Par sava dzimumlocekļa izmēru nav vērts uztraukties, jo ne visiem ir iespējams to mainīt, taču, ja esi ar to neapmierināts, izpratne par to, kāpēc visu cilvēku ķermeņi ir atšķirīgi, var palīdzēt pieņemt faktu, ka varbūt ne visas tava ķermeņa daļas ir ideālas.
Portāls “Medical News Today” uzskaita galvenos iemeslus, kāpēc vīriešu dzimumlocekļu izmēri ir tik atšķirīgi:
Ģenētika – gēni ir kā celtniecības bloki, kas nosaka katra dzīvā organisma izskatu un uzvedību. Cilvēkiem ir 23 hromosomu pāri, no kuriem 1 ir dzimuma hromosomu kopums, kas nosaka cilvēka dzimumu un sekundārās seksuālās īpašības. Y hromosomā ir gēni, kas nosaka vīriešu dzimumorgānu attīstību un auglību, bet ne vienmēr dzimumlocekļa garumu vai apkārtmēru. Šīs īpašības var būt atkarīgas arī no X hromosomas. X hromosomā ir 900 līdz 1400 gēnu, bet Y hromosomā tikai aptuveni 70 līdz 200 gēnu. Šī atšķirība var izskaidrot, kāpēc dzimumlocekļa izmērs atšķiras starp bērniem, kuriem ir vieni bioloģiskie vecāki.
Hormoni – tāpat kā estrogēns un progesterons ietekmē sieviešu seksuālās īpašības, testosterons un citi vīriešu dzimuma hormoni ietekmē sēklinieku un dzimumlocekļa augšanu. Testosterona līmeņa svārstības grūtniecības laikā var izraisīt vēl nedzimušā bērna dzimumlocekļa anomālijas. Piemēram, mātes organisms neražo pietiekami daudz cilvēka horiona gonadotropīna, kas stimulē augļa testosterona veidošanos.
Vide — dzimumlocekļa izmēru var ietekmēt arī dažādi piesārņotāji, piemēram, pesticīdi un citas ķīmiskas vielas. Epiģenētika ir augoša zinātnes joma, kas pēta, kā vide var ietekmēt mūsu gēnus. 2019. gadā veiktajā pētījumā, kurā tika analizēta saikne starp epiģenētiku un uzturu, atklājās, ka nepiemērota vide var palēnināt zēnu dzimumorgānu progresēšanu.
Uzturs – nepareizs uzturs var neatgriezeniski ietekmēt orgānu attīstību. Turklāt ēšanas traucējumi, piemēram, anoreksija vai bulīmija, ietekmē arī cilvēka pubertāti. Lai gan ģenētika ir svarīgs faktors, pat ķermeņa tauku masa var padarīt dzimumlocekli lielāku vai mazāku.
Pastāv dažādi mīti, taču skaidrībai atgādināsim, ka dzimumlocekļa izmēru neietekmē:
- Pēdas izmērs;
- Augums;
- Masturbēšana.
Kad dzimumloceklis sāk un beidz augt?
Dzimumloceklis sāk augt uzreiz pēc piedzimšanas, bet vislielākais izrāviens notiek pubertātes laikā (12-16 gadu vecumā). Seksuālā nobriešana vīriešiem parasti sākas vecumā no 10 līdz 14 gadiem un var ilgt pat 4 gadus. Dzimumloceklis savu maksimālo garumu un apkārtmēru sasniedz aptuveni 18 vai 19 gadu vecumā, bet dažiem pat 20 gadu vecumā.
2014. gadā ASV tika veikts pētījums, lai aprēķinātu vidējo dzimumlocekļa izmēru. Tajā piedalījās vairāk nekā 15 000 vīriešu.
Rezultāti liecina, ka vidēji dzimumlocekļa garums ir:
- 9,16 cm – miera stāvoklī;
- 13,12 cm – erekcijas laikā.
Vidējais dzimumlocekļa apkārtmērs ir:
- 9,31 cm – miera stāvoklī;
- 11.66 – erekcijas laikā.
Dzimumlocekļa palielināšana
Daudzi vīrieši ļoti pārdzīvo sava dzimumlocekļa izmēra dēļ un piedzīvo ar to saistītas psiholoģiskas grūtības. Pastāv dažādi medikamenti un operācijas dzimumlocekļa palielināšanai, kas sniedz rezultātus, taču šāda lēmuma pieņemšana ir ļoti rūpīgi jāizvērtē.
Portāls “Medical News Today” brīdina par iespējamiem veselības apdraudējumiem, savukārt “Urology Care Foundation” iesaka dzimumlocekļa palielināšanas operāciju veikt tikai tiem vīriešiem, kuriem ir reta fiziska īpatnība, ko sauc par mikropeni (erekcijas laikā tas ir mazāks nekā 7-8 cm). Problēma slēpjas tajā, ka nav pietiekami daudz pētījumu, kas apstiprinātu dzimumlocekļa palielināšanas operācijas vai medikamentu drošību un efektivitāti.
Dzimumlocekļa palielināšanas iespējamie riski:
- Pietūkums, infekcija;
- Rētas pēc operācijas;
- Alerģiskas reakcijas pret medikamentu sastāvdaļām;
- Erekcijas disfunkcija;
- Kontaktdermatīts.
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā