Aktualitātes  
4
294

Nimfomānija jeb mūžīgās līgavas sindroms

Vēl nebija pagaisusi jaunā drauga – vīrieša – smarža no viņas matiem, kad viņa jau sniedzās pēc telefona, lai zvanītu vakardien klubā satiktajam vīrietim. Viņa vēlas satikties ar jauno paziņu… Nē, viņa vēlas ar viņu pārgulēt. Skatoties spogulī, viņa nekad neteiks, ka viņai ir nimfomānija. Vismaz pašreiz vēl ne, jo jaunais draugs jau ir piebraucis pie mājas un gaida viņu… Vēl tikai jāuzkrāso lūpas, jāsavelk mežģīņu zeķes maliņa, jāatlaiž mati, jāsasmaržojas ar kāda cita vīrieša dāvātajām smaržām un aiziet!

Nimfomānija – vienalga, ar ko un kur…

Vārds nimfomānija tulkojumā no grieķu vārda «nymphe» un «mania» nozīmē līgavas māniju. Skan jau skaisti, tomēr īstenībā tas bieži vien ir ne tikai dzīvesveids, jo nereti šī mānija ir patoloģiska sievietes dzimumtieksme. Sieviete kļūst par savu seksuālo sakaru vergu, viņa sāk pakārtot dzīvi tam visam. Šai gadījumā nimfomāne ir sieviete, kurai ir vienalga, ar ko, kur un kā, galvenais, lai būtu seksuāls akts.

Grūti ir spriest, vai šī tieksme ir fizioloģiska vai tomēr psiholoģiska. Tomēr, kā apgalvo seksologi, visa cēloņa sakne ir psiholoģisko un bioloģisko faktoru disonansē. Nimfomāniju visspilgtāk var raksturot kā haosu, nesakārtotību sevī, kas rada pārspīlētu tieksmi pēc seksa. Nimfomānija nekādā gadījumā nevar tikt jaukta ar hiperseksualitāti, kas ir vienkārši veselīga un aktīva vēlme pēc seksa. Varbūt tā ir pastiprināta, bet tā neizpaužas psihiskas slimības formā. Hiperseksualitāte sevī nes partneru izvēli pēc kādiem kritērijiem, arī apmierinājums ir beigās. Bet nimfomānijā būtiskākais ir fiziskā saskare.

Pat orgasms nav svarīgs, tas netiek sasniegts, bet vēlme ir atkal un atkal no jauna krist kāda apskāvienos.

Sekss – tests sava īstā meklējumos

Visbiežāk nimfomānes dzīvo vienas, neuztur nopietnas un ilgstošas attiecības, jo ir sava partnera meklējumos. Lai gan ir arī zināma taisnība, ka sekss ir svarīga attiecību sastāvdaļa, tomēr nimfomānes dzimumaktu kā tādu mēra pēc ļoti augstas latiņas. Principā pēc seksa nosaka – vai tu esi domāts man vai tomēr ne…

Laikmets šodien ir steiga. Mēs tagad visu varam ļoti ātri (pirms gadiem viss sākās ar romantisku vēstuli). Tagad seksu varam sarunāt tepat internetā. Mēs kļūstam savā starpā pavirši un sašķelti. Mēs nemākam ieturēt pauzi. Mums ir tik ļoti viegli nomainīt, patērēt, mums nav nekas jārada, jo varam dabūt nākamo. Un te veidojas tā sašķeltība.

Sieviete, kura meklē sev nākamo, lēni un pat neapzināti, bet paliek savā veidā atkarīga no šī procesa. Savā veidā rodas atkarība. Sieviete ir vientuļa, viņa cenšas pēc iespējas ātrāk atrast sev blakus cilvēku, taču viņa nav un nav…

Ja cits problēmas slīcina pudelē, tad ir sievietes, kuras savas problēmas vēlas iznīcināt caur seksuāliem piedzīvojumiem – vienu pēc otra, atkal un atkal… Kamēr netiks atrasts princis baltajā zirgā, kurš sniegs viņai orgasmu. Bieži vien šī pašapziņas krīze un mānija ir ielaista tik tālu, ka īstā satikšana apaug ar lērumu citu problēmu. Sieviete vairs nesaprot, ko vēlas, viņai jau ir vienalga, ka tik kāds viņu iegūst, kāds viņu grib un iekāro. Un te aizejam līdz citam nimfomānijas cēlonim.

