Runā, ka saldumi kļūst daudz gardāki, ja kādu laiku atturamies no to ēšanas. Internetu nesen pāršalca ziņa, ka kāda realitātes šovu zvaigzne uz laiku nolēmusi atteikties nevis no saldumiem, bet gan no seksa. Ekstrēmi? Varbūt. Taču pēc šī paziņojuma daudzi cilvēki steidz izmēģināt, ko tad īsti sniedz atturēšanās no seksa.
Kas ir atturēšanās no seksa?
“Sex fasting” jeb atturēšanās no seksa tikai nesen ir sasniegusi savu popularitāti. Un, lai gan jaunās paaudzes vidū jau tā ir novērojama seksa nodarbju biežuma samazināšanās, daži psihologi saka, ka šī metode tikai vēl vairāk satuvina pārus.
Psihoterapeite Marianna Džonsone skaidro, ka ievērojams skaits attiecību terapeitu dažkārt izmanto sensorās koncentrēšanās metodi, lai uzlabotu tuvību starp diviem cilvēkiem.
“Pamazām, kad pāris atgūst tuvību, viņi atkal atgriežas pie intīmām nodarbēm.”
Pēc Džonsones teiktā, veids, kādā metode tiek veikta, ir atkarīgs no iemesla, kāpēc partneri apmeklē terapiju, taču kopējais mērķis vienmēr ir viens – samazināt fokusu uz seksu. “Tas uzlabo arī abu cilvēku komunikācijas prasmes, jo viņi strādā kopīga mērķa labā,” atturēšanās priekšrocības turpina raksturot psihoterapeite.
Viņa arī norāda, ka atturēšanās no seksa var nākt par labu ikvienam pārim: “Vēlme un sajūsma nāk un iet, un šis process ietver mācīšanos. Cilvēks sāk saprast, kas viņam patīk un kas viņam neļauj izjust baudu.”
Šī metode var būt ne mazāk noderīga tiem, kas cieš no seksuālās disfunkcijas. Piemēram, ja cilvēks ir zaudējis libido erekcijas grūtību dēļ.
Intīmā dzīve uzlabojas
Pēc izmēģināšanas cilvēki vienbalsīgi saka: “Atturēšanās galu galā noved pie šokējoši laba seksa!” Pēc seksuālās labklājības speciālistes Treisijas Koutsas domām, šī ir diezgan laba ideja.
Atturoties no seksa, partneri var izpētīt jaunus intīmo attiecību aspektus, īpaši, ja pāris tajā laikā piedzīvo attiecību pasliktināšanos.
“Daudzi pāri dzimumakta laikā piedzīvo stresu, jo viņi nejūt tuvību, kam vajadzētu sakņoties pieredzē. Apzināta atturēšanās no seksa var ne tikai uz brīdi atdzīvināt seksuālo dzirksti, bet arī uzlabot intīmās attiecības,” skaidro T.Koutsa. “Dažreiz seksu nepieciešams izslēgt no ikdienas rutīnas, lai pāris varētu saprast viens otra vēlmes un vajadzības.”
Tāpat kā psihoterapeite Džonsone, arī Koutsa uzsver, ka atturēšanās no seksa uzlabo pāra komunikāciju. Viņasprāt, daži pāri slēpjas aiz seksa un pat necenšas runāt par intīmajām attiecībām, tāpēc, atsakoties, partneri atveras viens otram.
Un visbeidzot, kāda ir sajūta, pēkšņi pārtraucot atturību? “Kad seksa ‘fastings’ tiek pārtrauks, jūs vienkārši jutīsities dzīvi. Jūs sapratīsit, ka emocionālo tuvību ir vērts apvienot ar fizisko,” skaidro Koutsa. “Garantēts paaugstināts libido, izturība un pat orgasma iespējamība.”
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā