Kā atšķirt veselīgas attiecības no tām, kurām nav nākotnes? Tās var raksturot dažādi – atkarību izraisošas, toksiskas, neirotiskas. Vissvarīgākā šādu attiecību iezīme ir tā, ka tās nesniedz patiesu laimi, bet ir tikai tās aizstājējas. Kopā esot, cilvēki nejūtas labi, bet doma par šķiršanos viņiem ir vēl sāpīgāka, raksta Elle.ru. Starp citu, no malas šīs attiecības var šķist pilnīgi normālas, taču psihologi norāda uz dažām pazīmēm, kad šādas attiecības būtu jāizbeidz pēc iespējas ātrāk. Aplūkosim pazīmes, kas liecina, ka jūs atrodaties toksiskās attiecībās.
Nav prieka un laimes sajūtas
Attiecību sākumā, protams, ir prieks, taču šis posms nav ilgs. Satraucošas zīmes parādās diezgan ātri – sākumā tie var būt nevainīgi joki, kas jūs kaitina, un visbeidzot var rasties ieslodzījuma sajūta. Šīs attiecības ne tikai neattīsta jūsu potenciālu, bet arī pazemo jūs. Jūs nevarat atbrīvoties no sajūtas, ka jums ir atņemta brīvība, ka nedarāt to, ko vēlaties.
Ja šādas attiecības ir ieilgušas, agrāk vai vēlāk rodas tukšuma sajūta, nogurums un depresija. Paradokss ir tāds, ka, jo ilgākas attiecības, jo grūtāk tās izbeigt, jo nepietiek gribasspēka pieņemt izšķirošo lēmumu.
Visi mēģinājumi skaidrot attiecības ir nekonstruktīvi
Jūs grauž neapmierinātība ar faktu, ka attiecības nenoris tā, kā jūs vēlētos. Mēģinājumi par to runāt ir veltīgi, jo jūsu vārdi ir iestrēguši kā bezdibenī. Meklējumi, par to, kuram ir taisnība un kuram nē, nekur nenoved. Gluži pretēji, šī procesa laikā viss apgriežas kājām gaisā, novirzās no problēmas un galu galā jūs jūtaties vainīgs.
Vai esat pazīstams ar šo stāvokli? Partnera manipulatīvā uzvedība vienkārši ir pārkāpusi visas robežas. Sirsnīgas sarunas vietā jums jāsamierinās ar galvassāpēm un jūs jau nožēlojat, ka vispār sākāt runāt.
Jūsu sasniegumi tiek novērtēti kritiski
Parastās attiecībās partneri ir apmierināti viens ar otra sasniegumiem. Ja notiek pretējais, tas liecina par neveselīgām attiecībām. Psihologi izskaidro šo parādību ar vēlmi kontrolēt. Turklāt, apšaubot partnera potenciālu, tiek mēģināts paaugstināt paša pašcieņu. Nav grūti saprast, ka šādas manipulācijas noved pie strupceļa, nemaz nerunājot par to, ka tiek grauta upura pašapziņa.
Bieža garastāvokļa maiņa
Garastāvokļa svārstības – no drudžainas jautrības līdz dramatiskai histērijai, no demonstratīvas, pārlieku lielas mīlestības un rūpju izrādīšanas līdz dusmām, niknumam vai demonstratīvai vienaldzībai – liecina, ka attiecībās nav harmonijas. Jūs nekad nevarat būt pārliecināts, ko gaidīt no partnera? Ja jūs dzīvojat kā uz pulvera mucas – jūs esat uz ceļa, kas ved uz neirozi.
Atsakās sarunāties, ignorē
Ikvienam attiecībās ir tiesības saņemt atgriezenisko saiti. Ja partneris atsakās to dot, viņš izmanto vienu no brutālākajām manipulācijām, kas īpaši patīk sociopātiem, t. i. cilvēkiem, ar kuriem veselīgas attiecības vienkārši nav iespējamas. Atteikšanās pateikt iemeslu, kāpēc netiek veidota veselīga saruna, garas pauzes starp sarunām, zvanu ignorēšana, nerunāšana – tas viss tiek darīts apzināti, lai kaitinātu otru un padarītu viņu traku. Bēdz, kamēr nav par vēlu!