Es varu dabūt viņus visus gultā!

Domāju, ka nereti esat dzirdējuši izskanam šādu frāzi meiteņu sarunu vidū. Labi, tur gan vajadzīga drosme, lai ko tādu apgalvotu, bet acīmredzot tas ir kādam būtiski. Svarīgi ir to pierādīt. Un te nu sekss strādā kā sacensība. Sieviete vēlas gan sev, gan apkārtējiem neviļus pierādīt, ka viņa spēj jebkuru vīrieti dabūt gultā. Ka ikviens no šiem vīriešiem naktsklubā alkst pēc seksa ar viņu.

Sieviete kā primāro izvirza seksu, un šis dzelžainais uzskats, ka «vīriešiem jau no sievietēm vajag tikai TO!» strādā kā galvenā ceļazīme.

Sieviete dodas salīdzināmi tādās kā medībās, viņa krāj savas trofejas, ne pie viena nekavējoties ilgāku laiku. Citi to sauktu par kaislīgu sievieti, kura ir ikviena vīrieša sapnis, bet tas tā nav, šai gadījumā sieviete izmisīgi cenšas ko sev pierādīt, kas nebūt nebeidzas ar attiecībām. Te tad arī rodas maldīgais priekšstats, ka vīriešiem no sievietes vajag tikai un vienīgi seksu. Cilvēks, kura attiecībās ir iestājusies krīze un dzimumvēsums, meklē tā piepildījumu citur – gadījuma sakaros. Sieviete nimfomāne šos sakarus izmanto, lai, iespējams, slāpētu savus kompleksus, ka nespēj atrast savu īsto vīrieti, ka viņa ir viena. Gadījuma sakari ļauj viņai kaut uz brīdi aizmirsties, justies iekārotai, tomēr tas neturpinās ilgi, jo viens aiziet un tiek meklēts jau nākamais. Sieviete pamatā ir nelaimīga, viņa remdē savas ilgas un skumjas pēc tuvības šajos vienas nakts sakaros.

Vēl viens aspekts ir tas, ka sieviete caur šiem sakariem spēj parādīt savu varu. Ja vīrietis vēlas atkārtoti gulēt ar viņu, tad sievietei šeit ir iespēja pateikt nē! Sieviete var viņu atgrūst, līdz ar to parādot varu un to, ka spēj kontrolēt situāciju.

Pašreiz mēs runājam par vientuļajām sievietēm, kuras meklē savu otro pusīti, bet ir arī sievietes, kuras seksā meklē partnerus, kaut mājās ir vīrs un bērni.

Kad sekss atrisina visu un dzēš pagātnes rēgus

Kā jau minēju, nimfomānēm nav vienmēr jābūt vienām. Ir gadījumi, kad sieviete ir precējusies un jau ilgus gadus dzīvo kopā ar savu vīrieti, bet sekss tomēr dominē kā galvenais faktors. Viens veids ir tad, kad nimfomāne seksu sāk izmantot, lai atrisinātu konfliktu, problēmas vai krīzi, kas radusies šajās attiecībās. Sekss var būt arī kā kontrole, kā manipulācija un veids, kā parādīt varu pār otru cilvēku. Nereti šī varas kontrole var būt kā pagātnes rēgs, kuru sieviete nākamajās attiecībās cenšas izdzēst ar atriebību.

Pazīstama arī aina, kad attiecībās iestājies dzimumvēsums, bet cilvēki ir izslāpuši pēc seksuālām attiecībām. Nereti tas notiek tieši pusmūžā. Te sākas problēma, jo, kā izrādās, tieši tad sievietei atplaukst viņas seksualitāte. Tādējādi sieviete vai nu noslēdzas sevī nelaimīga un cenšas apspiest savu seksualitāti, vai gluži pretēji – meklē seksa partnerus citur, cenšoties saglabāt savu ģimenes stāvokli. Īsāk sakot – es mīlu savu vīru, bet guļu ar mīļāko! Šai gadījumā sieviete to neuzskata par krāpšanu, jo paliek ar dvēseli uzticīga vīram, sekss – tas ir kas cits.

Bet vai varam teikt, ka sieviete ir gatava tikai uz tīru seksu, bez emocijām?

