Aktualitātes  
1
113

Kā sekss ietekmē vīrieša sirdi: kas ir vieglāk – sportošana vai sekss?

Daudzi nobrieduši un vecāka gadagājuma vīrieši bieži vien satraucas par to, ka sekss ietekmē viņu sirdi un tās veselību. Vai seksuālas aktivitātes var būt pārāk liela slodze sirdij? Lai gan šis jautājums var likt pasmaidīt, patiesībā tas ir diezgan nopietns, jo īpaši tāpēc, ka par šo tēmu ir veikts daudz pētījumu, raksta health.harvard.edu.

Kā sportošana un sekss ietekmē sirdi?

Lai novērtētu seksuālās aktivitātes ietekmi uz sirdi un asinsvadiem, tika veikts pētījums, kurā brīvprātīgie veica divas darbības – skriešanu pa skrejceliņu un seksu. Pētījumā piedalījās 13 sievietes un 19 vīrieši, kuru vidējais vecums bija 55 gadi. Gandrīz 70% šo vīriešu bija kāda veida sirds un asinsvadu slimība, 53% lietoja beta blokatorus. Neskatoties uz pētījuma dalībnieku sirds veselību, viņi vidēji četras reizes nedēļā nodarbojās ar kāda veida treniņiem un nodevās seksuālām aktivitātēm vidēji sešas reizes mēnesī.

Pētījuma laikā vīriešiem tika novērots sirdsdarbības ātrums un asinsspiediens, veicot standarta skrejceliņa slodzes testus un “normālu” seksuālo aktivitāti ar savu partneri.

Pētījumā atklājās, ka daudziem pētījuma dalībniekiem skrejceļš izrādījās grūtāks nekā sekss.

Intensitātes skalā no 1 līdz 5, kur 5 ir visaugstākā, vīrieši skriešanas vingrinājumus novērtēja ar 4,6 un dzimumaktu ar 2,7. Sievietēm sekss šķita vēl vieglāka aktivitāte gan sirdsdarbības ātruma un asinsspiediena, gan slodzes intensitātes ziņā.

Sekss sadedzina 5 kalorijas minūtē

Dzimumakta laikā vīriešu pulss reti pārsniedza 130 sitienus minūtē, un augšējais jeb sistoliskais asinsspiediens gandrīz vienmēr bija mazāks par 170. Kopumā vidējā seksuālā aktivitāte nebija augsta, salīdzinot ar veikto sporta vingrinājumu intensitāti.

Intīmo nodarbju slodzi pētnieki šajā ziņā salīdzināja ar fokstrota dejošanu, lapu grābšanu vai galda tenisa spēlēšanu.

Starp citu, sekss sadedzina apmēram piecas kalorijas minūtē – tas ir par četrām vairāk, nekā vīrietis patērē, skatoties televizoru.

Kāda ir sirdslēkmes iespējamība seksa laikā?

Gan uzbudinājums, gan fiziskā slodze palielina adrenalīna daudzumu un var izraisīt sirdslēkmi un aritmiju. Bet vai sekss var to provocēt? Teorētiski, jā. Tomēr praksē tas nav novērots, (vismaz ne parasta seksa laikā).

Pētījumi liecina, ka mazāk nekā viena no 100 sirdslēkmēm ir saistīta ar seksuālo aktivitāti, un letālu aritmiju biežums ir viens no 200.

Varbūtība, ka vesels 50 gadus vecs vīrietis tāpat vien piedzīvos sirdslēkmi, ir aptuveni viena no miljona. Sekss dubulto šo risku, taču tas tāpat ir tikai 2 gadījumi no miljona.

Tomēr vīrieši ar sirds slimībām ir desmit reizes biežāk pakļauti riskam. Tiesa, pat viņiem iespēja iegūt sirdslēkmi seksa laikā ir 20 no miljona.

Veselīgs dzīvesveids

Sekss ir normāla cilvēka dzīves sastāvdaļa. Tāpēc, lai sekss būtu droša nodarbe jūsu sirdij, visiem vīriešiem (neatkarīgi no tā, vai viņiem ir kāda sirds slimība vai nē) ir ieteicams izvairīties no tabakas un alkohola lietošanas, ir vēlams regulāri vingrot un ēst pareizi. Ja dzimumakta laikā rodas sirdsklauves vai citi negatīvi simptomi, tas nekavējoties jāpārtrauc.

Ievērojot šos vienkāršos norādījumus un piesardzības pasākumus, sekss vienmēr būs drošs sirdij.

1 komentārs

  • 02.03.2022 16:39
    R.
    0

    Ja radušās problēmas seksuālajā dzīvē, vispirms jānoskaidro, vai vīrietis NEGRIB mīlēties vai arī NESPĒJ. Visbiežāk tas ir saistīts! Atjaunot vēlēšanos ir daudz grūtāk nekā potenci.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4458
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Aktualitātes  
6
1531
Tas ir oficiāli! Šī ir vissarežģītākā seksa poza pasaulē
Aktualitātes  
5
1426
Kaņepes un sekss – ko par to domā zinātnieki?
Padomi  Aktualitātes  
3
1303
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?

Komentētākie

Aktualitātes  
13
215
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
13
271
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
12
306
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
10
284
Kad vīrišķais lepnums šķiet pārāk mazs

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
7
334
Perfekts dzimumloceklis: vai centimetriem patiešām ir nozīme?
Aktualitātes  
4
221
Poza, kurā sievietes necieš mīlēties
Aktualitātes  
12
306
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
0
361
Orālais sekss: kaitīgs vai veselīgs?