešām to visu darām bez jebkādām saistībām? Vai arī Tu domā, ka mēs tiekamies tikai tāpēc, lai apmierinātu mūsu ķermeņa vajadzības? Tāpat kā visās dzīves situācijās, ir svarīgi sarunāties un sadzirdēt vienam otru.
Protams, spontanitāte ir arī viena no aizraujošākajām un saistošākajām vienas nakts sakaru daļām, tāpēc vari atstāt tik daudz noslēpumainības, cik vien vēlies.
Ko darīt, ja tomēr emocionāli pieķeries partnerim?
Cilvēks kopumā ir ne tikai sociāla būtne, bet arī tāda, kas pieķeras lietām, vietām un, jā, arī citiem cilvēkiem, tāpēc ir normāli, ka mēs pieķeramies pat tiem partneriem, kuri mums var būt tikai vienas nakts piedzīvojums. Mēs ļaujam otram pieskarties savam ķermenim, esam fiziski tuvi, tāpēc bieži jūtam arī emocionālu tuvību.
Ir ļoti noderīgi pajautāt sev – vai esmu pieķēries pašam cilvēkam, vai tikai sajūtai, kuru esmu piedzīvojis? Protams, ja pieredze būs bijusi pozitīva, mēs gribēsim vairāk. Jautājums tikai, vai mēs iedomājamies šo prieku tikai ar šo partneri vai jebkuru citu? Ja atbilde sliecas uz pirmo variantu, tad būtu ieteicams parunāt ar šo cilvēku – varbūt viņš/viņa jūtas tāpat, un tas būs atspēriena punkts ciešākām attiecībām. Un, ja otrs nejūtas tāpat, varbūt ir vērts šo piedzīvojumu aizstāt ar kaut ko piemērotāku.
Ko darīt, ja ir bail palikt stāvoklī no vienas nakts sakariem?
Ļoti vienkārši – izsargāties. Tas ievērojami samazina ne tikai grūtniecības iestāšanās risku, bet arī pašas bailes. Taču, ja bailes par drošības aspektu joprojām nepazūd, ir vērts apdomāt un pajautāt sev, vai šis piedzīvojums man sagādās vairāk prieka, vai bailes un satraukumu? Vai es tiešām varēšu vienkārši atpūsties un ļauties piedzīvojumam, vai arī to nomāks bailes? Atbildot uz šiem jautājumiem, iespējams, arī atradīsi risinājumu.
Ko darīt, ja nākamajā rītā rodas vainas apziņa?
Ja nākamajā rītā pamosties ar vainas apziņu vai nožēlu, pirmkārt, atceries vakardienu. Padomā par sajūtām, kuras izjuti. Padomā par brīdi, kad nolēmi to darīt. Iespējams, tas bija tieši tas, kas Tev bija vajadzīgs, ko Tu patiešām vēlējies.
Vainas sajūta šādās situācijās parasti rodas, ja mūsu rīcība ir pretrunā ar mūsu vai partnera vērtībām vai uzskatiem. Vainas sajūta ir normāla parādība. Mēģini domāt par patīkamajām sajūtām, kas tika piedzīvotas. Un nobeigumā: visas izjūtas, kuras mēs piedzīvojam, ir dabiskas un kaut ko mums dod. Pat ja tās nav patīkamas, varbūt tās vienkārši mums sniedz pieredzi. Izproti savas negatīvās sajūtas un atbrīvojies no tām.
Olafs
Pirms kādiem 4 gadiem es sarakstījos ar vienu meiču Tinderī. Mēs sarakstījāmies kādu stundu. Kaut kur 1 naktī viņa jautā, vai var atbraukt pie manis. Viņa atbrauca, mēs izdarījām to lietu un aizmigām. Nākamajā rītā es pamodos un viņa bija prom. Es piecēlos, aizgāju līdz virtuvei un pie durvīm kāds klauvēja. Tur bija viņa ar kafiju un kasti ar eklēriem. Viņa iedeva man to visu un pateica, ka viņai jāiet uz darbu. Un tā bija pēdējā reize, kad es viņu redzēju 😀
katra
Vienas nakts sakars ar nepazīstamu cilvēku – nav ne vainas un nav arī morālo paģiru. Nav slikta versija, kad uznāk gribēšana.
Vienu reizi ir gadījies ar pazīstamu. Katru reizi, kā atceros, gribas no kauna zemē ielīst un atmest dzeršanu. Joprojām nesaprotu, kas man bija uznācis… Objektīvi raugoties, nekas apkaunojošs jau nenotika un viņš tāds tīri cērtams galu galā, bet nu jau pāris gadi pagājuši un katru reizi, kad ieraugu viņu kādā paziņu pasākumā vai soc. tīklos, spēju tik nodomāt, nu WTF.
Jānis
Noteikums nr1. – NEPALIEC PA NAKTI!!!