Nimfomānija – slimība tikai sievietēm

Atgriežoties pie daudzo partneru maiņas, jāatceras par izslavētajiem šāda tipa vīriešiem, pat klasikā varam lasīt par Kazanovas vai Dona Žuana mīlas piedzīvojumiem. Tagad padomājam par sievietēm… Sievieti ar šādu dzīvesveidu apkārtējā sabiedrība peļ. Viņai piedēvē vieglas uzvedības sievietes statusu, viņa ir netīra. Viņai nepiedien gulēt ar daudziem vīriešiem, jo viņa taču ir sieviete. Kaut arī pēc visa ir liekama vienā plauktā ar šādiem vīriešiem. Atkarība no seksa var būt gan sievietei, gan vīrietim, tikai vīriešus daudzina ar slavas dziesmām, kamēr sievietei ir jākaunas par savu izvēli dzīvot brīvu seksuālo dzīvi. Kā iesaka ģimenes konsultants, sievietei ir jādomā un jāatbrīvojas no sabiedrības uzskatiem un normām. Kamēr tas viss nav pārvērties slimīgā izpausmē, kas saucas nimfomānija, tikmēr viss ir ļoti labi. Ir lietas, kuras ir jāmācās.

Sieviete – nimfomāne:

– iemesls var būt jebkas, sākot ar krīzi attiecībās vai vientulību un beidzot ar anatomiskām patoloģijām;

– arī veids, kā risināt savas psiholoģiskās problēmas;

– ārstē: smagākos gadījumos psihiatrs, vieglākos – psihologs;

– orgasms netiek sasniegts;

– nereti kā palīgs, lai no tā atbrīvotos, tiek izmantots alkohols;

– nav iespējams nodzīvot ar vienu vīrieti, kamēr slimība pastāv;

– mokoša atkarība.

Raksts no žurnāla «Sieviete».

4 komentāri

 • 05.06.2021 22:23
  Viedoklis
  0

  Nimfomānija, kā viena no deģeneratīvajām slimībām pēdējā laikā ir vērsusies plašumā. Raksturīgi, ka slimnieces parasti neapzinās savu slimību, uzskata sevi par ļoti seksuālām un laikmetīgām sievietēm, bet citādas seksuālās uzvedības sievietes – par kompleksainām un atpalikušām.
  Raksta autors nav atspoguļojis svarīgu faktu – nimfomānijas iemesls parasti ir slikta iedzimtība. Ļoti bieži nimfomānija, kā arī satiriāze, pāriet no slimajiem vecākiem uz viņu bērniem.

  • 07.06.2021 12:46
   Vecis
   0

   1/2 Jāgan, nimfomānija ir slimība, bet tikai nevajag ar to pārlieku baidīt sievietes – var samaitāt kādai vieglāk iespaidojamai, bet pilnīgi veselai sievietei viņas seksuālo dzīvi.
   Mēdz taču būt (zinu pats no savas pieredzes), ļoti jaukas sievietes ar ārkārtīgi spēcīgu seksualitāti, kuras nu nekādi nevar nosaukt par nimfomānēm. Galvenā atšķirība no tām ir normālas sievietes spēja uz orgasmiem, dažreiz pat ļoti daudziem viena dzimumakta laikā.

   • 07.06.2021 12:47
    Vecis
    0

    2/2 Tādas sievietes parasti nemēdz skraidīt pie dažādiem vīriešiem, viņas ļoti ātri atrod sev piemērotu vīrieti, ir tam uzticīga un visai bieži tas viss stabilizējas ar lielu mīlestību starp abiem, tādejādi vēl stiprāk pavairojot seksuālās jūtas.
    Bet slikti būs, ja tāda tipa jauna meitene, salasījusies rakstus par nimfomāniju, sāks kompleksot. Var pilnīgi visu sabojāt.

 • 08.06.2021 23:09
  žube
  0

  kad veči jājas pa labi un pa kreisi, par to neviens neraksta, tikai atturīgi šo vainu nodēvē par satiriāzi, a lūk nimfomāne jau kļuvis par sugas vārdu

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7535
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5301
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
3705
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
2202
Seksīgā Lee jeb Liene Ušakova – nedēļas meitene

Komentētākie

Aktualitātes  
18
470
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
729
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
559
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
333
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3705
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
501
Cik reizes nedēļā pārim vajadzētu mīlēties, lai abi partneri būtu laimīgi?
Aktualitātes  
1
842
Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
Padomi  Aktualitātes  
3
5301
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?