Aktualitātes  
0
174

Pētījums apstiprina, ka vīrieši, kuriem ir vecāki brāļi, visticamāk, ir geji

Jauni pētījumi apstiprina, ka lielāks vecāko brāļu skaits palielina iespējamību, ka cilvēks kādā dzīves posmā iesaistīsies viendzimuma attiecībās. FBO efekts (angļu: fraternal birth order effect) ir viens no visprecīzāk dokumentētajiem modeļiem, kas nosaka cilvēka seksuālās orientācijas bioloģisko izcelsmi. Pētījumi, kuros tiek analizēts FBO, liek domāt, ka vīrieša tieksme uz homoseksualitāti ir lielāka, ja viņam ir vecāki bioloģiskie brāļi.

FBO efekts ir saistīts ar grūtnieces imūnreakciju pret olbaltumvielām, ko ražo vīriešu dzimuma auglis. Olbaltumvielas nonāk mātes asinsritē un izraisa antivielu veidošanos, kas ietekmē nākamo bērnu seksuālo attīstību.

Šīs mātes antivielas vairāku grūtniecību laikā, kurā ir dzimuši tikai vīriešu kārtas pēcnācēji, uzkrājas, kas nozīmē, ka vīriešiem, kuriem ir vairāk vecāku brāļu, ir lielāka iespēja piedzīvot homoseksualitāti.

Lai pārbaudītu teorijas patiesību, pavisam nesen tika veikts pētījums, kurā tika izmantoti dati no Nīderlandes iedzīvotāju reģistriem. Šie dati ļāva analizēt vairāk nekā deviņus miljonus cilvēku, kas dzimuši no 1940. līdz 1990. gadam.

Lai gan dati neietvēra tiešus personu seksuālās orientācijas rādītājus, tie norādīja, vai šie cilvēki kādreiz ir noslēguši viendzimuma laulības vai reģistrētas partnerattiecības.

Rezultāti parāda skaidrus pierādījumus par FBO ietekmi uz homoseksualitāti. Konkrētāk, vīriešiem ar vienu vecāko brāli ir par 12% lielāka iespēja nonākt viendzimuma savienībā nekā vīriešiem ar vienu vecāku māsu.

Svarīga ir arī dzimšanas secība un kopējais brāļu un māsu skaits. Vīriešiem, kuri ģimenē ir jaunākie bērni, ir lielāka iespēja būt homoseksuāliem nekā vīriešiem, kuri ir vecākie bērni ģimenē, un atšķirība palielinās, palielinoties kopējam brāļu un māsu skaitam.

Piemēram, varbūtība, ka vīrietis stāsies viendzimuma attiecībās, ir par 41% lielāka, ja viņam ir trīs vecāki brāļi, pretstatā trim vecākajām māsām. Savukārt jaunāko brāļu un māsu skaits šo faktoru praktiski neietekmē.

Tajā pašā laikā tika analizētas arī sievietes. Pētnieki atklāja, ka arī sievietes, visticamāk, iestāsies viendzimuma attiecībās, ja viņām būs vecāki brāļi. Šis atklājums sniedz provizorisku atbalstu argumentiem, ka mātes antivielas un augļa proteīni mijiedarbojas arī, lai ietekmētu sieviešu seksuālo attīstību.

Ko no tā visa var secināt?

Viss ir pavisam vienkārši: cilvēka bioloģisko brāļu un māsu skaitam un dzimumam ir liela nozīme viņa seksualitātes attīstībā.

Šie pierādījumi precīzi saskan ar viedokli, ka seksuālā orientācija ir iedzimta iezīme un tā ir cilvēka patiesās būtības atspoguļojums, nevis “dzīvesveida izvēle” vai “modes tendence”, kā nereti tiek uzskatīts.

Tas arī apgāž apgalvojumus, ka homoseksualitāti var “iemācīt” (piemēram, izglītojot par seksuālo daudzveidību skolās) vai “nodot tālāk” (piemēram, viendzimuma pāriem adoptējot bērnus).

Izpratne par seksuālās orientācijas mehānismiem var sniegt ieskatu par to, kas padara cilvēkus par tiem, kas viņi ir, un palīdz normalizēt visu cilvēku seksuālās daudzveidības spektru.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7669
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5720
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
4078
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
3124
8 iezīmes, kas padara tevi mazāk pievilcīgu

Komentētākie

Aktualitātes  
18
497
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
766
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
592
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
361
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
4078
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
352
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Padomi  Aktualitātes  
0
376
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  Aktualitātes  
3
5720
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?