Vēlme kontrolēt
Jūsu partneris jau laicīgi zina pilnīgi visus jūsu plānus, ir informēts, kur atrodaties un ar ko satiekaties, kam zvanāt un kurš zvana jums. Tas parasti ir pirmais solis, lai uzspiestu savu viedokli. Tiklīdz jūs vairs nespēsit aizstāvēt savas robežas, kad jums sāks prasīt attaisnot savas domas, lēmumus un darbības, jūsu dzīve vairs nekad nebūs tāda pati.
Veselības problēmas
Cilvēka ķermenis ir ļoti inteliģents un vienmēr reaģē uz apkārt notiekošo. Neveselīgas attiecības vienmēr pavada psihosomatiskas slimības.
Nožēla un greizsirdība
Neuzticēšanās vienmēr ir zīme, ka sistēma nedarbojas. Ja jūsu partneris liek jums izjust vainas sajūtu par to, ka izbaudāt dzīvi patstāvīgi, un, nedod dievs, vēl kopā ar kādu citu personu, tas norāda, ka neesat veselīgās attiecībās.
Lai piesaistītu partnera uzmanību, otrs ķeras pie emocionālas šantāžas, kuras mērķis ir radīt vainas sajūtu otrajai pusītei. Galu galā jūs (vai jūsu partneris, atkarībā no tā, kurš atrodas konkrētā pusē) sākat just greizsirdību uz viņa draugiem, radiniekiem un vispār izjūtat vēlmi kļūt par viņa visuma centru. Attiecības, protams, var turpināties – jūs jau esat toksiskās, atkarību izraisošās attiecībās – taču tās nekad nesagādās patiesu prieku.
Žēlums pret sevi
Jūs pat neesat pamanījis, kā visa jūsu dzīve ir kļuvusi par nebeidzamām mocībām, cik jums tas ir grūti, cik nenovērtējams jūs esat utt. Jūs visu redzat caur negatīvu prizmu, jums viss ir slikti. Jūs skaidri saprotat, ka jūsu partneris nevēlas pavadīt visu savu brīvo laiku kopā ar jums, jūs nesaņemat no otra tik daudz uzmanības, kā gaidījāt, bet tā vietā, lai izbeigtu šīs attiecības, jūs turpiniet sūdzēties saviem draugiem.
Depresīvs stāvoklis jums jau ir kļuvis par normu, it kā jūs nepārtraukti gaidītu nākamo strīdu, konfliktu vai nelaimi. Iespējams, nav jāskaidro, ka šīs attiecības cilvēku lēnām sagrauj no iekšpuses.
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
chupakabra
Tomēr dzīvot vienatnē nav tik slikti, un tam ir daudz priekšrocību. Īpaši šajā toksiskajā divkosīgajā un mantkārīgajā latviešu kultūrā.
Sofi000
visas šīs problēmas sākas, kad jums ir tikai viena kopīga interese..
Kaut kas tāds
Vēl viena pazīme – ja tu dari lietas nevis tāpēc, lai otru iepriecinātu, bet gan dari visu, lai tikai neizprovocētu viņa dusmas.
Īōne
2 gadus nodzīvoju kopā ar bijušo un šis pa lielam apraksta to, kādas bija mūsu attiecības. Un pats stulbākais ir tas, ka es nezināju, ka patiesībā jābūt pavisam citādāk. Vienkārši domāju, ka tādas ir normālas attiecības. Stulba es biju …
maza
Man tādas nesen izbija, jutos kā važās iekalta. Bet tagad kad ar laiku iemīlēju sevi, mācēju tās palaist vaļā. Novēlu arī pārējiem ar tām tikt,ar laiku galā. Ir jau tāds teiciens, ja mīli tad ļauj iet ,un viss bus ok. Ar tevi sāks notikt pārmaiņas, jo tās liecinās tikai uz labu, pati to izjutu, bet tagad man ir atgriezies spēks, un vēlme par visu pasmaidīt, un negatīvo aizmirst. Vēlu jums visiem izdošanos!
MŪKS
Iemesli kāpēc cilvēki paliek toksiskās attiecībās:
1. zems pašvērtējums
2. bērni
3. bailes no pārmaiņām un vientulības
Maija
Visbiežāk jau 1.