Tev blakus gultā atrodas sapņu meitene. Kas var būt vēl labāk, vai ne? Taču ko darīt, ja tajā brīdī neizdodas pierunāt savu “draugu” būt tikpat iepriecinātam? Šķiet, ka nekas nevar būt sliktāk par to, ka “nestāv”.
Bet, pirms sāc satraukties, zini, ka daudziem vīriešiem var būt šāda veida problēmas neīstajos brīžos, taču tas ne vienmēr norāda, ka Tev ir erektilā disfunkcija. Lai gan tas ir izplatīts simptoms vecākiem vīriešiem, daudziem jaunākiem puišiem arī var būt problēmas iegūt un uzturēt erekciju.
Pie vainas var būt psiholoģiski vai vides apsvērumi. Lūk, šeit ir pieci nevainīgi iemesli, kas varētu izskaidrot vīriešu nespēju. Paturi tos prātā nākamreiz, kad sekss nenotiek tā, kā bija plānots.
1) Ir lietots pārāk daudz alkohola
Tu, iespējams, esi nonācis šādā situācijā: esi iedzēris mazliet par daudz grādīgo dzērienu, un nonācis brīdī, kad saproti, ka vienkārši nevarēsi to izdarīti. “Whiskey dick” ir viens no neveiksmīgākajiem lāstiem, kas kritis pār cilvēci.
Alkohols ietekmē centrālās nervu sistēmas darbību. Tas samazina asins pieplūdumu dzimumloceklim, kā rezultātā tas vairs “nestāv”.
Tātad, lai gan šis dzēriens var Tevi pietiekami relaksēt, lai kādu pierunātu doties ar Tevi gultā – un tā ir taisnība, dažiem vīriešiem mazliet alkohola var pat palīdzēt darboties labāk, – pārāk daudz šīs dziras var arī liegt Tev paveikt šo darbiņu.
Tāpēc ņem vērā savas robežas. Lai saglabātu labu veselību un seksuālo funkciju, puišiem vajadzētu pieturēties pie aptuveni divām alkoholisko dzērienu devām dienā.
2) Tu esi ar jaunu partneri
Beidzot ir izdevies satikt kādu jaunu cilvēku, taču Tavs “draugs” ņem un pieviļ Tevi?
Tas var būt saistīts ar daudzām lietām. Pirmkārt, tas var būt psiholoģisks faktors. Tātad, ja neesi drošs – teiksim, Tev šķiet, ka Tavs dzimumlocekļa izmērs, iespējams, nevar sacensties ar citiem vīriešiem, – vai arī, ja iepriekš esi piedzīvojis īpaši neērtu seksuālu pieredzi, Tavas smadzenes, iespējams, nevarēs tikt vaļā no šīm domām arī šajā svarīgajā brīdī.
Turklāt Tavs ķermenis to var fiziski uztvert kā paaugstināta stresa situāciju un piepildīt Tavu sistēmu ar adrenalīnu, nogalinot spēju pacelt procesam vajadzīgo ķermeņa daļu.
3) Stress un spēku izsīkums
Šajā laikā var būt daudz iemeslu stresam, piemēram, tā pati pandēmija vai finansiālas grūtības. Uztraukumi var likt zaudēt uzmanību. Un tas, iespējams, izraisa Tava uzbudinājuma samazināšanos.
Stress nogurdina gan garīgi, gan fiziski. Kad cilvēks izjūt stresu, ķermenis mēģina mobilizēt visu enerģiju galvenajiem funkcionālajiem orgāniem, un, lai cik skumji tas arī būtu, Tavam dzimumloceklim būs pēdējā vieta šajā sarakstā.
Turklāt stresa sajūta var palielināt kortizola līmeni. Tā var būt problēma, jo stresa hormons faktiski var bloķēt testosterona iedarbību. Tas var nogalināt Tavu libido un radīt problēmas ar erekciju.
Iepazīstoties ar kādu šajā laikmetā, iespējams, Tevi uztrauc ne tikai STS vai HIV risks, bet arī COVID-19 risks.
Un, ja šīs trauksmes dēļ Tu nevari labi izgulēties vai nodrošināt pietiekamu izkustēšanos, tas var novest pie šī nevēlamā blakus efekta, jo abi šie procesi nodrošina veselīgu sirds un asinsvadu sistēmas darbību, kas, savukārt, atbild par spēcīgu erekciju.
4) Atsevišķu medikamentu lietošana
Ir vesela virkne zāļu, kas var ietekmēt Tavas spējas gultā.
Tas ietver noteiktus medikamentus pret augstu asinsspiedienu, piemēram, beta blokatorus un diurētiskos līdzekļus. Kaut arī tie var būt lieliski piemēroti sirdij, to iejaukšanās simpātiskajā nervu sistēmā un asinsvadu sieniņās var samazināt asins plūsmu uz dzimumlocekli.
Standfordas universitātes pētījumi liecina, ka līdz 75 % depresijas slimnieku piedzīvo libido kritumu. Dažu antidepresantu lietošana var arī pilnībā nomākt erekciju, kā arī var samazināt testosterona līmeni vai pat izraisīt aizkavētu ejakulāciju.
Daudzos gadījumos ārsts var dot padomu, lai atrastu nepieciešamo vielu citā medikamentu klasē, vai arī ieteiks lietot mazāku devu, lai mazinātu šīs blakusparādības.
5) Pie vainas var būt nesena masturbēšana
Ja Tu to nupat jau darīji, iespējams, būs jāgaida, pirms varēsi lēkt gultā kopā ar savu partneri. Saskaņā ar pētījumu, tam varētu būt kāds sakars ar hormona prolaktīna kāpumu pēc orgasma. Šis hormons ir saistīts ar grūtībām saglabāt erekciju vai pat ejakulāciju. Zinātnieki nav vienisprātis, kāpēc tā notiek, bet jaunākiem vīriešiem šis laiks ir īsāks.
Tas ir tāpat kā skriet maratonu – Tavam ķermenim būs jāatslābinās un jāatjauno spēki pirms nākamās skriešanas. Tāpēc paturi prātā, ka vīrietim jāievēro atpūta starp šīm darbībām (tas var būt no 10 minūtēm līdz pat divām stundām).
janis
VISĀDI GADĀS