Citi šo vietu vaksē, citi skuj, bet daži vispār atstāj neskartu – ir daudz iespēju, ko iesākt ar savu kaunuma apmatojumu. Turklāt ir dzirdēts daudz mītu, kas saistīti tieši ar šo tēmu. Eksperti palīdz mums noskaidrot, kuri no tiem joprojām ir patiesi.
MĪTS: Kaunuma apmatojums pasargā no seksuāli transmisīvajām slimībām
Realitāte ir pilnīgi pretēja. Kaunuma apmatojums faktiski palīdz baktērijām izplatīties. Eksperti skaidro, ka nav šaubu, ka šī zona ir tīrāka bez matiem. Lai gan zinātnieki nav pētījuši kaunuma apmatojuma augšanu, pētījumi liecina par dažādu ne visai draudzīgu baktēriju esamību vīriešu bārdās.
Diemžēl daudzas sievietes audzē kaunuma matus, lai pasargātu sevi no seksuāli transmisīvajām slimībām, kas izplatās saskarē ar ādu, taču dermatologi apgalvo pretējo – kaunuma mati vien nelīdzēs. Tā vietā baktērijas var tajos uzkrāties un vairoties. Ķīnā veiktais pētījums atklāja, ka vīriešu kaunuma matos paslēptais HPV vīruss var pielipt arī viņu partnerēm.
MĪTS: Kaunuma apmatojums pasliktina seksu
Patiesībā tas ir atkarīgs no sievietes un vīrieša. Daudzi cilvēki uzskata, ka kaunuma apmatojums padara seksu ērtāku, strādājot kā spilvens un novēršot pārmērīgu berzi. Tomēr dažām sievietēm tieši matiņu neesamība rada intensīvākas sajūtas.
MĪTS: Kaunuma apmatojuma krāsa ir tāda pati kā matu krāsa
Matiņi tur lejā precīzāk atbilst tieši uzacu krāsai.
MĪTS: Nevienam nepatīk biezi krūmi
Labi, izteiksimies skaidri – tas joprojām būs atkarīgs no jūsu partnera. Patiesībā tam vajadzētu būt valdzinošam, jo kaunuma matos ir daudz vielu, ko sauc par feromoniem, un tie var piesaistīt cilvēkus, kuri ir īpaši jutīgi pret aromātiem.
MĪTS: Kaunuma matiņi nepārtraukti aug garumā
Sasniedzot noteiktu garumu, tie vairs neaug garumā. Tie sasniedz noteiktu garumu un vienkārši izkrīt, savukārt to vietā izaug jauni. Garums, kādu sasniedz kaunuma apmatojums, ir atkarīgs no cilvēka, bet parasti tas ir apmēram 1,2 centimetri līdz 5 centimetri. Gadu gaitā matiņi tur lejā kļūst plānāki vai izkrīt pilnībā. To var īpaši pamanīt, kad sieviete pārdzīvo menopauzi.
MĪTS: Jutīgas ādas īpašniekiem nevajadzētu skūt kaunuma apmatojumu
Ja tur lejā tiek skūts ļoti agresīvi un netiek lietots skūšanās krēms, āda var tikt traumēta. Tad baktērijas, kas tur dzīvo, var nokļūt zem ādas un izraisīt iekaisumu. Ja tavs mērķis ir būt pilnīgi gludam vai gludai, izmanto skūšanās krēmu vai dod priekšroku vaksācijai vai matiņu noņemšanai ar lāzeru.